fbpx

Opis wydarzenia:Warsztaty rękodzieła dla dzieci w Warszawie

Udział bezpłatny | Obowiązują zapisy

  Warszawa

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

p

Te warsztaty realizujemy w ramach Inkubatora Varsztatovni – programu wspierającego niezależnych artystów i wartościowe inicjatywy artystyczne. Przeczytaj więcej o inkubatorze. 

Zapraszamy na zajęcia z upcyklingu odzieży i dodatków dedykowane dzieciom w wieku 7-14 lat dzięki którym Ty i Twoje dziecko rozpoczniecie swoją przygodę z ekologią i nauką przetwarzania starych rzeczy w nowe!

Puść wodze fantazji i stwórz coś z niczego. Warsztaty łączącę ekoedukację, zabawę sztuką (malowanie, zdobienie odzieży) z promocją naszej rodzimej kultury słowiańskiej.

W trakcie zajęć przybliżane będą tematy związane z upcyklingiem ubrań i ekologią na codzień a także nasze wierzenia, mity, postacie rodzimych baśni. Połączymy wszystkie elementy i stworzymy dla dzieci przestrzeń do kreatywnej zabawy przy jednoczesnej edukacji.

Zabierzcie swoją starą koszulkę i bawcie się sztuką 🙂

* W przypadku braku swojej odzieży zapewniamy koszulki do malowania. Uczestnicy proszeni o ubiór odpowiedni do kreatywnej pracy plastycznej 🙂

Prowadzi:
Mirella Gastołek

Rękodzieło towarzyszy jej od najmłodszych lat i od początku związane było one z tekstyliami. Uważa, że ubrania stanowią bardzo ważny element naszego życia a nawet mają wpływ na charakter człowieka.

Jej przygoda ze sztuką zaczęła się już w dzieciństwie. Wtedy też zaczęła powoli odkrywać swoje zamiłowanie do rysunku. Na początku były to projekty ubrań, które wprowadziły ją w świat budowy ludzkiego ciała, jego formy i proporcji. Zakochała się w tym temacie bez pamięci i został on ze nią już do dziś. Oprócz człowieka interesowała ją w tym czasie również kultura wschodu a konkretnie japońska manga. Z pasją szkicowała postacie ulubionych anime a najmocniej inspirował ją wówczas cyberpunk. Szkice tworzyła przede wszystkim ołówkiem, węglem i sangwiną. Nie spodziewała się wtedy, że tak mocno zwiążę się w późniejszych latach z malarstwem akrylowym.

Jeśli po zapisie będziesz musiał_a odwołać swoje uczestnictwo – prosimy o maila na [email protected] z informacją z możliwie jak największym wyprzedzeniem. Dzięki! <3

Nadchodzące spotkanie:

Termin spotkania:

25 stycznia 2023 (środa)
17:00-19:00

Miejsce spotkania:

Teatr Syrena
Litewska 3, Warszawa

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Dokonujesz zapisu na warsztaty dla dzieci – rezerwując miejsce na zajęciach podaj dane opiekuna – zapis oznacza zajęcie miejsca zarówno dla opiekuna jak i dziecka biorącego udział w warsztacie

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia! 🙂