fbpx

Opis zajęć:



Warsztaty pisarskie online – kontynuacja / średniozaaw.
Od pomysłu do historii

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Warsztaty kreatywnego pisania – kontynuacja / średniozaawansowany
Te warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają już kilka napisanych tekstów, nawet jeżeli nadal trzymają je w szufladzie. Celem warsztatów jest poznanie nowych strategii dramaturgicznych i narracyjnych. Przyjrzymy się różnym językom, teoriom i gatunkom literackim nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Będziecie mogli sprawdzić co Was interesuje i co chcielibyście wykorzystać we własnej twórczości.
1. Pobudź swoją wyobraźnię. Pierwsze zajęcia rozpoczniemy od ćwiczeń, które mająnas nauczyć wychodzenia poza stereotypowe i konwencjonalne myślenie.
2. Struktury eksperymentalne. Odrzucimy na moment strukturę trzy aktową by przyjrzeć się innym bardziej nowatorskim strukturom tekstu. Punktem wyjścia będzie tu pytanie o to jak „doświadczenie”, „historia”, „afekt” może stanowić trzon narracyjny struktury tekstu (opowiadania, wiersza, prozy, eseju, reportażu itp.) – inspiracją będzie twórczość Samuela Becketta.
3. Reprezentacja. Funkcjonujące w naszych utworach postaci są reprezentacją, obrazem rzeczywistych lub wymyślonych ludzi, którzy tworzą odbicie rzeczywistości. To odbicie rzeczywistości zaprezentowane jest w taki sposób, aby uwydatnić pewne problemy społeczne, moralne, oddać funkcjonujące w świecie mechanizmy. Przyjrzymy się temu jak my tworzymy reprezentacje rzeczywistości, jakie mamy możliwości i czemu mają nam one służyć? – inspiracją będzie twórczość Witolda Gombrowicza i teoria Jacques’a Derrid’y.
4. Jak rozmawiać z czytelniczką_kiem? Poznamy konwencjonalne i niekonwencjonalne
modele prowadzenia narracji. Zastanowimy się jak możemy w ciekawy i wciągający sposób prowadzić rozmowy z naszymi czytelniczkami_kami. – inspiracją będzie twórczość Georges’a Perec’a.
5. Sytuacja dialogiczna. Będziemy pracować na Waszych dialogach, tak, aby z prostej wymiany zdań stworzyć z tego sytuację dialogiczną. – inspiracja dla nas będzie praca aktora nad rolą.
6. Gatunki literackie. Przyjrzymy się interesującym Was gatunkom literackim i
sprawdzimy, jak napisać scenę kryminalną, dialog prosto z horroru i strumień myśli wprost z psychologicznej powieści.

 

Prowadzący:


 

Daria Kubisiak

 jest absolwentką reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Jako dramatopisarka debiutowała tekstem Reduplikacja w reżyserii Aśki Grochulskiej w Łaźni Nowej w Krakowie w ramach Festiwalu Uczuć Urażonych. Współautorka i reżyserka instalacji teatralnej Kartoteka rozrzucona 2.016 (Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, 2016). Reżyserka wydarzenia scenicznego Chór Performatyków, które otrzymało wyróżnienie na Forum Młodej Reżyserii w 2016 roku (Cricoteka, 2016; Teatr Nowy w Krakowie; 2017). Tworzy projekty z pogranicza teatru, wideo artu, tańca i sztuk performatywnych. Reżyserka spektaklu Hamlet, czyli Ofelia (AST w Krakowie, 2017) prezentowanego na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku w nurcie OFF w 2018. Performerka, autorka tekstu i koncepcji w spektaklu Jestem miłością I i Jestem miłością II. Jako dramaturżka współpracowała m.in. z Klaudią Hartung-Wójciak, Jakubem Skrzywankiem, Cezarym Tomaszewskim, Rudolfem Zioło i Pawłem Miśkiewiczem. W Bibliotece Mieczysława Porębskiego przy MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie stworzyła grę performatywną Gra z Porębskim jako projekt samodzielnego dryfowania po Bibliotece. Reżyserka i współautorka scenariusza filmu Kraków Miastem Jazzu.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa kontynuacyjna  'Koruna’

Start zajęć:
17 lutego 2022

Dni spotkań:
Czwartki 19:00-20:30

Grupa wiekowa:
Dorośli (19+)

Miejsce spotkań:

Przestrzeń internetowa /
Google classroom

Poziom:
Średniozaawansowany / Kontynuacja

Ilość spotkań:

6

Warsztaty są prowadzone przez Darię Kubisiak – obejmują 6 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych oraz aktywności międzyzajęciowych.  Każde zajecia trwają 1,5h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. W trakcie spotkań będziemy omawiać program zajęciowy i zdobywać wiedzę teoretyczną, a pomiędzy zajęciami (i również po zakończeniu) będzie czas na wysyłanie prac, dyskusje i wzajemny feedback w grupie warsztatowej. By uczestnicyć w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu.

Szczegóły grup

Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)







    Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


    Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

    PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski




    Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

    Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

    Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

    Do zobaczenia na zajęciach! 🙂