fbpx

Opis zajęć:Wakacyjne warsztaty wokalne

„Rozśpiewaj się na lato”

Wakacje 2019
Bydgoszcz (zobacz też inne miasta)

Wakacyjna edycja warsztatów wokalnych w Bydgoszczy dedykowane są dla osób na różnym poziomie zaawansowania oraz w różnym wieku. Podczas 2 tygodni intensywnej pracy będziemy mieli okazję zgłębić podstawy śpiewu i oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także nauczymy się interpretować utwory. Będziemy mieli szansę odkryć siebie i swój głos.

Grupowe zajęcia wokalne dają niepowtarzalną możliwość pracy w zespole oraz na rozwój słuchu harmonicznego podczas śpiewu w wielogłosie. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, pracy nad ciałem i postawą,interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję także nauczyć się pracy z mikrofonem. Prowadzący słucha grupy i w zależności od jej zainteresowań dobiera materiał.

 Praca na wakacyjnych warsztatach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

Uwaga! Grupy posiadają różny poziom. Istnieje możliwość zmiany zaawansowania grupy po wcześniejszej konsultacji z prowadzącym.

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Anna Federowicz

Wokalistka klasyczna i rozrywkowa, świetnie odnajdująca się w obu stylach muzycznych. Absolwentka wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy.

Zajmuje się polską piosenką artystyczną. Współtworzy Federowicz Stroynowski Duo, z którym wydała płytę z piosenkami z repertuaru Anny German – „W hołdzie Annie German”. Jej głos można usłyszeć w wielu filmach fabularnych i dokumentalnych: (m.in. „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, „Filiżanki Yoko Ono” Andrzeja Mańkowskiego, „Między kroplami deszczu” Kuby Karysia, „Czarna skrzynka” (film o Tomaszu Tomaszewskim) Krzysztofa Kowalskiego. Występuje na wielu scenach koncertowych w kraju, Niemczech, Norwegii oraz w Rosji, gdzie jest cyklicznie zapraszana.

Plan tematyczny zajęć:

1.      Techniki rozluźniające ciało

2.      Oddech jako najważniejszy element śpiewu

3.      Elementy techniki wokalnej – prawidłowej emisji głosu (różnice między klasyką a rozrywką)

4.      Dykcja, artykulacja, wprawki aktorskie na tekstach piosenek

5.      Interpretacja jako podstawa wyrazu scenicznego

6.      Praca nad piosenką, relacja muzyka – tekst 

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Zajęcia odbywają się  w godzinach 17:00-19:00 od
26 sierpnia 2019. Miejsce spotkań będzie podane niebawem.

Warsztaty będą odbywać się w dniach:
26.08.2019 poniedziałek
28.08.2019 środa
30.08.2019 piątek
02.09.2019 poniedziałek
04.09.2019 środa
06.09.2019 piątek

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 16 osób i jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 19-30 lat – Jeśli jednak wiesz, że odnajdziesz się w grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy!

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na wakacyjne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂