Nasz Zespół

Poznaj ludzi, którzy kierują Fundacją Varsztatovnia

Michał Łyszkowski

CEO Fundacji i Kierownik Artystyczny

Założyciel i prezes Fundacji Varsztatovnia. Po godzinach zapalony aktor serialowy i społecznik. Jego przygoda z działalnością społeczną zaczęła się w 2015 roku w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii – od tego czasu pakował się w liczne projekty społeczne, startupowe i artystyczne przedsięwzięcia dotyczące m.in. dostępności kultury, promocji sztuki niezależnej, hejtu w sieci czy ciałopozytywności. Certyfikowany project manager i public speaker. Na drodze swojej ścieżki zawodowej trafił też do działu IT w korporacji, ale szybko wrócił na obecny szlak. Finalista programu Startup Shaker, Forbes 25u25, laureat Prague Social Innovation Weekend i absolwent licznych szkoleń i seminariów dotyczących zarządzania, biznesu i działalności społecznej.
.
Bardzo lubi przebywać z ludźmi, którzy są jego główną inspiracją do działania. Jeśli nie pracuje, to zazwyczaj spędza czas na imprezach, kameralnych posiadówkach lub wydarzeniach. Fascynuje go kondycja ludzka i psychologia. Jest ogromnym zwolennikiem terapii. Lubi też spontaniczne podróże i spędzanie czasu na łonie natury. Myślą, która mu przyświeca, jest „wszystkiego trzeba w życiu doświadczyć” a wartości które są dla niego ważne to odpowiedzialność społeczna,rozwój, relacje, autentyczność, wrażliwość i łagodność
.
Stara się zawsze dotrzymywać słowa, myśli systemowo i perspektywicznie, ale ma niską podzielność uwagi – zaczepiony podczas pisania maila odwróci się i zawiesi na kilka sekund by się „przełączyć”.
.
W pracy w Varsztatovni największą radość sprawia mu realizacja projektów rozwojowych oraz społecznych, a obowiązkiem, który lubi najmniej, są prace okołoksięgowe (które mimo to realizuje kompetentnie). W ramach Varsztatovni oprócz pracy w biurze prowadzi również zajęcia aktorskie oraz Kręgi Młodych Dorosłych i Otwarte Spotkania Mindfulnessowe.
Ania Cecocho - Varsztatovnia

Ela Pogudz

Marketing Managerka

Wspiera działania marketingowe fundacji oraz koordynuje projekty rozwojowe. Magister lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim i tłumaczka audiowizualna, która skręciła niedawno w stronę marketingu internetowego. Do copywritingu wnosi swoje latami szlifowane kompetencje tłumaczeniowe, takie jak kreatywność w tworzeniu tekstów i dbałość o ich poprawność, a także wkłada całe serce, skupiając się na potrzebach odbiorcy. Wyłapie wszystkie literówki i brakujące przecinki.
.
Na co dzień patrzy na świat przez różowe okulary i nieustannie próbuje nowych rzeczy. Uwielbia bawić się językiem, tworzyć nowe słowa i zmieniać tekst znanym piosenkom. Na odstresowanie maluje nowy plakat do mieszkania albo zdobi doniczkę paprotce.
.
Po godzinach jest instruktorką Zumby, z czego czerpie masę radości i energii. Ma za sobą doświadczenie przełamania się (tak dobrze znane uczestnikom_czkom warsztatów), bo aż do 19 roku życia nie odważyła się zatańczyć.
.
W Varsztatovni uwielbia różnorodność zadań i pracę z ludźmi, za którą tak tęskniła w lockdownie.
Ania Cecocho - Varsztatovnia

Adam Witasek

Product Manager

W Varsztatovni pełni rolę product managera. To on odpowiada za cały proces realizacji zajęć od rezerwacji sal i rozmów z artystami po udostępnienie warsztatów na stronie.

Miał być lekarzem, ale finalnie zrozumienie fizycznej strony człowieka to dla niego za mało, wiec studiuje psychologię Naukowiec z krwi i kości, który badania psychologiczne czyta do poduszki. Obszary jego badań to motywacja, zaufanie, uzależnienia oraz wpływ rozwoju technologii na człowieka.

Z medycyny zostało mu obsesyjne wręcz zainteresowanie dietetyką oraz kwestiami zrównoważonego odżywniania. Temat zdrowego żywienia jest dla niego tak ważny, że rozpoczął hodowle własnych warzyw! Żadna branża mu nie straszna na swoim koncie ma już prace w firmach zajmujących się m.in. gastronomią, nieruchomościami, modą, cyberbezpieczeństwem czy motoryzacją.

W każdym z tych miejsc odpowiadał za zarządzanie procesami i kwestie estetyczno-graficzne. Wraz ze znajomymi tworzył firmę car-deatlingową od podstaw.

Artystycznie spełnia się krawiectwie. Szyje głównie ubrania modę meską, (z różnymi efektami), ale ważne, że się nie poddaje. Jego marzniem jest szycie sukni wieczorowych.

Anna Kochan

Project Managerka

W Varsztatovni pełni rolę project managerki.

Absolwentka Komunikacji Wizerunkowej ze specjalizacja Branding na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie kontynuuje naukę i rozwija swoje umiejętności na kierunku komunikacja marketingowa w Internecie na SGH.

Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła jako koordynatorka ds. komunikacji w fundacji zajmującej się edukacją. Gdzie między innymi była odpowiedzialna za tworzenie treść na Social Media fundacji.  

Uwielbia dobrą kawę, każde puchate zwierzę i próbowania nowych rzeczy. Kocha poznawać nowe miejsca poprzez kuchnię i czytać dobre książki.

W pracy najbardziej ceni możliwość rozwoju i podejmowanie kreatywnych wyzwań. 

Jako dziecko chciała zostać odkrywcą. Do dzisiaj nie cierpi kożucha na gorącym mleku.

Dowiedz się o nas więcej!