fbpx
Opis zajęć:

Warsztaty z podstaw reżyserii

Odkryj swoje reżyserskie talenty!

Kraków  (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Masz ochotę rozwijać swoje umiejętności artystyczne i zdobyć praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci rozwinąć swoją karierę w przemyśle teatralnym? Jeśli tak, to zapraszamy Cię na nasze warsztaty z reżyserii! Nie czekaj, zapisz się na nasze warsztaty i rozwiń swoją pasję artystyczną. Zapewniamy Ci, że będzie to nie tylko świetna okazja do nauki, ale również niezapomniane doświadczenie i wiele inspiracji!

Czym są warsztaty z podstaw reżyserii teatralnej?

Reżyserii nie da się nauczyć w teorii, jedynie poprzez praktykę. Dlatego na warsztatach skupimy się przede wszystkim na tym, żeby poprzez różne ćwiczenia doświadczyć tego naczym polega praca reżysera w teatrze. Skupimy się głównie na pracy reżysera z aktorem i tekstem. Porozmawiamy również o scenografii i oprawie muzycznej spektaklu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wyreżyserowania krótkiej sceny oraz okazję żeby przygotować egzemplarz reżyserski – czyli opis swojego pomysłu na realizację konkretnego tekstu na scenie.

Co będziemy robić na warsztatach?

  • Uczestnicy warsztatów doświadczą w praktyce na czym polega reżyseria teatralna.
  • Nauczą się jak komunikować się z aktorem, jak formułować wskazówki i określać zadania sceniczne, jak „uruchomić” aktora na scenie to znaczy pomóc mu wejść w określony stan emocjonalny, poznają różne techniki i metody aktorskie. 
  • Nauczą się również jak można pracować z tekstem, który chce się wystawić na scenie – jak przeprowadzić analizę wybranego tekstu i postaci, rozpisać tekst na tematy, wyznaczyć intencje oraz jak przełożyć go na działania sceniczne. 
  • Osoby zainteresowane zdawaniem na Wydział Reżyserii Dramatu do szkoły teatralnej będą mogły dopracować swój egzemplarz reżyserski i przygotować się do egzaminów.

 

Jak przygotować się na zajęcia? 

Na zajęciach będziemy wspólnie pracowali nad wybranym tekstem dramatu (tytuł zostanie podany wkrótce). Uczestników poprosimy o przeczytanie go i zastanowienie się nad poszczególnymi postaciami (kim są, jaka jest ich historia, do czego dążą).

Dla kogo jest warsztat?

Na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zgłębić tajniki reżyserii –
instruktorów teatralnych, nauczycieli prowadzących amatorskie grupy teatralne, osoby, które chcą zdawać na Wydział Reżyserii Dramatu do szkoły teatralnej, aktorów amatorów oraz wszystkich pasjonatów teatru.

teatr wakacyjny.

Jak przygotować się na zajęcia? 

Na zajęciach będziemy wspólnie pracowali nad wybranym tekstem dramatu (tytuł zostanie podany wkrótce). Uczestników poprosimy o przeczytanie go i zastanowienie się nad poszczególnymi postaciami (kim są, jaka jest ich historia, do czego dążą).

Dla kogo jest warsztat?

Na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zgłębić tajniki reżyserii –
instruktorów teatralnych, nauczycieli prowadzących amatorskie grupy teatralne, osoby, które chcą zdawać na Wydział Reżyserii Dramatu do szkoły teatralnej, aktorów amatorów oraz wszystkich pasjonatów teatru.

Mateusz Przyłęcki

Absolwent Wydziału Aktorskiego (2001) i Wydziału Reżyserii Dramatu (2009) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnychim. S. Wyspiańskiego). Studiował również w Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach (2001-2003). Wyreżyserował spektakle: „Życie / instrukcja obsługi”, Teatr Współczesny w Szczecinie (premiera listopad 2008), „Lailonia” wg L. Kołakowskiego, Teatr Kana w Szczecinie (premiera przesień 2009), „Stefcia Ćwiek w szponach życia” wg D. Ugresic, Teatr Ludowy, Kraków (premiera listopad 2009), „Tango” S. Mrożka, Teatr Współczesny w Szczecinie (premiera październik 2010), „Czarnoksiężnik Oz” wg F. L. Baum’a, Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi (premiera marzec 2011), „Mglisty Billy” wg G. Bianco, Teatr Figur Kraków (premiera czerwiec 2013), „Projekt: MATKA”, Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2014), „Ławeczka” A. Gelmana, Teatr Dramatyczny w Białymstoku (premiera luty 2015), „Projekt: OJCIEC”, Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2016), „Trik Patryka” K. Sagora, Teatr Ludowy w Krakowie, (premiera wrzesień 2017), “Tu nawet muchy są bezpieczne” wg G. Dahle, Teatr Szkolny Akademii Teatralnej w Warszawie, “Trójka na głowie” C. Brandau, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (premiera listopad 2018), „Klara” I. Kuny, Teatr Totutotam Kraków (premiera czerwiec 2019), „Pamięć wody” S. Stephenson, Teatr Totutotam Kraków (premiera maj 2021). Jako instruktor teatralny prowadzi autorskie warsztaty od 2001 roku. Prowadził zajęcia m. in. w Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Studium Terapii przez Sztukę w Teatrze Ludowym, Lart Studio, Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie. Współpracuje z firmą Pathways Polska (szkolenia artystyczne dla biznesu).

 Zdjęcia warsztatowe:

Plan tematyczny zajęć:

Dzień 1: Rozgrzewka – ćwiczenia integracyjne, podstawowe ćwiczenia aktorskie. Rozmowa o tekście – analiza postaci. Praca nad wybranymi scenami (metodą improwizacji aktorskich). Rozmowa o indywidualnych projektach teatralnych uczestników – omówienie pomysłów.

Dzień 2: Rozgrzewka. Praca na wybranymi scenami (metodą improwizacji aktorskich) – kontynuacja. Rozmowa o indywidualnych projektach teatralnych uczestników – scenografia.

Dzień 3: Rozgrzewka. Praca nad wybranymi scenami (praca z tekstem na scenie). Rozmowa o indywidualnych projektach teatralnych uczestników – oprawa muzyczna.

Dzień 4:  Rozgrzewka. Praca nad wybranymi scenami (praca z tekstem na scenie) – kontynuacja. Rozmowa o indywidualnych projektach teatralnych uczestników – podsumowanie.

Dzień 5:  Rozgrzewka. Praca nad wybranymi scenami (praca z tekstem na scenie) – kontynuacja i pokaz finałowy. Rozmowa o indywidualnych projektach teatralnych uczestników – prezentacja egzemplarzy. Podsumowanie warsztatów.

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Pottier’

Terminy zajęć:
27 maja                  10 czerwca              24 czerwca                1 lipca                    8 lipca

Dzień spotkań:
Soboty  (10:00-14:00; 16:00-20:00)

Miejsce spotkań:              Teatr Variete

Ul. Grzegórzecka 71

Poziom zaawansowania:
Początkujący
Grupa wiekowa:
Dorośli

Cykl obejmuje 5 zajęć po 8 godzin. Każde spotknie składa się z dwóch bloków warsztatowych po 4 godziny. Spotkania nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Grupę prowadzi Mateusz Przyłęcki.

Szczegóły grup

Grupy liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

1 200,00 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1200 zł

lub płatność w 3 ratach

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂