Dzień(s)
:
Godzina(y)
:
Minut(y)
:
Sekund(y)
Do następnej sesji zmiany cen.
Uwaga! Regularnie zmieniamy ceny zajęć by zachęcać do wcześniejszego zapisu - cena tych warsztatów może niebawem wzrosnąć.
To najlepszy moment by się zapisać! 🙂
Queer Improv
Improwizacja taneczna dla osób ze społeczności LGBTQ+
Warszawa (zobacz też inne warsztaty)
Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.
Wolnych miejsc warsztatowych: 3
Czym jest warsztat Queer improv?
Queer impro to warsztaty z improwizacji tanecznej dedykowane osobom LGBTQ+, czyli rzetelny trening fizyczny uwzględniający queerowy aspekt cielesności uczestników. To bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której spotkamy się po to, żeby przygotować ciało do ruchu, roztańczyć je, pogadać z nim, zaufać mu, sprawdzić, gdzie czuje się komfortowo i co można zrobić, żeby chciało robić więcej, inaczej, odważniej i ciekawiej. Nadrzędnym celem zajęć jest nauka improwizacji, ale (tęczowych) celów pośrednich jest więcej.
Czym NIE SĄ warsztaty?
Terapią, „słuchaniem siebie”, tańcem intuicyjnym, “wyzwalaniem się” i robieniem czegokolwiek. Improwizacji można się nauczyć i służą temu konkretne narzędzia. W swojej praktyce zakładam, że słuchanie ciała jest ważnym punktem wyjścia – ale nie ostatecznym celem.
Dlaczego queer?
„Wciąż mało jest miejsc i wydarzeń w pełni otwartych i bezpiecznych dla społeczności LGBTQ+, a według mnie poczucie bezpieczeństwa jest warunkiem sine qua non kreatywności. Właśnie dlatego chcę się spotkać w naszym tęczowym sosie, żeby poimprowizować. Zapewniam, że toaletowo-szatniowe cispodziały nie obowiązują, ale zaimkowanie i poszanowanie psychofizycznych granic – owszem. Ciało w tańcu jest zarazem realne i abstrakcyjne. Jest nieustannie zmieniającą się potencjalnością. Jest poza i ponad podziałami. Łączenie namacalności z niedosłownością i poszukiwanie środków transformacji w ramach tego spektrum będzie istotnym elementem queer improv. Jednocześnie chciałabym dotknąć pytań, czym jest queerowe ciało w ruchu i co może dać tańcowi queerowość ruszającego się ciała. Te zagadnienia zawisną w przestrzeni, ale nie będzie cienia obowiązku eksplorowania ich (jak zresztą każdego innego proponowanego przeze mnie zadania – zawsze macie prawo odmówić, zatrzymać się, poczekać albo zrobić coś zupełnie innego). Last but not least – uważam, że bycie queer jest powodem do dumy. Bo wymaga odwagi, świadomości (która jest konieczna w improwizacji), autorefleksji, zgody na siebie nierzadko wbrew światu. Czy i jak możemy dać ciału przestrzeń na uznanie, docenienie i poszanowanie jego queerowej drogi, jakakolwiek by nie była”?
~Aga – Pomysłodawczyni i prowadząca Queer improv
Co będziemy robić na warsztatach?
● Zaimkować, to po pierwsze.
● Szanować się i respektować wzajemne psychofizyczne granice.
● Jak można się spodziewać – improwizować.
● Ruszać się. Dużo.
● Zaprzyjaźniać się z podłogą, grawitacją, przestrzenią w ciele i wokół niego.
● Ogarniać swoją kinesferę.
● Budować fundamentalne zaufanie do ciała. Uprawomocniać je. Bo ciału można
zaufać nawet wtedy, kiedy (pozornie) nas oszukuje. Znajdziemy więc punkty
zaczepienia w tej relacji.
● Integrować, dezintegrować, izolować, udziwniać i upraszczać.
● Męczyć, ale bez przesady.
● Korzystając z metod somatycznych, sprawdzać, czym charakteryzuje się ruch
generowany przez różne układy w ciele, a także – jak zmieniają się jakości ruchowe
pod wpływem wyobrażeń.
● Uruchamiać zmysły i czasoprzestrzeń.
● Dążyć do maksymalnej precyzji w improwizacji.
● Eksplorować centrum ciała i jego połączenie z peryferiami.
● Abstrahować i ucieleśniać.
● Łączyć sprzeczności i zanurzać się w kontrastach.
● Szukać swoich ruchowych tożsamości.
● Transformować nasze generatory niepokoju wewnętrznego za pomocą stricte ruchowych zadań po to, żeby ruch nabrał znaczenia.
Jak przygotować się na zajęcia?
Mieć ciało i chcieć nim ruszać.
Mieć ze sobą lub na sobie wygodne ubranie, w którym można się ruszać i kłaść na podłodze. Polecam Wam spodnie za kolano, by w razie chęci lub potrzeby położenia kolana na podłodze nie walczyć z dyskomfortem.
Nie bać się lub bać się i robić.
Dotrzeć na miejsce punktualnie.
Dla kogo jest warsztat?
Dla wszystkich osób LGBTQ+.
Dla osób, które chcą się ruszać, tańczyć, improwizować.
Doświadczenie taneczne nie jest wymagane, ale jeśli takie macie, to wspaniale. Nie obawiajcie się ani tego, że będzie hardcore dla osób bez doświadczenia, ani tego, że osoby z doświadczeniem nie dostaną ruchowych wyzwań.
Sprawdź też zestaw minikursów online „Niezbędnik Rozwojowy” na którym dowiesz się, jak się efektywniej komunikować, jak skuteczniej realizować wymarzone cele oraz jak lepiej poznać siebie i budować zdrowe relacje.
Jak przygotować się na zajęcia?
Mieć ciało i chcieć nim ruszać.
Mieć ze sobą lub na sobie wygodne ubranie, w którym można się ruszać i kłaść na podłodze. Polecam Wam spodnie za kolano, by w razie chęci lub potrzeby położenia kolana na podłodze nie walczyć z dyskomfortem.
Nie bać się lub bać się i robić.
Dotrzeć na miejsce punktualnie.
Dla kogo jest warsztat?
Dla wszystkich osób LGBTQ+.
Dla osób, które chcą się ruszać, tańczyć, improwizować.
Doświadczenie taneczne nie jest wymagane, ale jeśli takie macie, to wspaniale. Nie obawiajcie się ani tego, że będzie hardcore dla osób bez doświadczenia, ani tego, że osoby z doświadczeniem nie dostaną ruchowych wyzwań.
Aga Sterczyńska (ona/jej)
Choreografka, tancerka, badaczka tańca, absolwentka choreografii (Akademia Muzyczna w Łodzi) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Warszawski, IKP), autorka pierwszej w Polsce pracy naukowej na temat Gaga. Współpracuje z tancerzami, choreografami, muzykami i artystami sztuk wizualnych. Tworząc, szuka specyficznego języka ruchowego. Interesuje ją wielość jakości, klarowność formy wynikająca z pracy z wyobraźnią I czucia ciała od wewnątrz, kontrast i nieoczywiste piękno. Działa w Polsce i za granicą. Rezydencje artystyczne realizowała m.in. w interdyscyplinarnym Lademoen Kunstnerverksteder (LKV) w Trondheim, Kelim Choreography Center w Tel Awiwie (spektakl If I wear nagrodzony na konkursie The Best Off) i online (projekt filmowy Shamefulness). Solo g-force prezentowała m.in. na konkursie Solo Dance Contest w Gdańsku i na przeglądzie The Wall Series w PAUL Studios w Berlinie, a wystawiany w Łodzi, Tarnowie i Warszawie spektakl Feel free not to escape Fromm wznawiała dwukrotnie w różnej obsadzie. W swojej praktyce korzysta z różnych metod pracy z ciałem – od tańca współczesnego i improwizacji przez Gaga i metody somatyczne po jogę i trening siłowy. Im dłużej tańczy, tym mniej wie, czym jest taniec i tym bardziej rozumie, że potrzebuje go jak powietrza.
TRWAJĄCE ZAPISY:
Grupa 'Spiraea’
Start zajęć:
28 września 2023
Dni spotkań: Czwartki;
18:00 – 19:30
Dorośli
Miejsce spotkań: Varsztatovnia ul. Dzielna 5
Cykl obejmuje 6 zajęć. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Każde warsztaty trwają 1,5 godziny zegarowej. Warsztaty są prowadzi Aga Sterczyńska. Zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Będziemy wdzięczni jeśli obok imienia podacie swoje zaimiki. Pamiętajcie też, żeby w formularzu wpisać imię, którego UŻYWACIE. Jesteście dla nas ważniejsi niż dane w dowodzie 🙂
Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂
Płatności i zniżki
Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.
550,00 zł
Cena niedługo wzrośnie!
*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).
Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.
Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.
Zapisy
Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!
Zapisz się na warsztaty!
Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.
Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.
