fbpx

Opis zajęć:Wakacyjne warsztaty teatralne

Wakacje 2019
Sierpień
Łódź (zobacz też inne miasta)

Wakacyjne warsztaty teatralne to przede wszystkim dobra zabawa. To właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji.

Podczas wspólnych zajęć wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy pracować z partnerem scenicznym oraz oddamy się sile improwizacji. Stawimy również wspólnie czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę

Na warsztatach nie oceniamy się, a staramy nawzajem ulepszać. Lubimy iść za impulsem, oraz szukać własnej autentyczności.

Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji

Prowadzący:


 

Anita Tomczak

 

Aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Grała w spektaklach „Kamień” G. Wiśniewskiego oraz „Cyberiada” W. Kościelniaka w Teatrze Studyjnym, „Zanikam” w reżyserii K. Dąbkowskiej w Teatrze Zamiast, spektaklach dla dzieci i młodzieży w Teatrze Fundacji Form Art.

Wzięła udział w czytaniach performatywnych dramatów Magdaleny Drab, a także w słuchowisku „Krótka historia długiej miłości” w Teatrze Polskiego Radia. Wystąpiła w kilku epizodach w serialach telewizyjnych. Finalistka konkursu na monolog szekspirowski „Modjeska calling” w Teatrze Polskim w Poznaniu. Prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci. W ramach Inicjatywy Obywatelskiej w O.K Górna utworzyła i nadal prowadzi grupę młodzieży, z którą zrealizowała spektakl „Głodni” na podstawie dramatu E. von Rathenbock. Ukończyła kurs Łódzkiej Akademii Dramy. Jest aktorką w Teatrze Improwizacji TADAM. 

„Od dziecka przez kilka lat należałam do jednej grupy teatralnej w domu kultury. Tam znalazłam swoją pasję na całe życie, tam miałam przestrzeń do rozwoju, zabawy, a przede wszystkim do bycia sobą i dzielenia się tym z innymi. Chciałabym stworzyć podobne miejsce, do którego będzie można PRZYNALEŻEĆ”.

 Zdjęcia warsztatowe:

Plan zajęć:

1.  Elementarne zadania aktorskie

2.  Improwizacja teatralna (bazująca na metodzie Keitha Johnstone’a):
zasady teatru impro, rozgrzewki, krótkie gry

3.  Sceny dialogowe

4.  Praca nad interpretacją tekstu

5.  Elementy dramy (inspirowane metodą Assitej oraz dorobkiem Briana Way’a): ćwiczenia i gry dramowe, wprawki dramatyczne

6.  Ćwiczenia dykcyjne

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Grupa spotyka się w godzinach 18:30-20:30 od 26.08. w Szkole tańca TONdance Travel przy al. Politechniki 1 CH-R Sukcesja, lokal P25A w Łodzi.

Warsztaty w obu grupach będą odbywać się w dniach:
26.08.2019 poniedziałek
27.08.2019 wtorek
29.08.2109 czwartek
02.09.2019 poniedziałek
03.09.2019 wtorek
05.09.2019 czwartek

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupy liczą do 16 osób.

Przedział wiekowy grupy to 19-30 lat.
Jeśli wiesz, że odnajdziesz się w danej grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy do zapisów!

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

TONdane Travel

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na inne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂