Opis zajęć:
Improwizacja teatralna
Jam session
Cotygodniowe zajęcia otwarte
Łódź (zobacz też inne warsztaty)
Obecnie zapisy na te warsztaty są zamknięte. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić otwarcia zapisów lub sprawdzenie trwających zapisów.
Warsztaty odbywają się w otwartej formie “jam” – każdy uczestnik może dołączyć oraz opuścić grupę w dowolnym momencie.
Opłaty są naliczane comiesięcznie w formie subskrybcji, w każdej chwili można zrezygnować z uczestnictwa.
Jamy to cotygodniowe szaleństwo teatralne dla osób, które chcą się poczuć dobrze w swojej skórze, nauczyć się wyrażać emocje oraz świetnie się bawić. Zapraszamy osoby początkujące oraz średniozaawansowane.
Mówi się, że jedną z podstawowych zasad impro jest: Fuck it, którą wdrożymy w życie. Zostaw ograniczenia i przyjdź poaktorzyć w jamach! Czeka na Ciebie tona scenicznego absurdu i jeszcze więcej świadomości swoich możliwości.
Na zajęciach będziemy się posługiwać głównie sztuką improwizacji. Warsztaty skierowany są dla wszystkich początkujących, poszukujących i tych, co chą wiedzieć więcej. Jamy to szybki zastrzyk informacji, jak słuchać zarówno własnej intuicji jak i partnera na scecnie. Podróż w głąb własnej wyobraźni uświadomi Ci jak wiele narżedzi scenicznych już masz i jak wiele siedzi w Tobie potencjału.
Na warsztatach nie oceniamy się, a staramy nawzajem ulepszać. Lubimy iść za impulsem oraz szukać własnej autentyczności. Impro Jamy to świetna forma dla tych, którzy chcą poznać ludzi o podobnej zajawce, dobrze się bawić i podszlifować swoją wrażliwość, spontaniczność i umiejętności wyrażania siebie, które zaprocentują również poza sceną 🙂
Prowadzący:
Anita Tomczak
Aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Grała w spektaklach „Kamień” G. Wiśniewskiego oraz „Cyberiada” W. Kościelniaka w Teatrze Studyjnym, „Zanikam” w reżyserii K. Dąbkowskiej w Teatrze Zamiast, spektaklach dla dzieci i młodzieży w Teatrze Fundacji Form Art. Wzięła udział w czytaniach performatywnych dramatów Magdaleny Drab, a także w słuchowisku “Krótka historia długiej miłości” w Teatrze Polskiego Radia. Wystąpiła w kilku epizodach w serialach telewizyjnych. Finalistka konkursu na monolog szekspirowski „Modjeska calling” w Teatrze Polskim w Poznaniu. Prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci. W ramach Inicjatywy Obywatelskiej w O.K Górna utworzyła i nadal prowadzi grupę młodzieży, z którą zrealizowała spektakl „Głodni” na podstawie dramatu E. von Rathenbock. Ukończyła kurs Łódzkiej Akademii Dramy. Jest aktorką w Teatrze Improwizacji TADAM. „Od dziecka przez kilka lat należałam do jednej grupy teatralnej w domu kultury. Tam znalazłam swoją pasję na całe życie, tam miałam przestrzeń do rozwoju, zabawy, a przede wszystkim do bycia sobą i dzielenia się tym z innymi. Chciałabym stworzyć podobne miejsce, do którego będzie można PRZYNALEŻEĆ”.