fbpx

Opis zajęć:Warsztaty wokalne w Poznaniu 

“Rozśpiewaj się na świat”

Środy o 18:00
od 29 maja 2019 (6 zajęć) 

Poznań (zobacz też inne miasta)

Kolejna tura warsztatów wokalnych w Varsztatovni dedykowana jest dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas 6 spotkań zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach.Odkryjemy siebie i swój głos.

Grupowe zajęcia wokalne dają możliwość nauki pracy w zespole. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, pracy nad ciałem i postawą,interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem,a co najpiękniejsze skorzystać z pracy w twórczej grupie i wspólnie poimprowizować. Prowadzący słucha grupy i w zależności od jej zainteresowań dobiera materiał.

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

Istnieje możliwość kontynuacji!

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Plan tematyczny zajęć:


1. Czemu śpiewanie jest przedłużeniem mowy? Budowa aparatu mowy, ćwiczenia
oddechowe, dykcyjne, rozśpiewanie. Ćwiczenia integrujące grupę. Napięcia w ciele
a napięcia w głosie.

2. Jednym głosem- wielogłosem. Jak śpiewać z podziałem na głosy? Praca nad
utworami uczestników.

3. Trzy pstre przepiórzyce przefrunęły przez trzy pstre kamienice. Czy dykcja jest aż
tak ważna w śpiewaniu? Praca nad utworami uczestników.

 

4. Interpretacja utworu. Przekazywanie emocji w śpiewie. Praca nad utworami
uczestników.

5. Zachowanie na scenie. Autoprezentacja. Praca nad utworami uczestników.

6. Co mam śpiewać? Dobór repertuaru do własnego głosu. Praca nad utworami
uczestników.

 

Na każdych zajęciach będziemy pracować indywidualnie nad utworami uczestników. Prosimy o przygotowanie 2 polskich piosenek 🙂

Prowadzący:


 

Joanna Słowińska

Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w specjalności muzyka estradowa wokalna oraz studentka śpiewu solowego na Wydziale Wokalno- Aktorskim Akademii Muzycznej
im. I.J. Paderewskiego. Prowadzi aktywną działalność edukacyjną jako nauczyciel śpiewu, instruktor zajęć
muzyczno-ruchowych, jest organizatorem wydarzeń kulturalnych. Rozwija swoją działalność artystyczną, występowała m.in. z Filharmonią Kaliską, orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży a także wielu innych miejscach w Polsce.

Według niej praca wokalisty ma sens wtedy, gdy pamięta się, że drobne niedoskonałości techniczne można wybaczyć wykonawcy, ale śpiewu bez zaangażowania i emocji nigdy.

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Warsztaty wokalne odbywają się w środy o godzinie 18:00. Kurs warsztatowy obejmuje 6 zajęć.

Spotkania odbywają się w sali prób Tool na ul. św. Michała 24 blisko ronda Śródka w Poznaniu. Pierwsze zajęcia odbędą się 29 maja.

Pojedyncze warsztaty trwają 2 godziny.

UWAGA! 26 czerwca zajęcia się nie odbędą – zostaną przeniesione na 10 lipca.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 16 osób i jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 20-30 lat – Jeśli jednak wiesz, że odnajdziesz się w grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy!

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone. Już niedługo na tej stronie ruszą zapisy na kolejny miesiąc! Zapraszamy z powrotem za kilka dni – serdecznie polecamy też wpisanie się do Newslettera Varsztatovni poniżej – w ten sposób nic Cię nie ominie, oraz trafisz na specjalne oferty i zniżki newsletterowe 🙂

Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera:Treść newsletterów dopasowujemy do miast 🙂

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂