fbpx

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Do następnej sesji zmiany cen

Trwa oferta early bird!

Uwaga! Cena tych zajęć jest obniżona przez zniżkę early bird i może niebawem wzrosnąć.

Zajmij miejsce w grupie już teraz by załapać się na najkorzystniejszą ofertę!🙂

Opis zajęć:

Warsztaty teatralne i inne szaleństwa

Grupa teatralna

Sprawdź grupę dorosłą tutaj.

Bydgoszcz

Są dostępne wolne miejsca

Nowy program warsztatów: Te warsztaty mają nowy program zajęciowy - do udziału zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i te które uczestniczyły już w warsztatach w Varsztatovni (program jest komplementarny z poprzednim)

Chcesz zacząć swoją przygodę z teatrem, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Chcesz obudzić ukrytą kreatywność i zacząć tworzyć teatr? A może w Twoim życiu jest za dużo stresu czy nudy i chciałbyś zdjąć ten „gorset”? Jeśli tak, to zapraszamy na cykliczne warsztaty teatralne!!

 

Czym są warsztaty teatralne?

Nasze zajęcia teatralne to kompleksowy program, który rozwija wszechstronne umiejętności aktorskie, reżyserskie i sceniczne, skierowany do uczestników na różnych poziomach zaawansowania. Podczas kursu uczymy podstaw gry aktorskiej, gdzie skupiamy się na technikach aktorskich, pracy z emocjami, mowie ciała oraz improwizacji. Dzięki treningowi głosu i dykcji, uczestnicy doskonalą techniki oddychania, projekcję głosu oraz umiejętność tworzenia scenicznej atmosfery przy pomocy dźwięków. W ramach kreacji bohatera uczymy, jak tworzyć i rozwijać postaci poprzez historię, tło, rekwizyty i kostiumy. Zajęcia z relacji scenicznych pomagają w budowaniu interakcji z partnerem scenicznym, rozwijaniu chemii na scenie i pracy w grupie. Analiza tekstu i interpretacja scenariusza, a także techniki nauki i zapamiętywania tekstu, są kluczowe dla zrozumienia i ożywienia dramatycznych opowieści na scenie.

Dla uczestników zainteresowanych ruchem, proponujemy zajęcia z bio-mechaniki teatralnej oraz technik slow motion, które rozwijają precyzję ruchową, świadomość ciała. W ramach zajęć z performance’u publicznego oraz Teatru Zmiany, uczymy planowania i realizacji spektakli w przestrzeniach publicznych oraz wykorzystania teatru jako narzędzia dialogu społecznego. Dodatkowo, Teatr autobiograficzny umożliwia uczestnikom eksplorację osobistych doświadczeń i historii, przekształcając je w pełne emocji spektakle.

Nasz program to przestrzeń twórczego rozwoju, gdzie każdy ma możliwość odkrywania i doskonalenia swoich talentów, niezależnie od poziomu zaawansowania, tworząc unikalne i inspirujące doświadczenia teatralne.

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty?

Nasze warsztaty są dedykowane osobom na poziomie podstawowym, rozpoczynającym dopiero swoją sceniczną przygodę. Zapraszamy więc każdego, kto ma w sobie choć odrobinę zapału, by tworzyć teatr. Każdego, kto chce się przekonać się, czy aktorstwo to właściwy kierunek. I przede wszystkim każdego, kto za pośrednictwem teatru chce przełamać swoje własne bariery, otworzyć się na ludzi i na publikę. 

 

Jak przygotować się do zajęć?

Chcemy byś czuł/a się komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń, więc zabierz ze sobą wygodną odzież, czyli to w czym czujesz się najswobodniej. Przyda się również butelka wody. Nie zapomnij również o dobrym humorze!

 

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru, oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie, przełamiesz swoje blokady, poznasz nowych, kreatywnych ludzi z tą samą pasją co Ty oraz zdobędziesz pewność siebie!

Istnieje możliwość kontynuacji.

teatr wakacyjny.
p

Sprawdź też kurs online „Aktorski Start od Deski do Deski” na którym dowiesz się, jak postawić pierwsze kroki w branży aktorskiej i teatralnej, jak zdobyć role oraz poznasz tajniki pracy aktora.

Jak przygotować się do zajęć?

Chcemy byś czuł/a się komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń, więc zabierz ze sobą wygodną odzież, czyli to w czym czujesz się najswobodniej. Przyda się również butelka wody. Nie zapomnij również o dobrym humorze!

 

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru, oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie, przełamiesz swoje blokady, poznasz nowych, kreatywnych ludzi z tą samą pasją co Ty oraz zdobędziesz pewność siebie!

Istnieje możliwość kontynuacji.

 Zdjęcia warsztatowe:

Prowadzący:


 

Michał Rybak

Aktor Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Ukończył Akademię
Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, a także uzyskał w Szczecinie tytuł inżyniera mechanika. Całe życie związany z teatrem. Już jako młody aktor pracował w: Teatrze Polskim w Szczecinie, Operze na Zamku, Teatrze Klinika Lalek oraz Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Podczas studiów w szkole teatralnej poznał techniki aktorskie: Meyerholda, Meisnera, technikę śpiewu Emmy Bonnici oraz technikę pracy nad rolą na warsztatach mistrzowskich z prof. Anną Seniuk. Odkrył pasję w teatrze formy i pantomimie, jednak bliskie są mu także aktorstwo dramatyczne, dubbingowe oraz pracą przed kamerą. Człowiek o wielu zainteresowaniach. Hobbystycznie wykonuje akrobacje w kole cyrkowym – Cyr wheel.

 

Nowy plan zajęć:

Podstawy gry aktorskiej: ćwiczenia z zakresu technik aktorskich, ekspresja emocji i mowa ciała, improwizacja

Ruch sceniczny: koordynacja ruchowa, choreografia i podstawy tańca, fizyczne przygotowanie aktora

Dźwięk i Głos: ćwiczenia na poprawę dykcji, techniki oddychania i projekcji głosu, artykulacja i modulacja głosu, umiejętność tworzenia atmosfery i nastroju za pomocą dźwięków

Kreacja bohatera: sztuka budowania postaci, tworzenie historii i tła postaci, techniki wczuwania się w rolę, użycie rekwizytów i kostiumów 

Sceniczne relacje: interakcje z partnerem scenicznym, budowanie chemii scenicznej, praca w grupie

Od strony do sceny: analiza scenariusza, interpretacja tekstu dramatycznego, nauka tekstu i jego zapamiętywanie

DRAMA: odgrywanie klasycznych scenek z zakresu komedii i dramatu, pracując jednocześnie nad ekspresją emocji

Teatr slow: techniki slow motion i mindfulness w aktorstwie, medytacyjne podejście do gry scenicznej, eksploracja tempa i rytmu w teatrze. Ćwiczenia na redukcję stresu i napięcia; medytacja, skupienie i koncentracja przed występem

 

Performance publiczny: planowanie i realizacja spontanicznych występów w przestrzeniach publicznych, reakcje i interakcje z przypadkowymi widzami, łamanie czwartej ściany i angażowanie publiczności

Teatr Zmiany: Sztuka dialogu społecznego, techniki Augusta Boala, interaktywne spektakle angażujące publiczność w rozwiązywanie problemów społecznych, praca nad tematami opresji i sprawiedliwości społecznej

Kulisy sztuki: zrozumienie koncepcji reżyserskich, planowanie scen, rola reżysera w procesie teatralnym

Teatr autobiograficzny: praca z osobistymi historiami uczestników, tworzenie spektakli na bazie własnych doświadczeń, eksploracja intymnych i osobistych tematów na scenie

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Rozepi’

Start zajęć:
13 stycznia 2025

Dni spotkań:
Poniedzialki; 18:00-19:30

Grupa wiekowa:
Dorośli

Miejsce spotkań:
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

Jana Karola Chodkiewicza 30,
Bydgoszcz

Poziom:
Początkujący / Średniozaaw. 

Semestr obejmuje 12 zajęć. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Każde warsztaty trwają 1,5 godziny. Zapraszamy również osoby bez doświadczenia. Grupę prowadzi Michał Rybak.

Szczegóły grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli terminy zajęć Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienia o nowych grupach. Gdy otworzy się nowa grupa otrzymasz od nas powiadomienie e-mail 🙂

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą płatniczą. Istnieje możliwość płatności w ratach.
-15% dla studentów poniżej 26. r. życia (zniżka czasowa z okazji rozpoczęcia roku akademickiego). Studentów prosimy o zabranie na zajęcia ważnej legitymacji.
OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

880,00 

lub płatność w 3 ratach

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Są dostępne wolne miejsca

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 780 122 376

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂