fbpx

Opis zajęć:Warsztaty z kaligrafii online

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii poświęcone sztuce pisania. Zajęcia pozwolą Wam wypróbować swoich sił w posługiwaniu się narzędziami literniczymi. Będziemy odkrywać tajemnice kroju średniowiecznej uncjały, która będzie pierwszym etapem do wejścia w świat liter – w kontekście historycznym jak i warsztatowym . 

Wprowadzimy Was w świat pięknego pisma, pokażemy krok po kroku, jak trzymać pióro maczane, jak kreślić pierwsze kształty i jakie narzędzia wybrać na początek.

Kaligrafia to najprostszy i powszechnie dostępny trening naszego mózgu. Praktykowanie pisania wpływa na procesy uczenia się, poznawania, rozwój wyobraźni i pamięci. Kryje w sobie wiele celów wychowawczych i rozwojowych.

Zasiądź z nami nad papierem milimetrowym i z piórkiem w ręku i daj się ponieść wehikułowi czasu, stając się średniowiecznym skrybą, w wielkim skupieniu konstruując litery.

Dzięki kursowi zdobędziesz wiedzę praktyczną oraz teoretyczną, oraz mnóstwo ciekawych informacji, inspiracji i tricków. 

Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących, które nigdy nie pisały stalówką, jak i takie, które już piszą. W kursie mogą uczestniczyć osoby leworęczne – pokażemy Ci jak trzymać i korzystać z narzędzia w wygodny dla Ciebie sposób, bez „rozmazywania” dłonią napisanych już liter. 

Prowadzący:


 

Piotr Rogóż

Pasjonat sztuki i jej wszelakich form, choć najbliżej mu do projektowania graficznego, gdzie kreatywnie poszukuje rozwiązań w tym umiłowanego ręcznego pisania. 

Sztuka jest swego rodzaju mentalną terapią, i w taki sposób chce ją dozować innym, aby przynosiła ukojenie dla umysłu i wyzwoliła kreatywne pokłady każdego z nas. 

Aktualnie pracuje na stanowisku Graphic Designera w Agencji interaktywnej, a oprócz tego prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych z różnych dziedzin sztuk plastycznych począwszy od rysunku i malarstwa, Ilustracji, sketchnotingu po kaligrafię, którą zgłębia na różnych obszarach  jest eksploatacji już od wielu lat.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

Dlaczego warto zapisać się na warsztaty z kaligrafii?

wzrośnie Twoja świadomość na temat budowy liter

– udoskonalisz swój zmysł kompozycyjny

– będziesz zwracać większą uwagę na detale i niuanse

– zdobędzesz świadomość tego, jak działa narzędzie i jak jego wybór wpływa na kształt znaku

poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach

– wyciszysz się, zwiększysz koncentrację, precyzyjność i cierpliwość

– zyskasz okazję do rozwoju swojej kreatywności, otworzenia się na sztukę, oraz – po prostu – będziesz się świetnie bawić!

… i wiele, wiele więcej!  Odkryj nową dziedzinę sztuki! 🙂

TRWAJĄCE ZAPISY:

 Grupa 'Ragi’

Start zajęć:
4 kwietnia 2022

Dni spotkań:
poniedziałki 18:00-19:30

Miejsce spotkań:

Przestrzeń internetowa /
Google classroom

Grupa wiekowa:
Dorośli

Poziom:
Początkujący

Ilość spotkań:

6

Warsztaty są prowadzone przez Piotra Rogóża. – obejmują 6 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Każde zajecia trwają 1,5h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. W trakcie spotkań będziemy omawiać program zajęciowy i zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną.  By uczestnicyć w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu. Potrzebne materiały: tusz lub atrament, papier (najlepiej szary pakowy) stalówka z płaską i szeroką końcówką, obsadka, linijka (najlepiej o długości co najmniej 30 cm), ołówek.  Po zapisie, wyślemy Ci drogą mailową propozycje sklepów internetowych, w których możesz je zakupić. Materiały to kosz ok 30 zł.

Szczegóły grup

Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂