fbpx

Opis zajęć:Warsztaty wokalne zakończone koncertem

“Rozśpiewaj się na świat”

Start semestru – wrzesień 2019
Bydgoszcz (zobacz też inne miasta)

Kolejna tura warsztatów wokalnych jest dedykowana dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas spotkań zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach.

Grupowe zajęcia wokalne dają możliwość nauki pracy w zespole. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także zapoznają się z technikami radzenia sobie z tremą na scenie. Zajęcia oparte będą głównie na technice belcanto, wzbogacone o podstawy mixu, twangu i curbingu. Oprócz tego zastosujemy zabawy i gry teatralno-wokalne, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę.

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia, wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

Ze wszystkich solowych utworów stworzymy magnum opus naszych zajęć, w którym, wykorzystując duety, utwory solowe i tercety, wystąpimy przed publicznością w formie koncertu wieńczącego naszą pracę. Jeśli nigdy wcześniej nie występowałeś, lub nie masz w tym dużego doświadczenia – bez obaw – podołamy temu wyzwaniu!

Istnieje możliwość kontynuacji 🙂

Prowadzący:


 

Anna Federowicz

 

Wokalistka klasyczna i rozrywkowa, świetnie odnajdująca się w obu stylach muzycznych. Absolwentka wydziału
Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy.

Zajmuje się polską piosenką artystyczną. Współtworzy Federowicz Stroynowski Duo, z którym wydała płytę z piosenkami z repertuaru Anny German – „W hołdzie Annie German”. Jej głos można usłyszeć w wielu filmach fabularnych i dokumentalnych: (m.in. „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, „Filiżanki Yoko Ono” Andrzeja Mańkowskiego,
„Między kroplami deszczu” Kuby Karysia, „Czarna skrzynka” (film o Tomaszu Tomaszewskim) Krzysztofa Kowalskiego. 
Występuje na wielu scenach koncertowych w kraju, Niemczech, Norwegii oraz w Rosji, gdzie jest cyklicznie zapraszana.

 Zdjęcia warsztatowe:

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Grupa I (19+ lat) : Próby co tydzień w poniedziałki o 17:00 w Domu Kultury MODRACZEK przy ul. Ogrody 15 w Bydgoszczy od 23 września 2019.

Semestr obejmuje 13 (w tym próba generalna) zajęć oraz koncert finałowy. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe.

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla dla osób w wieku licealnym (gr. I) oraz studentów i dorosłych (gr. II)

Jeżeli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Mapa:

Dom Kultury MODRACZEK

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na inne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂