fbpx
Opis zajęć:Warsztaty scenariopisarstwa online
Od pomysłu do historii

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

r

Obecnie zapisy na te warsztaty są zamknięte. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić otwarcia zapisów lub sprawdzenie trwających zapisów.  

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Napisz swój własny scenariusz wraz z Varsztatovnią!  Jeśli lubisz czytać, interesuje Cię tworzenie historii, podczas dni spędzanych w domu chcesz się rozwijać, szukasz wyzwań i pragniesz choć na chwilę przenieść się do innych – być może lepszych od naszego, a być może gorszych – światów, zapraszamy na warsztaty ze scenopisarstwa online!

 

Czym są warsztaty scenariopisarstwa?

W ramach intensywnego kursu w przestrzeni wirtualnej czeka Cię zarówno teoria, jak i praktyka. Podczas zajęć dowiesz się jak wygląda poprawnie skonstruowana struktura scenariusza idąc za myślą “żeby łamać zasady, najpierw trzeba je znać”. Nauczysz się tworzyć ciekawe i inspirujące dialogi. Poznasz kilka kreatywnych ćwiczeń na stworzenie unikatowego bohatera. Możesz się zdziwić jak wiele potrafi wnieść stary człowiek z brodą, zajmujący się garncarstwem, noszącym szkiełko zamiast okularów, który ciągle wścieka się na biegające dzieci w pobliżu jego domu.

 

Dla kogo są warsztaty?

Warsztat jest dla wszystkich osób, które chcą zacząć swoją przygodę z pisaniem scenariuszy ub pragną rozwijać swój pisarski talent. Jeśli piszesz do szuflady, ale myślisz o tym, żeby wyjść ze swoimi scenariuszami na zewnątrz lub po prostu chcesz poznać tajniki scenariopisarstwa – ten warsztat jest dla Ciebie!

 

Jak przygotować się do warsztatów?

Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać sprawny mikrofon, dobry dostęp do internetu oraz kamerkę, chociaż nie jest ona wymagana. Pamiętaj również o notesie i otwartej głowie 🙂

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Dzięki warsztatom scenariopisarwsta uciszysz swojego wewnętrznego krytyka, pokonasz swoje blokady twórcze i filmowy oraz teatralny świat stanie wreszcie przed Tobą otworem! Poznasz ludzi z tą samą pasją oraz dowiesz się jak napisać scenariusz, który dobrze się przyjmie.

Istnieje możliwość kontynuacji.

p

Sprawdź też kurs online „Aktorski Start od Deski do Deski” na którym dowiesz się, jak postawić pierwsze kroki w branży aktorskiej i teatralnej, jak zdobyć role oraz poznasz tajniki pracy aktora.

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Dzięki warsztatom scenariopisarwsta uciszysz swojego wewnętrznego krytyka, pokonasz swoje blokady twórcze i filmowy oraz teatralny świat stanie wreszcie przed Tobą otworem! Poznasz ludzi z tą samą pasją oraz dowiesz się jak napisać scenariusz, który dobrze się przyjmie.

Istnieje możliwość kontynuacji.

Prowadzący:


 

Krzysztof Siwiec

Absolwent Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Reżyserii filmu fabularnego na Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Jest autorem trylogii łamania czwartej ściany, w której ukazały się trzy książki: „Tytuł powinien być metaforą”, „Reno” i „nie ma tytułu.”. Założyciel kanału na Youtube Bite Me RPG o tematyce gier RPG.
Współpracuje także z kanałem Arkham Radio jako reżyser dźwięku. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Jest autorem scenariuszy do filmów krótkometrażowych. Współpracował z twórcami filmów krótko i średnio metrażowych.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

Plan tematyczny zajęć:

1. Lekcja zapoznawcza, analiza Języku filmu – Na zajęciach przedstawimy się i poznamy. Podyskutujemy o oczekiwaniach oraz dokonamy analizy filmowej fragmentu filmu.                                                                                                                                                                                 
2. Format scenariusza filmu fabularnego – Na zajęciach przejdziemy przez podstawy formatu scenariusza filmowego. Poznamy zasady zapisu scen, dialogów i przejść oraz jakie narzędzia są stosowane do pisania w formacie.                                                           
3. Tworzenie 3 aktowej konstrukcji scenariusza – Na zajęciach przejdziemy przez 3 aktową budowę scenariuszy. Podyskutujemy o każdym akcie, tworzeniu punktów zwrotnych i konfliktów. Zanalizujemy fragment filmowy pod kątem 3 aktowej struktury.
4. Bohater w filmie fabularnym – Na zajęciach przejdziemy przez etapy tworzenia bohaterów. Podyskutujemy o archetypach, ważnych elementach i co powinna zawierać dobrze napisana postać filmowa. Analiza fragmentu filmu z dialogiem.                                                                                                                                                   
5. Dialog w filmie – Na zajęciach podyskutujemy o tym jak powinien wyglądać dialog filmowy i jakie powinien zawierać elementy. Przypomnimy sobie jak wygląda zapis w formacie scenariusza i zanalizujemy fragment filmowy.                                                                                                                                                  
6. Gatunki filmowe, praca scenarzysty, promocja – Na zajęciach przeanalizujemy czym są gatunki filmowe. Porozmawiamy o tym jakich narzędzi używa scenarzysta oraz jak znaleźć osobę chętną do kupienia scenariusza.

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂