fbpx
Opis zajęć:

Fotografia Surrealistyczna

Być jak Salvador Dali

 

r

Obecnie zapisy na te warsztaty są zamknięte. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić otwarcia zapisów lub sprawdzenie trwających zapisów.  

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Zapraszamy na nasze warsztaty fotograficzne z elementami snu, fantazji i iluzji! Na zajęciach dowiesz się jak używać kontrastów, manipulować oświetleniem i tworzyć wizualne reprezentacje nieświadomości.

Fotografia surrealistyczna ma na celu wywołanie u widza uczucia napięcia między realnością a nierealnością, między zwykłym a niezwykłym, i zachęcanie do refleksji nad różnicą między tym, co postrzegamy jako rzeczywistość a tym, co postrzegamy jako fikcję. Postaramy się by po tym warsztacie Twoje zdjęcia weszły na zupełnie inny poziom. Zazwyczaj po prostu utrwalasz na fotografii rzeczywistość tak, jak ją widzisz w swojej głowie. Tutaj użyjesz rzeczywistych modeli i rekwizytów, by to, co masz w głowie, czyli Twoją wizję artystyczną, uchwycić obiektywem i pokazać światu.

 

Czym są warsztaty fotografii surrealistyczna?

Fotografia surrealistyczna to rodzaj sztuki fotograficznej, który charakteryzuje się zaburzeniem rzeczywistości i niezwykłym podejściem do fotografii. Na zajęciach będziemy wykorzystywać techniki manipulacyjne i edycyjne, aby stworzyć zdjęcia, które wywołują dziwne, nierealne i poetyckie wrażenia.

  Dla kogo jest warsztat?

  Jeśli lubisz fotografować, chcą twórczo spędzić czas z ludźmi którzy podzielają ich pasję, chcą zainspirować się, poeksperymentować, poznać lub utrwalić różne techniki fotografowania/oświetlania, nabyć lub udoskonalić pracę z modelem podczas sesji.

   

  Cel warsztatów:

  1. Zaangażowanie uczestników w proces twórczy
  2. Nabywanie/doskonalenie umiejętności pracy ze światłem studyjnym/błyskowym i zastanym
  3. Oswajanie się z pracą z modelem
  4. Fotografia jako forma ekspresji
  5. Wspólne koncypowanie, eksperymentowanie, odkrywanie różnych patentów, poznawanie technik, które staną się narzędziem pomagającym w artystycznym rozwoju i ukierunkowaniu indywidualnej wrażliwości

   Cel warsztatów:

   1. Zaangażowanie uczestników w proces twórczy
   2. Nabywanie/doskonalenie umiejętności pracy ze światłem studyjnym/błyskowym i zastanym
   3. Oswajanie się z pracą z modelem
   4. Fotografia jako forma ekspresji
   5. Wspólne koncypowanie, eksperymentowanie, odkrywanie różnych patentów, poznawanie technik, które staną się narzędziem pomagającym w artystycznym rozwoju i ukierunkowaniu indywidualnej wrażliwości

     Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

    Prowadzący:


     

    Joanna Wienskowska

    Absolwentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH, którą ukończyła z wyróżnieniem . Zwycięzca konkursu w kategorii autoportret w Sopockiej Szkole Fotografii. Współtwórca albumu fotograficznego „After” wyd. 2016r. 

    Wystawy:                                                                                                                                                                                                          Prezentacja pracy zbiorowej „After” w Sopotece 2016r, oraz prace indywidualne podczas festiwalu fotografii „W ramach Sopotu” 2016r. Ostatnia wystawa „Wskazania” 2019r w Łąka Studio oraz w Zakład Kulturalny. Prowadzone warsztaty fot.: 2019/2020 dla Zakład Kulturalny, 2020 dla Stowarzyszenie inne jest piękne.

    .

     

    Plan warsztatów z fotogtafii surrealistycznej:

    DZIEŃ 1. WYKŁAD

    -Wprowadzenie w temat Surrealizmu 

    -Postać S. Dali- „Ekscentryk czy Schizofrenik?” 

    -Symbolika, wszechstronność i geniusz, ciekawostki z życia  artysty 

    -Dyskusja, omówienie technik, które będą wykorzystywane podczas działania z aparatem

     

    DZIEŃ 2. SESJA

    -Tworzeni scenografii

    -Ustawienie oświetlenia

    -Praca z modelem (każdy indywidualnie fotografuje, reszta uczestników w tym czasie asystuje i fotografuje backstage, na zmianę)

    DZIEŃ 3. KONSULTACJE

    -Omówienie prac, które powstały podczas sesji

    Zapisy zamknięte!

    Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
    Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)     Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


     Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

     PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
     Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

     Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

     Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

     Do zobaczenia na zajęciach! 🙂