fbpx

Opis zajęć:Warsztaty ruchowo – terapeutyczne
Przez ruch do emocji

 

Zajęcia ruchowo – terapeutyczne poświęcimy emocjom oraz potrzebom indywidualnym i tym związanym z drugim człowiekiem. Na każdym spotkaniu poruszać będziemy temat innej emocji, a później także danych potrzeb.

Spotkania rozpoczniemy rozgrzewką pozwalającą lepiej poznać swoje ciało, zobaczyć to, czego ono na dany moment potrzebuje, gdzie są wyczuwalne napięcia oraz jak można je rozluźniać i likwidować.

Następnie przyjdzie czas, by swobodnie potańczyć z tym przy muzyce – chwila dla siebie i swojej nieskrępowanej ekspresji. Później przejdziemy do głównego tematu – najpierw omówimy wspólnie, jakie kto ma doświadczenia odnośnie danej emocji lub potrzeby, z czym mu się kojarzy, jak ją najczęściej wyraża pokazuje – zarówno słownie, jak i poprzez ciało. Także będzie przestrzeń, by porozmawiać o tym, co jest społecznie tolerowane, a co uważamy, że nie powinno mieć miejsca wśród ludzi, z czym czujemy się komfortowo oraz z czym inni czują się komfortowo w naszym towarzystwie. Dalej będzie czas na to, aby każdy w swojej przestrzeni na sali zobaczył/popróbował indywidualnie wyrazić poprzez ciało daną emocję/potrzebę, a potem moment by w parach pokazać to, co się pojawiło, i omówić wrażenia.

Na koniec uczestnicy będą mieli możliwość omówienia i podsumowanie spotkania w kręgu – z rysunkiem (aby każdy mógł podsumować w formie rysunku to, co czego doświadczył) lub bez – w zależności od chęci, osobistych preferencji i czasu. Podsumowanie obejmować będzie też rozmowę o tym, jak wykorzystując ciało możemy wyrażać siebie – emocje i potrzeby.

Na warsztatach czerpać będziemy z improwizacji kontaktowej, oraz skupimy się na relacjach między uczestnikami – tak więc nowe znajomości w pakiecie! 🙂

PLAN ZAJĘĆ:

Zajęcia 1. – zapoznanie się, wstępna integracja grupy – wstęp do emocji, rozmowa o tym czemu służy wyrażanie emocji i potrzeb poprzez ciało.

Zajęcia 2. – zajęcia poświęcone emocji: RADOŚĆ

Zajęcia 3. – zajęcia poświęcone emocji: STRACH/LĘK

Zajęcia 4. – zajęcia poświęcone emocji: SMUTEK

Zajęcia 5. – zajęcia poświęcone emocji: WSTYD

Zajęcia 6. -zajęcia poświęcone emocji: ZŁOŚĆ

Zajęcia 7. – wstęp do świadomości potrzeb – czym są potrzeby, pozostała część zajęć poświęcona potrzebie SWOBODY

Zajęcia 8. – zajęcia poświęcone potrzebie ŚWIĘTOWANIA oraz potrzebie ZABAWY

Zajęcia 9. – zajęcia poświęcone potrzebie ODNOWY FIZYCZNEJ

Zajęcia 10. – zajęcia poświęcone potrzebom w obszarze współzależności (potrzeby zwiane z interakcjami w relacjach z drugim człowiekiem np. AKCEPTACJA, UZNANIE, BLISKOŚĆ)

Zajęcia 11. Zajęcia poświęcone potrzebom w obszarze współzależności (potrzeby zwiane z drugim człowiekiem np. ZROZUMIENIE, ZAUFANIE, EMPATIA)

Zajęcia 12. – Podsumowanie zajeć

 Zdjęcia warsztatowe:

Prowadząca:Dominika Krata

Dominika Krata: z zawodu: psycholog, trener, mediator. Jest koordynatorką w projekcie SENSytywni.pl. W ramach tego projektu m.in. od grudnia 2017 współprowadzi z Moniką Chwesiuk warsztaty z elementami psychoterapii tańcem i ruchem, uważności, dramaterapii oraz arteterapii. Uwielbia szukać w sobie i otoczeniu inspiracji do ruchu spontanicznego, tworzenia przestrzeni do jego wyrazu. Od 6 lat poświęca swój wolny czas metodą pracy z ciałem/ruchem – praktykuje 5Rytmów® oraz ma przygotowanie w oparciu o szkołę Labana (ukończony kurs podstawowy i zaawansowany analizy ruchu – ‘Laban Bartenieff Movement System/LBMS/’). Także od 6 lat obecna jest w jej życiu uważność (ukończyła kurs Breathworks Mindfulness dla Zdrowia).

Na co dzień pracuje również jako terapeuta środowiskowy i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi ze spektrum autyzmu, a także wspieram cały system rodzinny w Stowarzyszeniu Terapeutów i Fundacji Scolar. Prowadzi też konsultacje, wsparcie i poradnictwo psychologiczne dla dorosłych i dzieci w Centrum Kalm.

Znajduje także w codzienności przestrzeń na pisanie wierszy i malowanie obrazów. Uwielbia sztukę we wszelkich jej przejawach – od zawsze jej towarzyszy, wzruszając i inspirując.

 

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Spotkania odbywają się co tydzień w Szkole Tańców Karaibskich  na ul. Kleczewska 38/40 w Warszawie
(5 minut od Metra Stare Bielany piechotą)

Pierwsze zajęcia odbywają się 19 września o 16:30.

Pojedyncze warsztaty trwają 2 godziny.
Semestr obejmuje 12 zajęć.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 16 osób i jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 22-35 lat – Jeśli jednak wiesz, że odnajdziesz się w grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy!

Zapisy zamknięte!

Jeśli interesują cię podobne warsztaty i nie chcesz przegapić podobnych – serdecznie zapraszamy do wpisania się do Newslettera Varsztatovni – w ten sposób nic Cię nie ominie, oraz trafisz na specjalne oferty i zniżki newsletterowe 🙂  Treść newsletterów dopasowujemy do miast 🙂


  Chcę być informowany_a o nowo otwartych grupach wybranych warsztatów w moim mieście

  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],  lub na nasz numer: 6666 444 05

  Do zobaczenia na zajęciach!