fbpx

Opis zajęć:

Wakacyjne warsztaty wokalne

„Rozśpiewaj się na lato”

Wakacje 2019
sierpień
Katowice (zobacz też inne miasta)

Wokalne warsztaty w te wakacje to dobra propozycja dla osób początkujących oraz już śpiewających. 6 spotkań intensywnej pracy pomoże zgłębić uczestnikom wiedzę na temat oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także umożliwi pracę nad indywidualną interpretacją kreatywną w utworach. Odkryjemy siebie i swój głos.

Zajęcia grupowe nauczą nas pracy i śpiewu w zespole. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, pracy nad ciałem i postawą,interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Prowadzący słucha grupy i w zależności od jej zainteresowań stara się dobrać materiał. Każdy będzie mógł w pełni skorzystać z pracy w twórczej grupie i wspólnie poimprowizować.

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Joanna Dolata

Certyfikowany nauczyciel techniki wokalnej MIX Międzynarodowego Stowarzyszenia IVTOM, ukończyła kursy z techniki rehabilitacji i rozwoju głosu Dr Lax Vox oraz Flow Phonation.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa o specjalności Wokalistyka jazzowa (studia I i II st.)

Współpracowała z takimi artystami, jak: Maryla Rodowicz, Katarzyna Groniec, Irena Santor, MC Silk znanym z reklamy Blika, czy zespołem Lady Punk. Nagrała debiutancką płytę z zespołem Mango Collective, a obecnie z własnym projektem pracuje nad nowym materiałem. 

Plan zajęć:

1.Skala diagnostyczna głosu

2.Ćwiczenia emisyjne

3. Praca nad dykcją

4. Świadomość oddechu 

5. Interpretacja tekstu piosenki 

6. Elementy aktorstwa 

7. Ćwiczenia z użyciem techniki Lax Vox

8. Nauka autoprezentacji

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Grupa spotyka się w Centrum Muzyki Nad Rawą ul. Czecha 1A w godzinach 17:00-19:00 od 26 sierpnia.

Warsztaty będą odbywać się w dniach:
26.08.2019 poniedziałek
27.08.2019 wtorek
28.08.2019 środa
03.09.2019 wtorek
04.09.2019 środa
05.09.2019 czwartek

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 16 osób i jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 19-30 lat – Jeśli jednak wiesz, że odnajdziesz się w grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy!

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Centrum Muzyki Nad Rawą

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na inne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i sezonowymi wydarzeniami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂