fbpx

Opis wydarzenia:Warsztaty pisania poezji online

Udział bezpłatny | Obowiązują zapisy

Wolnych miejsc warsztatowych: 3

r

Te zajęcia są dedykowane osobom, które nigdy nie były zapisane na warsztaty w danej tematyce w Varsztatovni.

Jeśli zastanawiasz się nad zapisem na zajęcia cykliczne – zapisz się tu i sprawdź czy to dla Ciebie!

Dla kogo są warsztaty?

Jeśli lubisz czytać, interesuje Cię poezja, podczas dni spędzanych w domu chcesz się rozwijać, szukasz wyzwań i poetyckich doznań to zapraszamy na darmowe  warsztaty pisania poezji online! 

Zajęcia są dedykowane osobom dorosłym, które zastanawiają się czy 10-cio tygodniowy cykl zajęciowy, na który można zapisać się tutaj jest dla nich. Nie wymagamy doświadczenia. 

O czym będziemy rozmawiać na zajęciach?

Będą to zajęcia wprowadzające do dłuższego cyklu warsztatów poetyckich. Odpowiemy na pytania skąd czerpać inspiracje dla pisania wierszy. Co przesądza o ich poetyckości czyli czym poezja różni się od prozy. A także o tym jak poezja może stać się zasłoną dla piszącego „ja”, równocześnie maskując i odkrywając najskrytsze myśli i uczucia. Będziemy mówić o poezji , która jest falowaniem zmysłów i wrażeń, ponadto  aspiruje do tego by stać  przedmiotem refleksji. 

Jak wyglądają warsztaty?

Spotykamy się w kilkanaście osób w internetowej przestrzeni – Google Meets w atmosferze życzliwości i twórczych wyzwań. Link otrzymasz bezpośrednio przed warsztatami. Potrzebny będzie komputer / laptop / telefon z podłączniem do internetu. 

Udział w warsztatch jest bezpłatny – obowiązują zapisy poniżej.

Prowadzi:

Anna Oliynyk

Anna Oliynyk

Z wykształcenia literaturoznawca (posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa), z zamiłowania autorka opowiadań, wierszy, piosenek oraz bajek dla dzieci, a także przekładów poetyckich z języka angielskiego i niemieckiego.  Publikowała w Autografie, Opcjach, Pamiętniku Literackim, Literacjach a także na łamach czasopisma internetowego Muzykalia w tomach Judaica. Tam  ukazały się jej przekłady poezji Else Lasker Schuler. Umiejętności dydaktyczne doskonaliła w pracy ze studentami UW (między innymi współpracując ze Szkołą Mistrzów) oraz Instytutem Badań Literackich. Wiele lat prowadziła warsztaty kreatywności dla dzieci oraz warsztaty twórczego pisania dla dorosłych w ośrodku artystycznym Sztukarnia , od niedawna także  w warszawskiej szkole „Pasja Pisania” . W 2018 roku ukazał się jej drugi tom poetycki „Choć odpowiedzi nie ma”.

 

Jeśli po zapisie będziesz musiał_a odwołać swoje uczestnictwo – prosimy o maila na [email protected] z informacją z możliwie jak największym wyprzedzeniem. Dzięki! <3

Nadchodzące spotkanie:

Termin spotkania:

13 sierpnia 2022 (sobota)
18:00-19:30

Miejsce spotkania:

Google Meets
(link otrzymasz przed zajęciami) 

Wolnych miejsc warsztatowych: 3

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia! 🙂