fbpx
Opis zajęć:

Warszawska Awantura sceniczna!

Intensywne warsztaty ogólnoperformatywne

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Są dostępne wolne miejsca

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Was na coś zupełnie nowego. Zajawkowy projekt warsztatowy łączący śpiew, taniec i aktorstwo w kreatywny miszmasz pod wdzięczną nazwą Warszawskiej Awantury Scenicznej.

Czym jest WAS? 

WAS to intensywny warsztat dla dorosłych złożony z 10 zajęć na przestrzeni dwóch tygodni. Będziemy zwinnie przeplatać na nim podstawy 3 żywiołów performatywnych – ruchu (taniec), działania (aktorstwo) oraz dźwięku (wokal). W każdej z tych trzech dziedzin poprowadzi nas oddzielny prowadzący, który wniesie własne praktyki, doświadczenia i unikatowe podejście do pracy warsztatowej (więcej o prowadzących tutaj).

Żywioły mają to do siebie, że bywają nieprzewidywalne, więc na warsztatach będziemy działać intensywnie, dynamicznie i spontanicznie, stawiając przede wszystkim na dobrą zabawę i skondensowane działania zamiast kucia teorii i powtarzania sztampowych ćwiczeń.

 

Dla kogo jest WAS?

Do Awantury zapraszamy każdego, kto szuka zajawki w działaniach scenicznych i ciekawi go aktorstwo, taniec lub wokal. Celem warsztatu jest przede wszystkim zabawa, nowe relacje, przełamanie barier (zarówno tych artystycznych jak i społecznych).  Na zajęciach nie oceniamy się nawzajem i wpieramy się w rozwoju.

Masz wolne dwa tygodnie i szukasz czegoś nowego, ale nie masz technicznego przygotowania ani obycia ze sceną? Szukasz nowej zajawki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy!

 

Co będzie z tego dla Ciebie?

Podczas Awantury przełamiesz swoje tremy i wjedziesz na scenę na własnych zasadach – jeśli dobrze pójdzie wykorzystasz pozyskane umiejętności również poza sceną. Poznasz też ludzi o podobnych zainteresowaniach (znajomości z warsztatów często trwają na lata – info z autopsji), zyskasz inspirację i motywację do działania, oraz nauczysz się efektywnie korzystać z własnej wrażliwości i ukrytych pokładów twórczych.

Jakby tego było mało – kreatywnie spędzisz czas, a do domu weźmiesz ze sobą dobre wspomnienia. No i kto wie, może będzie to początek nowej pasji, która doprowadzi Cię do miejsc o których nawet nie miałeś_aś pojęcia!

Plan zajęć:

 

1. Rytm i ruch

2. Śpiew harmoniczny

3. Interpretacja muzyki przez ruch

4. Uważność i autentyczność

5. Mimika i emocje

6. Dynamika głosu i dykcja

7. Impro komediowe

8.  Interpretacja tekstu i emocje w muzyce

9.  Scenki improwizowane

10. Finał 

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Varsztatovnia Team

 

Za dnia organizatorzy zajęć artystycznych i kadra kierownicza Fundacji Varsztatovnia. W nocy zaś artyści. Każde z trójki prowadzących wniesie do Awantury swoje trzy grosze:

Michał Łyszkowski (blok aktorski) – Aktor serialowy i improwizator komediowy. W ramach warsztatów prowadzi grupy impro i uczy wrażliwości scenicznej oraz pracy z partnerem. Obsadzał liczne role na polskiej scenie serialowej, grał w teatrze improwizatorskim a na koncie ma takie projekty jak Otwarte Warsztaty impro w DK „Praga” czy  zajęcia terapii teatralnej w Szkole Aktorskiej Machulskich. Na zajęciach stawia na dynamikę pracy, nieskrępowaną ekspresję i współtworzenie bezpiecznej przestrzeni do pracy. Na codzień Kierownik Artystyczny Varsztatovni.

Klaudia Kostrzewska (blok ruchu) – Certyfikowana instruktorka hip-hop, tancerka, choreografka. Tańczyła w wielu grupach tanecznych: Ride Da Riddim, z której się wywodzi, Anwil Dance Team, Polfarmex Dance Team, Angry Chicks oraz Twerkout Crew. Uczyła się wielu stylów (dancehall, hip-hop, sexydance, twerk, azonto, reggaeton czy soca, ponieważ bardzo ceni sobie różnorodność tematyczną i eksperymentowanie z formą. Można ją zobaczyć w niejednym klipie tanecznym i na występach podczas wydarzeń kulturalnych. Na codzień Product Manager Varsztatovni.

– Ania Cecocho (blok wokalny) – Przez 9 lat uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, gdzie szkoliła swoje umiejętności w zarówno w śpiewie, ale także w grze na fortepianie i trąbce. Na swoim koncie ma wydany minialbum pt. “Bez Blizn”, a jej piosenki były grane w stacjach radiowych. Kocha muzykę całym sercem i jej największym marzeniem jest to, aby każdy mógł kiedyś poznać jej możliwości. Na codzień PR Manager w Varsztatovni.

 

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Maddy’

Start zajęć:
9 września  2022

Dni spotkań:
pon, śrd, pt

Grupa wiekowa:
Dorośli
Miejsce spotkań:
Część wokalna;
Reco Studio, ul. Szucha 2a
Część teatralna i taneczna; Akademia Tańca Tomasza Potockiego, ul. Wolność 2A
Poziom zaawansowania:
Początkujący

Terminy zajęć:

zaj 1. – 09.09 o 17:00 teatr (pt)

zaj 2. – 09.09 o 18:00 teatr (pt)

zaj 3. – 12.09 o 17:00 taniec(pon)

zaj 4. – 14.09 o 18:00 taniec (śrd)

zaj 5. – 14.09 o 17:00 teatr  (śrd)

 

zaj 6 – 16.09 o 17:00 wokal (pt)

zaj 7. – 16.09 o 17:00 wokal (pt)

zaj 8. – 19.09 o 17:00 wokal (pon)

zaj 9. – 21.09 o 17:00 taniec (śrd)

zaj 10. – 21.09 o 18:00 finał (śrd)

Kurs obejmuje 10 zajęć. Próby nie odbywają się w święta państwowe. Każde warsztaty trwają 1 godzinę zegarową, z powodów logistycznych niektóre z nich zostały połączone w bloki po 2 dziennie. Grupę prowadzi 3 prowadzących. Grupa jest przystosowana do osób początkujących i nie wymagamy doświadczenia scenicznego od uczestników 🙂

Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

Grupy liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂