fbpx

Opis zajęć:Wakacyjne Warsztaty Pisania Kreatywnego
„Od pomysłu do historii”

Wakacje 2019
Lipiec
Wrocław (zobacz też inne miasta)

Czym jest kreatywne pisanie? To takie może trochę „hipsterskie” określenie na umiejętność tworzenia ciekawych opowieści. To przede wszystkim przełamywanie schematów, uruchamianie tkwiącego w każdym z nas potencjału i uruchamianie wyobraźni, ale również nowa ścieżka wyrażania siebie, swojej wewnętrznej pasji i – dla niektórych – sposób na życie.

Nie każdy, kto uczy się kreatywnego pisania, zostanie pisarzem. Umiejętność ta przydaje się jednak w bardzo zaskakujących sytuacjach, np. podczas rozmowy o pracę. Są w życiu sytuacje, gdy musimy wystąpić publicznie i przemawiać do ludzi, a czasem po prostu chcemy kogoś porwać ciekawą wypowiedzią, zgrabnie przekształcając nasze myśli w słowa.
Na wakacyjnych zajęciach uczestnicy będą mieli szansę poznać podstawowe metody tworzenia historii, (trzy akty, sekwencje itp.), konstruowania bohaterów, tworzenia napięć i konfliktów oraz techniki zaplatania opowieści. Poznają także podstawy improwizacji i dowiedzą się, jak ją wykorzystywać do tworzenia historii.

Poruszymy też tematykę wydawania własnych dzieł oraz promowania ich ze strony autora. Dowiemy się też jak rozmawiać z wydawcami i 'pitchować’ nasze dzieła, tak, by ich zainteresowały.

Warsztaty będą też miejscem, gdzie będziemy mogli porozmawiać też o własnych pracach, poszukać inspiracji, oraz wymienić się wzajemnym feedbackiem, oraz otrzymać go od prowadzącego.

W obecnym wydaniu warsztatów istnieje możliwość wyboru terminu i prowadzącego – poniżej, w sekcji informacyjnej można przeczytać więcej o wszystkich grupach.

Umiejętności i relacje w pakiecie! 🙂

Prowadzący:


Beata Suchecka

Poszukiwaczka neologizmów i lotnych form kreatywności językowej. Autorka Niewyrazków i Prozoletów, copywriterka z bujnym doświadczeniem w agencjach reklamowych, trenerka biznesu, inspiratorka, założycielka Kreatolota.

Uczy kreatywnego myślenia, pokonywania blokad twórczych, wyzwalania FLOW i przełamywania schematów. Prowadziła m.in. Wyrażalnię – kreatywną szkołę twórczego pisania z Fundacją Koliber oraz kursy creative writing z Fundacją Kuźnia ART. W 2013 r. ukazał się podręcznik jej autorstwa: „Zajęcia artystyczne – zajęcia copywritingu”.

 

 Zdjęcia warsztatowe:

Plan zajęć:

1. Start historii. Pomysł, logline, synopsis. Sceny i sequele.

2. Modele postaci. Przygotowanie charakterystyki tła fabularnego. Dialogi.

3. Trzyaktowa struktura. Pierwszy akt. Wydarzenie inicjujące i 1. punkt zwrotny.

4. Drugi akt. Punkty ogniskujące. Punkt środkowy i 2. punkt zwrotny.

5. Trzeci akt. Kulminacja i wybrzmienie.

6. Krótsze formy: kreatywny trening storytellingu.

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Grupa warsztatowa spotyka w sali warsztatowej w  Centrum Edukacyjnym Nova przy ul. Oławskiej 4 we Wrocławiu w godzinach 17:00-19:00 od 16 lipca 2019. 

Warsztaty odbywają się w dniach:
16.07.2019 wtorek
17.07.2019 środa
19.07.2019 piątek
23.07.2019 wtorek
24.07.2019 środa
26.07.2019 piątek

Kurs składa się z 6 zajęć. Pojedyncze warsztaty
trwają 2 godziny.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 12 osób i jest przeznaczona dla przedziału wiekowego 19-40 lat.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach ze starszą grupą – również zapraszamy!

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na inne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂