fbpx

Opis zajęć:Wakacyjne warsztaty wokalne

“Rozśpiewaj się na lato”

Wakacje 2019
Lipiec

Warszawa (zobacz też inne miasta)

Na tej stronie zapiszesz się na warsztaty wokalne w formach wakacyjnych. Rzuć też okiem na warsztaty poza wakacjami, na które obecnie trwają zapisy 🙂

VII, wakacyjna tura warsztatów wokalnych w Varsztatovni dedykowana jest dla osób początkujących oraz już śpiewających. Podczas 6 spotkań zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach. Odkryjemy siebie i swój głos.

Grupowe zajęcia wokalne dają możliwość nauki pracy i śpiewu w zespole. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, pracy nad ciałem i postawą,interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem,a co najpiękniejsze skorzystać z pracy w twórczej grupie i wspólnie poimprowizować.Prowadzący słucha grupy i w zależności od jej zainteresowań dobiera materiał.

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

Spośród form wakacyjnych jest do wyboru kilka opcji dla różnych grup wiekowych, z różnym rozkładem zajęć – zapraszamy na dół strony po więcej informacji o grupach

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Dominik Opaliński

Bas-baryton, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii  Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
(studia licencjackie) oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie (studia magisterskie).
Na scenie zadebiutował jeszcze jako student, partią Sempronia w operze Lo Speziale J. Haydna podczas III Operowego Forum Młodych (Opera Nova, Bydgoszcz 2011). Ponadto wcielał się w role w operach takich twórców jak: G.F.Haendel, G.Paisiello, W.A.Mozart, G.Rossini, G. Puccini, R.Wagner, M.Nymann. W 2016 roku powierzono mu rolę Bourdera w operze Ubu Rex K.Pendereckiego (Opera Śląska, Bytom). Premiera została okrzyknięta najlepszą z dotychczasowych realizacji tego tytułu. Współpracuje z Filharmonią Pomorską, Filharmonią Śląską, Filharmonią Warmińsko – Mazurską, Operą Śląską, Operą Wrocławską. Brał udział w w licznych festiwalach m.in.: Bydgoski Festiwal Operowy, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Opera Rara w Krakowie, Festiwal Oper Współczesnych we Wrocławiu.

Sebastian Dudzik

Wokalista, dyrygent, instruktor wokalny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalności dyrygentura chóralna i prowadzenie zespołów wokalnych. Studiuje wokalistykę estradową w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Kształcił się również w trakcie licznych warsztatów wokalnych, m.in. z Grażyną Łobaszewską, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem.

Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali m.in. Niemen Non Stop w Słupsku, Debiuty w Lublinie, Eurosong w Malborku, czy Festiwalu Dobrej Piosenki. Wielokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora AM w Katowicach oraz stypendium Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza za osiągnięcia i działalność artystyczną.

Wraz z różnymi zespołami wokalnymi i chórami koncertował w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach), a także zdobywał laury na międzynarodowych festiwalach chóralnych. 

Jak wygląda podział na grupy i jakie są przedziały wiekowe?

Warsztaty wokalne w wakacje odbywają się w następujących grupach:

 

Grupa I początkująca i średnio-zaawansowana
(16-18 lat) :
spotkania 3 razy w tygodniu po 2h przez 2 tygodnie (w sumie 6 spotkań).
Prowadzi Dominik Opaliński.

 

Grupa II początkująca (18-30 lat) : spotkania 3 razy w tygodniu po 2h przez 2 tygodnie (w sumie 6 spotkań). Prowadzi Dominik Opaliński


Grupa III średnio-zaawansowana (18-30 lat) :
spotkania 3 razy w tygodniu po 2h przez 2 tygodnie
(w sumie 6 spotkań). Prowadzi Sebastian Dudzik

 

Grupy liczą do 16 osób.

 Jeśli wiesz, że odnajdziesz się w danej grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy do zapisów!

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Grupa I spotyka się w Studio Rimbi Rimbi na ul. Grochowskiej 301/305 w Warszawie w godzinach 15:00-17:00 od 15.07.

Grupa II spotyka się w Studio Rimbi Rimbi na ul. Grochowskiej 301/305 w Warszawie w godzinach 17:10-19:10 od 15.07.

Grupa III spotyka się w Studio Rimbi Rimbi na ul. Grochowskiej 301/305 w Warszawie w godzinach 19:20-21:20 od 15.07.

Warsztaty we wszystkich grupach będą odbywać się w dniach:
15.07.2019 poniedziałek
17.07.2019 środa
19.07.2019 piątek
22.07.2019 poniedziałek
23.07.2019 wtorek
24.07.2019 środa

Studio Rimbi Rimbi

Jak się zapisać?

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się:

 Przez formularz zapisu na tej stronie.

 Mailowo – zapisy@varsztatovnia.pl – w tytule imię i nazwisko uczestnika, dopisek “V6-04” oraz numer grupy (wymaga potwierdzenia z naszej strony).

 Telefonicznie – na numer 6666 444 05

 

W treści zgłoszenia prosimy o podanie imienia, nazwiska i daty urodzenia uczestnika oraz telefonu kontaktowego.

Mile widziana, ale nieobowiązkowa, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach wokalnych zapisujących się osób 🙂

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz ten formularz – są jeszcze wolne miejsca!
Po wypełnieniu formularza wyślemy Ci potwierdzenie zapisu
Zapisuję się z kimś


Pamiętaj, że druga osoba też musi wypełnić formularz zapisowy!Szczegóły dotyczące grup znajdziesz powyżej na tej stronie

Zgłoszenie rezerwuje stałe miejsce w grupie warsztatowej pod warunkiem płatności do 3 dni roboczych od zapisu (cena i dane płatności na tej stronie oraz w mailu potwierdzającym)
.Płatności

Opłaty wnoszone są w formie przelewu bankowego. Koszt udziału jest następujący dla różnych grup:

Grupy I, II i III – 370,-
(po 10 czerwca 420,-)

*przy zapisie w grupie 2 i więcej osób obowiązuje zniżka 10% dla każdego uczestnika

Terminy wnoszenia opłat:

Płatności za warsztaty odbywają się z góry. Zapis przez formularz rezerwuje miejsce na warsztatach na 3 dni robocze – wpłata zapewnia uczestnictwo w warsztatach.

Opłatę za warsztaty należy wpłacić na konto Fundacji przed pierwszymi zajęciami. 

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Dane do przelewu:

 


Fundacja SWAP
ul. Kwitnąca 5/45
01- 926 Warszawa
mBank
09 1140 2004 0000 3302 7787 3141

(W tytule przelewu kod “V6-04” oraz Imię i nazwisko uczestnika)

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera:Treść newsletterów dopasowujemy do miast 🙂

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂