fbpx

Opis zajęć:

Wakacyjne warsztaty teatralne

Wakacje 2019
Sierpień
Katowice  (zobacz też inne miasta)

Wakacyjne warsztaty teatralne to przede wszystkim dobra zabawa. To właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji.

Podczas wspólnych zajęć wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy pracować z partnerem scenicznym oraz oddamy się sile improwizacji. Stawimy również wspólnie czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę

Na warsztatach nie oceniamy się, a staramy nawzajem ulepszać. Lubimy iść za impulsem, oraz szukać własnej autentyczności.

Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji

Prowadzący:


 

Tomasz Owczarek

 

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na Wydziale Aktorskim oraz Szkoły Aktorskiej ART-PLAY Doroty Pomykały i Danuty Schlette w Katowicach, gdzie obecnie prowadzi zajęcia aktorskie. Warsztaty aktorskie dla młodzieży prowadzi także w szkołach i placówkach kulturalnych m. in. Centrum Zimbardo w Katowicach, czy Teatrze Miejskim w Gliwicach. Corocznie prowadzi warsztaty i pokazy w Nowym Sączu i Starym Sączu.

Pracuje jako aktor i reżyser zarówno teatralny jak i filmowy. Wyreżyserował, kilkanaście spektakli, m. in. „Tajemna ekstaza”, „Kochaj i tańcz” czy „Jak nie my, to kto?. Zagrał w kilku filmach i serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Dwa księżyce”, „Och, Karol 2”. Wyreżyserował event na otwarcie Kawiarni i Galerii Sztuki Współczesnej Kamienica w Chorzowie. Wyreżyserował film krótkometrażowy „Lokator”. Za rolę w spektaklu „Piaskownica”, w reżyserii Ewy Wyskoczyl otrzymał nominację do „Złotej Maski” Województwa Śląskiego, zdobył „Złotą maskę” na XII Forum Młodego Teatru w Teatrze Polskim w Poznaniu, oraz I nagrodę na XXXII Tyskich Spotkaniach Teatralnych. W musicalach odpowiada za reżyserię i  przygotowanie aktorskie. Prowadzi bloga na Facebooku na temat aktorstwa: Aktorstwo od kulis.

 Zdjęcia warsztatowe:

Plan tematyczny zajęć:

1. Co jest najważniejsze w aktorstwie? Co jest naszą bronią, kiedy wchodzimy na scenę?

2. Budowanie postaci – co muszę wiedzieć o mojej postaci?

3. Monolog wewnętrzny – jak z nim pracować?  

4. Emocje – jak je obudzić i kontrolować?   

5. Ćwiczenia na koncentrację, umiejętność pracy zespołowej, zarządzanie energią na scenie, wyobraźnię i motywację.  

6. Etiudy aktorskie na zadany temat.   

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Grupa spotyka się w godzinach 17:00- 19:00 od 26.08. Miejsce spotkań będzie podane niebawem.

Warsztaty w obu grupach będą odbywać się w dniach:
26.082019 poniedziałek
28.08.2019 środa
29.08.2019 czwartek
02.09..2019 poniedziałek
04.09.2019 środa
05.09.2109 czwartek

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupy liczą do 16 osób.

Przedział wiekowy grupy to 19-30 lat.
Jeśli wiesz, że odnajdziesz się w danej grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy do zapisów!

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na inne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i sezonowymi wydarzeniami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂