fbpx

Opis zajęć:Warsztaty poetyckie online
Od słowa do słowa
Warsztaty dla osób średniozaawansowanych

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

r

Obecnie zapisy na te warsztaty są zamknięte. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić otwarcia zapisów lub sprawdzenie trwających zapisów.  

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

„Od słowa do słowa” czyli jak zostać poetą

Jeśli podobał ci się cykl zajęć poetyckich to serdecznie zapraszamy na ich kontynuację! Dołącz, jeśli chcesz się rozwijać i szukasz wyzwań i poetyckich doznań. Czeka Cię zarówno teoria, jak i praktyka. 

Na zajęciach poznasz role jakie może spełniać poezja, nauczysz się w jaki sposób wykorzystywać zabiegi stylistyczne i zastonowimy się wspólnie nad rolą poety w dzisiejszym społeczeństwie. Będzie też mnóstwo ćwiczeń pobudzających twórcze myślenie, dzięki którym łatwiej jest przełamywać schematy oraz puszczać wodze pisarskiej fantazji.

Program zajęć:

 1. Stopień wierności przekazu czy metafora w wierszu.

 2. O współczesnej polskiej poezji

 3. Praca nad tekstami w grupie – kontynuacja.

 4. Język jako sposób wyrażania, a nie ukrywania myśli – doskonalenie umiejętności językowych i praca nad warsztatem poetyckim

 5. Poszukiwanie słów poetyckich 

 6. Tworzenie wierszy na wybrany i zadany temat

 7. Wybór najlepszych tekstów warsztatów

Warsztat przeznaczony jest dla osób kontynuujacych warsztaty poetyckie.

Prowadzący:


 

Magdalena Koperska

prezes Wydawnictwa ANAGRAM. Organizuje zarówno wielkoformatowe, jak i kameralne wydarzenia kulturalne i medialne (m.in. jubileusz literacki Ernesta Brylla czy Kultura i Biznes w Teatrze Kamienica). Prowadzi warsztaty z kultury słowa oraz warsztaty poetyckie dla młodzieży i dorosłych. Zasiada w juryróżnych konkursów poetyckich. Współpracuje ze środowiskiem biznesowym, literackim i uniwersyteckim. Wydaje, wspiera i koordynuje proces wydawniczy orazpromocję książek. Nominowana do nagrody Bizneswoman Roku w kategorii Moja Firma (2017), laureatka nagrody Magazynu Tygrysy Biznesu – Businesswoman Award 2020 r. Największym sukcesem zawodowym było wydanie miniatury poezji Adonisa, typowanego od wielu lat do Literackiej Nagrody Nobla i organizacja jego udziału w Festiwalu Miłosza w 2016 r. W latach 1998-2001 – pracowała w warszawskiej agencji First Public Relations, w charakterze samodzielnej specjalistki PR dla dużych, międzynarodowych firm. Absolwentka Filologii Polskiej (specjalizacja: animacja kultury) UW oraz dwuletniego studium przy wydziale Dziennikarstwa UW – Zintegrowany marketing medialny.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂