fbpx
Opis zajęć:

Warsztaty z performancu

Autentycznie i z przekazem

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Na warsztatach performance-owych w Varsztatovni pojawi się dużo świeżego spojrzenia na performance i image. Będziemy przyglądać się temu gdzie zaczyna się wypowiedź sceniczna i kiedy staje się interesująca.

Czy mam przyzwolenie na bycie widocznym? Jak chce być widziany? Ile daje sobie przestrzeni? Jaka forma przekazu najbardziej rezonuje z tym, co chcę powiedzieć? To spotkanie z sobą, z partnerem, z przestrzenią, z widzem. To zabawa i gra z nieskończonymi możliwościami. Poznanie siebie w twórczej, kreatywnej odsłonie, bez ocen, w prawdzie momentu, w wyczuleniu na wsłuchanie się w siebie, uczucia, intuicje i partnera. Spotykając twórcę w sobie, wyjdziemy poza schematy, granice komfortu, budząc kreatywność, wyobraźnię i swobodę. To możliwość dotknięcia radości płynącej z własnej spontaniczności w wyrażaniu siebie, z ciekawością i uwagą przyglądając się temu co i jak kreujemy.

Na warsztatach będziemy eksperymentować, improwizować i zadawać sobie pytanie jak chcemy wyrazić siebie by było to czytelne. Jaki obraz chce stworzyć, jaką wypowiedź i jaką opowiedzieć historię? Popracujemy za pomocą wielu narzędzi, w tym ruchu spontanicznego, pracy z przestrzenią, pracy z partnerem i innych budząc zarówno ciało, emocje i głos, oraz odnajdując własną autentyczność. Warsztaty będą podróżą przez liczne formy, indywidualną dla każdego uczestnika.

Zapraszamy każdego, kto szuka własnej formy wyrażania siebie lub chce odnaleźć się w nowych formach przekazu, niezależnie od doświadczenia scenicznego.

Istnieje możliwość kontynuacji.

Fundacja Varsztatovnia

Jesteśmy ogólnopolską fundacją zajmującą się promocją sztuki niezależnej i inicjatyw społecznych, największym w Polsce organizatorem warsztatów wokalnych i pisania kreatywnego oraz liderem branży w innych dziedzinach sztuki. Pracujemy na rzecz edukacji i powszechności kultury będąc częścią międzynarodowych inicjatyw, projektów publicznych oraz w ramach własnych założeń statutowych, działając w siedmiu największych miastach Polski.
Wartości, którymi kierujemy się w działaniu to autentyczność, wolność ekspresji, odpowiedzialność społeczna, różnorodność oraz nieskrępowana kreatywność i budowanie społeczności.
Wierzymy, że sztuka, edukacja i działanie są ważne i leżą u podstaw zdrowego, zrównoważonego społeczeństwa. Budujemy społeczność opartą na wspólnym działaniu i innowacji, wspierając lokalne inicjatywy, niezależnych artystów, oraz angażując naszych beneficjentów do działania na rzecz wspólnych celów i założeń. 

 Zdjęcia warsztatowe:

Dlaczego warto dołączyć do zajęć?

– warsztaty to idealne miejsce na rozwój i budowanie silnej osobowości

kompetencje aktorskie przydają się nie tylko w teatrze! Możesz użyć ich w życiu codziennym z widocznymi efektami

pokonasz tremę związaną z wystąpieniami i improwizacją

poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach i mindsecie

– zyskasz okazję do rozwoju swojej kreatywności, otworzenia się na sztukę, oraz – po prostu – będziesz się świetnie bawić!

… i wiele, wiele więcej!

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Erebos’

Start zajęć:
26 maja 2021

Dni spotkań:
Środy; 17:30-19:30

Grupa wiekowa:
Dorośli

Miejsce spotkań:
Teatr Syrena

Litewska 3
Warszawa

Poziom:
Początkujący / Średniozaawansowany

Semestr obejmuje 8 zajęć. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych od 19 roku życia. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe. Zapraszamy również osoby bez doświadczenia.

Szczegóły grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂