fbpx
Opis zajęć:Warsztaty scenariopisarstwa online
Od pomysłu do historii

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Napisz swój własny scenariusz wraz z Varsztatovnią!  Jeśli lubisz czytać, interesuje Cię tworzenie historii, podczas dni spędzanych w domu chcesz się rozwijać, szukasz wyzwań i pragniesz choć na chwilę przenieść się do innych – być może lepszych od naszego, a być może gorszych – światów, zapraszamy na warsztaty ze scenopisarstwa online!

 

Czym są warsztaty scenariopisarstwa?

W ramach intensywnego kursu w przestrzeni wirtualnej czeka Cię zarówno teoria, jak i praktyka. Podczas zajęć dowiesz się jak wygląda poprawnie skonstruowana struktura scenariusza idąc za myślą “żeby łamać zasady, najpierw trzeba je znać”. Nauczysz się tworzyć ciekawe i inspirujące dialogi. Poznasz kilka kreatywnych ćwiczeń na stworzenie unikatowego bohatera. Możesz się zdziwić jak wiele potrafi wnieść stary człowiek z brodą, zajmujący się garncarstwem, noszącym szkiełko zamiast okularów, który ciągle wścieka się na biegające dzieci w pobliżu jego domu.

 

Dla kogo są warsztaty?

Warsztat jest dla wszystkich osób, które chcą zacząć swoją przygodę z pisaniem scenariuszy ub pragną rozwijać swój pisarski talent. Jeśli piszesz do szuflady, ale myślisz o tym, żeby wyjść ze swoimi scenariuszami na zewnątrz lub po prostu chcesz poznać tajniki scenariopisarstwa – ten warsztat jest dla Ciebie!

 

Jak przygotować się do warsztatów?

Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać sprawny mikrofon, dobry dostęp do internetu oraz kamerkę, chociaż nie jest ona wymagana. Pamiętaj również o notesie i otwartej głowie 🙂

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Dzięki warsztatom scenariopisarwsta uciszysz swojego wewnętrznego krytyka, pokonasz swoje blokady twórcze i filmowy oraz teatralny świat stanie wreszcie przed Tobą otworem! Poznasz ludzi z tą samą pasją oraz dowiesz się jak napisać scenariusz, który dobrze się przyjmie.

Istnieje możliwość kontynuacji.

p

Sprawdź też kurs online „Aktorski Start od Deski do Deski” na którym dowiesz się, jak postawić pierwsze kroki w branży aktorskiej i teatralnej, jak zdobyć role oraz poznasz tajniki pracy aktora.

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Dzięki warsztatom scenariopisarwsta uciszysz swojego wewnętrznego krytyka, pokonasz swoje blokady twórcze i filmowy oraz teatralny świat stanie wreszcie przed Tobą otworem! Poznasz ludzi z tą samą pasją oraz dowiesz się jak napisać scenariusz, który dobrze się przyjmie.

Istnieje możliwość kontynuacji.

Prowadzący:


 

Krzysztof Siwiec

Absolwent Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Reżyserii filmu fabularnego na Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Jest autorem trylogii łamania czwartej ściany, w której ukazały się trzy książki: „Tytuł powinien być metaforą”, „Reno” i „nie ma tytułu.”. Założyciel kanału na Youtube Bite Me RPG o tematyce gier RPG.
Współpracuje także z kanałem Arkham Radio jako reżyser dźwięku. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Jest autorem scenariuszy do filmów krótkometrażowych. Współpracował z twórcami filmów krótko i średnio metrażowych.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

Plan tematyczny zajęć:

1. Lekcja zapoznawcza, analiza Języku filmu – Na zajęciach przedstawimy się i poznamy. Podyskutujemy o oczekiwaniach oraz dokonamy analizy filmowej fragmentu filmu.                                                                                                                                                                                 
2. Format scenariusza filmu fabularnego – Na zajęciach przejdziemy przez podstawy formatu scenariusza filmowego. Poznamy zasady zapisu scen, dialogów i przejść oraz jakie narzędzia są stosowane do pisania w formacie.                                                           
3. Tworzenie 3 aktowej konstrukcji scenariusza – Na zajęciach przejdziemy przez 3 aktową budowę scenariuszy. Podyskutujemy o każdym akcie, tworzeniu punktów zwrotnych i konfliktów. Zanalizujemy fragment filmowy pod kątem 3 aktowej struktury.
4. Bohater w filmie fabularnym – Na zajęciach przejdziemy przez etapy tworzenia bohaterów. Podyskutujemy o archetypach, ważnych elementach i co powinna zawierać dobrze napisana postać filmowa. Analiza fragmentu filmu z dialogiem.                                                                                                                                                   
5. Dialog w filmie – Na zajęciach podyskutujemy o tym jak powinien wyglądać dialog filmowy i jakie powinien zawierać elementy. Przypomnimy sobie jak wygląda zapis w formacie scenariusza i zanalizujemy fragment filmowy.                                                                                                                                                  
6. Gatunki filmowe, praca scenarzysty, promocja – Na zajęciach przeanalizujemy czym są gatunki filmowe. Porozmawiamy o tym jakich narzędzi używa scenarzysta oraz jak znaleźć osobę chętną do kupienia scenariusza.

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Sandel’

Start zajęć:
8 stycznia 2024

Dni spotkań:
poniedziałki; 18:00-19:30

Miejsce spotkań:

Przestrzeń internetowa /
Google classroom

Grupa wiekowa:
Dorośli
Ilość zajęć:
6

Warsztaty są prowadzone przez Krzysztofa Siwca. Obejmują 6 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych oraz aktywności międzyzajęciowych. Każde zajecia trwają 1,5h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. W trakcie spotkań będziemy omawiać program zajęciowy i zdobywać wiedzę teoretyczną, a pomiędzy zajęciami (i również po zakończeniu) będzie czas na wysyłanie prac, dyskusje i wzajemny feedback w grupie warsztatowej. By uczestnicyć w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu.

Szczegóły grup

Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

 

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

420,00 

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂