fbpx

Opis zajęć:Warsztaty Pisania Kreatywnego
Od pomysłu do historii

Wtorki o 17:00
Od 4 czerwca 2019 (6 zajęć)

Wrocław (zobacz też inne miasta)

Czym jest kreatywne pisanie? To popularne obecnie określenie na umiejętność tworzenia ciekawych opowieści. To przede wszystkim przełamywanie schematów, uruchamianie tkwiącego w każdym z nas potencjału i uruchamianie wyobraźni, ale również nowa ścieżka wyrażania siebie, swojej wewnętrznej pasji i – dla niektórych – sposób na życie.

Nie każdy, kto uczy się kreatywnego pisania, zostanie pisarzem czy scenarzystą. Umiejętność ta przydaje się jednak w bardzo zaskakujących sytuacjach, np. podczas rozmowy o pracę. Są w życiu sytuacje, gdy musimy wystąpić publicznie i przemawiać do ludzi, a czasem po prostu chcemy kogoś porwać ciekawą wypowiedzią, zgrabnie przekształcając nasze myśli w słowa.

Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe metody tworzenia historii, (trzy akty, różnorodne formy narracji itp.), konstruowania bohaterów, tworzenia napięć i konfliktów oraz techniki zaplatania opowieści.

Poruszymy też tematykę wydawania własnych utworów oraz promowania ich ze strony autora. Dowiemy się też jak rozmawiać z producentami filmowymi czy wydawcami i prezentować nasze dzieła, tak, by ich zainteresowały.

Warsztaty będą też miejscem, gdzie będziemy mogli porozmawiać też o własnych pracach, poszukać inspiracji, oraz wymienić się wzajemnym doświadczeniem, oraz otrzymać go od prowadzącego.

Umiejętności i relacje w pakiecie!

 Zdjęcia z poprzednich zajęć:

Prowadząca:


Beata Suchecka

 

Poszukiwaczka neologizmów i lotnych form kreatywności językowej. Autorka Niewyrazków i Prozoletów, copywriterka z bujnym doświadczeniem w agencjach reklamowych, trenerka biznesu, inspiratorka, założycielka Kreatolota.

Uczy kreatywnego myślenia, pokonywania blokad twórczych, wyzwalania FLOW i przełamywania schematów. Prowadziła m.in. Wyrażalnię – kreatywną szkołę twórczego pisania z Fundacją Koliber oraz kursy creative writing z Fundacją Kuźnia ART. W 2013 r. ukazał się podręcznik jej autorstwa: „Zajęcia artystyczne – zajęcia copywritingu”.

Plan tematyczny zajęć:

1. Start historii. Pomysł, logline, synopsis. Sceny i sequele.

2. Modele postaci. Przygotowanie charakterystyki tła fabularnego. Dialogi.

3. Trzyaktowa struktura. Pierwszy akt. Wydarzenie inicjujące i 1. punkt zwrotny.

4. Drugi akt. Punkty ogniskujące. Punkt środkowy i 2. punkt zwrotny.

5. Trzeci akt. Kulminacja i wybrzmienie.

6. Krótsze formy: kreatywny trening storytellingu.

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Grupa warsztatowa spotyka się raz w tygodniu we wtorki o 17:00 od 4 czerwca. Pojedyncze warsztaty trwają 2 godziny.

Kurs składa się z 6 zajęć.

Spotykamy się w sali warsztatowej w budynku Szkoły języków obcych Lektor na Kazimierza Wielkiego 27 we Wrocławiu.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 12 osób i jest przeznaczona dla dorosłych (bez górnej granicy wieku)

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach ze starszą grupą – również zapraszamy!

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone. Już niedługo na tej stronie ruszą zapisy na kolejny miesiąc! Zapraszamy z powrotem za kilka dni – serdecznie polecamy też wpisanie się do Newslettera Varsztatovni poniżej – w ten sposób nic Cię nie ominie, oraz trafisz na specjalne oferty i zniżki newsletterowe 🙂

Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera:Treść newsletterów dopasowujemy do miast 🙂

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂