fbpx

Opis zajęć:



Warsztaty Rysunkowo – Szkicowe
Różne techniki rysunkowe

 

Pierwsza tura warsztatów rysunkowych z Adamem Szwarcem – rysownikiem, malarzem, artystą intermedialnym. Adam Szwarc jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie obronił dyplom w pracowni Multimediów prof. Konrada Kuzyszyna oraz w pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Niedawno uzyskał kwalifikacje nauczycielskie i oprócz działania na polu sztuk wizualnych jako twórca, zajął się także nauczaniem. Prowadzi własną szkołę rysunku i malarstwa oraz współpracuje z Varsztatovnią.

Warsztaty dedykowane są wszystkim zainteresowanym rysunkiem, zarówno zupełnie początkującym jak i osobom, które już rysowały, ale np. brakuje im podstaw. Formuła zajęć pozwala maksymalnie zindywidualizować podejście do każdego z uczestników. Podczas 12 dwugodzinnych spotkań poznamy zasady kompozycji, odkryjemy klasyczne, rysunkowe techniki (ołówek, węgiel, kreda, trois crayons, pastel) i nauczymy się pracować przy sztaludze.

Kształcenie na zajęciach w grupie (około 15 osób) będzie odbywało się przy pomocy, obecnej od zawsze w nauczaniu plastycznym, korekty opartej na ciągłej interakcji między nauczycielem i uczniem. Co oznacza, że część teoretyczna i praktyczna warsztatów będzie realizowana równocześnie. Nauka rysunku wymaga by teoria i praktyka szły w parze. Korekcie podlegać będą wykonywane przez uczestników studia martwej natury, a także, na jednych zajęciach, dłoni.

Zapowiada się intensywnie! W ciągu 24 godzin zajęć łącznie, nauczymy się pracować w aż pięciu rysunkowych technikach, jednak przede wszystkim będziemy kształtować swoją plastyczną świadomość. Nauczyć się rysować, to znaczy nauczyć się zauważać. Ponad technicznymi umiejętnościami stoi wnikliwa obserwacja, a zajęcia można potraktować jako formę medytacji. Warsztaty zakładają rozwijanie wrażliwości plastycznej i budowanie świadomości artystycznej.

Studiowanie martwej natury i dłoni na zajęciach ma charakter indywidualnej pracy w grupie. Uczestnicy wykonują prace samodzielnie, w oparciu o korekty, jednak nieocenionym jest obserwowanie doświadczeń innych kursantów i uczenie się od siebie nawzajem. Ćwiczenia będą na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników.

Pod koniec zajęć z każdej z poszczególnych technik zrobimy korektę zbiorową wszystkich prac w danej technice.

  Zdjęcia warsztatowe:

Prowadzący:



Adam Szwarc

Artysta wizualny, kwalifikowany nauczyciel Magister sztuki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom ASP obronił w 2013 roku w pracowni Multimediów prof. Konrada Kuzyszyna, aneks w pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Przygotowanie pedagogiczne – kwalifikacje nauczycielskie uzyskał na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w 2018 roku.

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

[MIEJSCE I CZAS]

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 16 osób i jest przeznaczona dla uczestników w grupie wiekowej 18 -25 lat.

Jeśli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, że odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Mapa:

SWPS

Jak się zapisać?

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się:

 Przez formularz zapisu poniżej

 Mailowo – [email protected] – w tytule imię i nazwisko uczestnika i kod warsztatów „V2-15″(wymaga potwierdzenia z naszej strony).

 Telefonicznie – na numer 6666 444 05

 

W treści zgłoszenia prosimy o podanie imienia, nazwiska i daty urodzenia uczestnika oraz telefonu kontaktowego.

Mile widziana, ale nieobowiązkowa, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach rysunkowych zapisujących się osób 🙂

Formularz zapisowy

Po wypełnieniu formularza wyślemy Ci potwierdzenie zapisu i dane płatności

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Płatności

Opłaty wnoszone są semestralnie. Istnieje możliwość płacenia w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS– 590zł 

 

RATY 3 x 225zł

 

Spotkania odbywają się raz na tydzień. Semestr obejmuje  12 spotkań.

 

Terminy wnoszenia opłat:

Płatności za warsztaty odbywają się z góry. W przypadku płatności w ratach – druga rata przed czwartym, trzecia przed siódmym spotkaniem. Pierwsza wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Pełną kwotę lub pierwszą ratę należy wpłacić na konto Fundacji najpóźniej na drugich zajęciach.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Dane do przelewu:

 


Fundacja SWAP
ul. Kwitnąca 5/45
01- 926 Warszawa
mBank
09 1140 2004 0000 3302 7787 3141

(W tytule przelewu kod warsztatów „V2-15” oraz Imię i nazwisko uczestnika)

Jeśli nie jesteś jeszcze pewien czy się zapisać, nie zapomnij zapisać strony na później, by o nas nie zapomnieć!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], umieszczając w treści maila kod warsztatów „V2-15” lub na nasz numer: 6666 444 05

Do zobaczenia na zajęciach!