Nasz Zespół

Poznaj ludzi, którzy kierują Fundacją Varsztatovnia

Michał Łyszkowski

CEO Fundacji

Założyciel i prezes Fundacji Varsztatovnia. Po godzinach zapalony aktor serialowy i społecznik. Jego przygoda z działalnością społeczną zaczęła się 7 lat temu w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii – od tego czasu pakował się w liczne projekty społeczne, startupowe i artystyczne przedsięwzięcia dotyczące m.in. dostępności kultury, promocji sztuki niezależnej, hejtu w sieci czy ciałopozytywności. Certyfikowany project manager i public speaker. Na drodze swojej ścieżki zawodowej trafił też do działu IT w korporacji, ale szybko wrócił na obecny szlak. Finalista programu Startup Shaker, Forbes 25u25, laureat Prague Social Innovation Weekend i absolwent licznych szkoleń i seminariów dotyczących zarządzania, biznesu i działalności społecznej.
.
Bardzo lubi przebywać z ludźmi, którzy są jego główną inspiracją do działania. Jeśli nie pracuje, to zazwyczaj spędza czas na imprezach, kameralnych posiadówkach lub wydarzeniach. Fascynuje go kondycja ludzka i psychologia. Jest ogromnym zwolennikiem terapii. Lubi też spontaniczne podróże i spędzanie czasu na łonie natury. Myślą, która mu przyświeca, jest “wszystkiego trzeba w życiu doświadczyć” a wartości które są dla niego ważne to odpowiedzialność społeczna,rozwój, relacje, autentyczność, wrażliwość i łagodność
.
Stara się zawsze dotrzymywać słowa, myśli systemowo i perspektywicznie, ale ma niską podzielność uwagi – zaczepiony podczas pisania maila odwróci się i zawiesi na kilka sekund by się “przełączyć”.
.
W pracy w Varsztatovni największą radość sprawia mu realizacja projektów rozwojowych oraz społecznych, a obowiązkiem, który lubi najmniej, są prace okołoksięgowe (które mimo to realizuje kompetentnie). W ramach Varsztatovni oprócz pracy w biurze prowadzi również zajęcia aktorskie oraz Kręgi Młodych Dorosłych i Otwarte Spotkania Mindfulnessowe.

Klaudia Kostrzewska

Project Managerka i Wiceprezeska Varsztatovni

W Varsztatovni przyjmuje głównie rolę project managerki. Bardzo skupia się na tym, aby jej team oraz artyści, z którymi współpracuje czuli się przy niej dobrze. Donoszenie projektów o zamierzonych celach na czas to jej główna specjalność. Nie boi się trudnych zadań i wyzwań. Na początku współpracy z Varsztatovnią wprowadzała wraz z CEO Fundacji Michałem Łyszkowskim know-how do kolejnych miast poza Warszawą, dzięki czemu dzisiaj możecie uczęszczać na warsztaty w swoich miejscowościach i online! 

Klaudia jest też zapaloną tancerką, co jest bardzo ważną częścią jej życia. Doszkala się regularnie, uczęszcza na liczne warsztaty oraz sama takie prowadzi. Gdy uczy innych kieruje się następującymi zasadami:

  1. Nie musisz robić niczego, ale wszystko co robisz jest dla Ciebie.
  2. To tylko taniec. Od tego nie zależą losy świata. Możesz się wygłupiać, ale przy tym dawać z siebie 100%. 
  3. Taniec jak wszystko inne wymaga dużej pokory.

Owe reguły stosuje  również  w swojej managerskiej stronie oraz w życiu codziennym, dlatego można liczyć na dużą otwartość i zrozumienie z jej storny.

Ma też na koncie nagrodę “Złotego Wilka” za najlepszy projekty społeczny w kategorii “społeczność lokalna” w Polsce, dzięki udziałowi w ogólnopolskiej olimpiadzie “Zwolnieni z Teorii”. Poza tym może pochwalić się certyfikatami z public speakingu i zarządzania projektami. Ukończyła również studia z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. 

Aktywnie uczy się języka francuskiego i angielskiego, co jest jej kolejną pasją. Zdanie typu “dodawanie s do czasownika w passé composé w dopełnieniu jest jakieś niepoważne” nie dziwi już nikogo w Varsztatovni, ale mówią, że da się z nią wytrzymać! 🙂

Do swoich specjalnych umiejętności zalicza multitasking i dostosowywani się do zmiennych warunków pracy (a w Varsztatovni ciągle pojawia się coś nowego!). Dziękować niebiosom, że mamy takie narzędzia jak trello, clickup czy stick notes – bez tego zapomniałaby jak się nazywa. Ma bowiem pamięć bardzo dobrą, ale krótką.

Ania Cecocho - Varsztatovnia

Anna Cecocho

Marketing Managerka i Członek Zarządu Varsztatovni

Odpowiada za marketing całościowy w Fundacji Varsztatovnia. Magister kierunku Logistyki i administrowania w mediach ze specjalizacją Zarządzanie i Technologie w mediach na Uniwersytecie Warszawskim. Jej doświadczenie w marketingu sięga już ponad 5 lat. Prowadziła kanały społecznościowe zarówno międzynarodowych jak i polskich marek. Tworzyła również wizje marek od podstaw i przeprowadzała wiele kampanii marketingowych, w tym oparte na influence marketingu. Z kreatywnością ma styczność codziennie i w swoim życiu często stosuje różnego rodzaju rytuały artfulness pozwalające jej myśleć nietuzinkowo oraz nie bać się wchodzić na głęboką wodę.

Jej motto życiowe to “Życie nie zdarza się samo, musisz sprawić, żeby się zdarzyło” i tym właśnie kieruje się na co dzień. 

Oprócz marketingu, Ania w Varsztatovni jest również odpowiedzialna za rolę Team Spirita. Świetnie odnajduje się wśród ludzi, a ze spotkań z nimi lubi czerpać jak najwięcej inspiracji. Jej największą pasją jest muzyka – od małego uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, gdzie kształciła swoje umiejętności gry na fortepianie i trąbce. Mimo, że jej życie potoczyło się w stronę marketingu i kreatywnej sprzedaży, Ania dalej pielęgnuje w sobie wrażliwość muzyczną. Na swoim koncie ma jedno wydane EP oraz gościnne wystąpienia na kawałkach raperów i piosenkarzy. W wolnym czasie kocha chodzić na koncerty, odkrywać nową muzykę i jeździć na muzyczne festiwale. Sama w Varsztatovni prowadzi również zajęcia wokalne w ramach ogólno-performatywnych warsztatów. 

W pracy w Varsztatovni największą radość sprawia jej sam proces wspólnego tworzenia z zespołem nowych, kreatywnych projektów, a to, czego nie jest największą fanką, to powtarzające się zadania, do których trudno dodać nutki kreatywności – wykonuje je jednak bez zawahania. Jej ulubionym rytuałem z zespołem Fundacji są przerwy obiadowe w pracy, podczas których zwykle dochodzi do ciekawych dyskusji na tle psychologicznym, kreatywnym, czy naukowym.

Ania Cecocho - Varsztatovnia

Ela Pogudz

Jr Marketing Specialist

Najnowsza członkini zespołu Varsztatovni, wspiera działania marketingowe fundacji. Magister lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim i tłumaczka audiowizualna, która skręciła niedawno w stronę marketingu internetowego. Do copywritingu wnosi swoje latami szlifowane kompetencje tłumaczeniowe, takie jak kreatywność w tworzeniu tekstów i dbałość o ich poprawność, a także wkłada całe serce, skupiając się na potrzebach odbiorcy. Wyłapie wszystkie literówki i brakujące przecinki.
.
Na co dzień patrzy na świat przez różowe okulary i nieustannie próbuje nowych rzeczy. Uwielbia bawić się językiem, tworzyć nowe słowa i zmieniać tekst znanym piosenkom. Na odstresowanie maluje nowy plakat do mieszkania albo zdobi doniczkę paprotce.
.
Po godzinach jest instruktorką Zumby, z czego czerpie masę radości i energii. Ma za sobą doświadczenie przełamania się (tak dobrze znane uczestnikom_czkom warsztatów), bo aż do 19 roku życia nie odważyła się zatańczyć.
.
W Varsztatovni uwielbia różnorodność zadań i pracę z ludźmi, za którą tak tęskniła w lockdownie.

Dowiedz się o nas więcej!