Na tej stronie zapiszesz się na warsztaty wokalne w formach wakacyjnych – rzuć też okiem na warsztaty wokalne w formach zwykłych na które obecnie trwają zapisy 🙂
Na wakacyjncyh warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, bo wierzymy że to właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji.
We wspólnej pracy warsztatowej wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy tworzyć z improwizacją, oraz skupimy się na pracy z partnerem scenicznym. Wspólnie stawimy czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę
Na warsztatach nie oceniamy się, a staramy nawzajem ulepszać. Lubimy iść za impulsem, oraz szukać własnej autentyczności.
Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji
Zdjęcia warsztatowe:
Prowadzący:
Klaudia Lewandowska
Aktorka, absolwentka PWST we Wrocławiu. Od 2009 roku realizuje zadania aktorskie na scenie, przed kamerą i przed mikrofonem. Do tej pory występowała na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, wrocławskiego Teatru Polskiego, Teatru Imka w Warszawie i innych. Za oficjalny debiut teatralny, rolę w spektaklu dyplomowym reżyserii Bogusława Kierca, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w kategorii Najlepszy Debiut Roku.
Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Podyplomowe Studia Pedagogiczne. Swoje działania aktorskie łączy z umiejętnościami muzycznymi i grą na instrumentach. Od 2018 prowadzi firmę artystyczną. W ofercie posiada spektakle i recitale z muzyką wibrafonową, zadania aktorskie i muzyczne oraz prowadzi warsztaty.
Plan tematyczny zajęć:
1. Ćwiczenia aparatu mowy: praca nad dykcją, artykulacją, fonacją, ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony
2. Trening fizyczny: praca nad świadomością i wyrazistością ciała, plastyka ruchu scenicznego
3. Pracę z głosem: nauka swobodnego operowania głosem, praca z dźwiękiem
4. Interpretację tekstu: praca oparta o utwory literackie
5. Elementarne zadania aktorskie: bez słów oraz na tekstach literackich, a także improwizacje aktorskie
6. Praca z emocjami: wyrażanie podstawowych emocji dźwiękiem, w ruchu oraz w obrębie tekstu scenicznego
7. Praca nad skupieniem: bycie „tu i teraz”, dialog na scenie, aktywne słuchanie
8. Praca nad pokazem końcowym: kreowanie rzeczywistości scenicznej.