fbpx
Opis zajęć:

Fotografia Surrealistyczna

Być jak Salvador Dali

 

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Zapraszamy na nasze warsztaty fotograficzne z elementami snu, fantazji i iluzji! Na zajęciach dowiesz się jak używać kontrastów, manipulować oświetleniem i tworzyć wizualne reprezentacje nieświadomości.

Fotografia surrealistyczna ma na celu wywołanie u widza uczucia napięcia między realnością a nierealnością, między zwykłym a niezwykłym, i zachęcanie do refleksji nad różnicą między tym, co postrzegamy jako rzeczywistość a tym, co postrzegamy jako fikcję. Postaramy się by po tym warsztacie Twoje zdjęcia weszły na zupełnie inny poziom. Zazwyczaj po prostu utrwalasz na fotografii rzeczywistość tak, jak ją widzisz w swojej głowie. Tutaj użyjesz rzeczywistych modeli i rekwizytów, by to, co masz w głowie, czyli Twoją wizję artystyczną, uchwycić obiektywem i pokazać światu.

 

Czym są warsztaty fotografii surrealistyczna?

Fotografia surrealistyczna to rodzaj sztuki fotograficznej, który charakteryzuje się zaburzeniem rzeczywistości i niezwykłym podejściem do fotografii. Na zajęciach będziemy wykorzystywać techniki manipulacyjne i edycyjne, aby stworzyć zdjęcia, które wywołują dziwne, nierealne i poetyckie wrażenia.

  Dla kogo jest warsztat?

  Jeśli lubisz fotografować, chcą twórczo spędzić czas z ludźmi którzy podzielają ich pasję, chcą zainspirować się, poeksperymentować, poznać lub utrwalić różne techniki fotografowania/oświetlania, nabyć lub udoskonalić pracę z modelem podczas sesji.

   

  Cel warsztatów:

  1. Zaangażowanie uczestników w proces twórczy
  2. Nabywanie/doskonalenie umiejętności pracy ze światłem studyjnym/błyskowym i zastanym
  3. Oswajanie się z pracą z modelem
  4. Fotografia jako forma ekspresji
  5. Wspólne koncypowanie, eksperymentowanie, odkrywanie różnych patentów, poznawanie technik, które staną się narzędziem pomagającym w artystycznym rozwoju i ukierunkowaniu indywidualnej wrażliwości

   Cel warsztatów:

   1. Zaangażowanie uczestników w proces twórczy
   2. Nabywanie/doskonalenie umiejętności pracy ze światłem studyjnym/błyskowym i zastanym
   3. Oswajanie się z pracą z modelem
   4. Fotografia jako forma ekspresji
   5. Wspólne koncypowanie, eksperymentowanie, odkrywanie różnych patentów, poznawanie technik, które staną się narzędziem pomagającym w artystycznym rozwoju i ukierunkowaniu indywidualnej wrażliwości

     Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

    Prowadzący:


     

    Joanna Wienskowska

    Absolwentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH, którą ukończyła z wyróżnieniem . Zwycięzca konkursu w kategorii autoportret w Sopockiej Szkole Fotografii. Współtwórca albumu fotograficznego „After” wyd. 2016r. 

    Wystawy:                                                                                                                                                                                                          Prezentacja pracy zbiorowej „After” w Sopotece 2016r, oraz prace indywidualne podczas festiwalu fotografii „W ramach Sopotu” 2016r. Ostatnia wystawa „Wskazania” 2019r w Łąka Studio oraz w Zakład Kulturalny. Prowadzone warsztaty fot.: 2019/2020 dla Zakład Kulturalny, 2020 dla Stowarzyszenie inne jest piękne.

    .

     

    Plan warsztatów z fotogtafii surrealistycznej:

    DZIEŃ 1. WYKŁAD

    -Wprowadzenie w temat Surrealizmu 

    -Postać S. Dali- „Ekscentryk czy Schizofrenik?” 

    -Symbolika, wszechstronność i geniusz, ciekawostki z życia  artysty 

    -Dyskusja, omówienie technik, które będą wykorzystywane podczas działania z aparatem

     

    DZIEŃ 2. SESJA

    -Tworzeni scenografii

    -Ustawienie oświetlenia

    -Praca z modelem (każdy indywidualnie fotografuje, reszta uczestników w tym czasie asystuje i fotografuje backstage, na zmianę)

    DZIEŃ 3. KONSULTACJE

    -Omówienie prac, które powstały podczas sesji

    TRWAJĄCE ZAPISY:

    Grupa 'Vivian’

    Terminy zajęć:
    20 kwietnia 2023        23 kwietnia 2023      27 kwietnia 2023

    Dni spotkań:
    Dzień 1 – Czwartek 18:00-21:00

    Dzień 2 – Niedziela; 10:00-14:00

    Dzień 3 – Czwartek; 18:00-21:00

    Miejsce spotkań:              Zakład Kulturalny

    al. Rzeczypospolitej 8

    Poziom zaawansowania:
    Początkujący
    Grupa wiekowa:
    Dorośli

    Cały cykl obejmuje 3 zajęcia. Na warsztat składa się dzień wykładowy, sesja oraz konsultacje po sesji. Lekcje nie odbywają się w święta państwowe. Grupa jest przystosowana do osób początkujących i nie wymagamy doświadczenia od uczestników. Grupa będzie miała charakter zamknięty, tj. przez okres 2 tygodni będziemy pracować z tymy samymi osobami. Warsztaty prowadzi Joanna Wienskowska.

    Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

    Grupy liczą do 8 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

    Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

    Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

    Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

    Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

    Płatności i zniżki

    Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

     

    OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

    500,00 

    lub płatność w 3 ratach

    Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 500 zł

    Cena niedługo wzrośnie!  

    *Якщо ви не зможете прийняти участь у деяких заняттях, дайте нам знати у коментарі до запису, на яких саме заняттях ви будете відсутні, і ми повернемо вам вартість цих занять (до 1 уроку в разі груп, що складаються з максимум 11 занять, та до 2 уроків в разі груп, що складаються з 12 і більше занять).

    *Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

    Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

     

    Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

    Cena jest pełnym kosztem warsztatów.

    Zapisy

    Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

    Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

     

    Zapisz się na warsztaty!

    Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

    Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

    Wolnych miejsc warsztatowych: 5

    Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

    Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

    Do zobaczenia na zajęciach! 🙂