fbpx

Opis zajęć:



Warszawskie studium sceniczne
Kompleksowy warsztat pracy aktorskiej (grupa dorosła)

Start semestru – styczeń 2020
Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Warszawskie studium sceniczne (WSS) to miejsce, w którym zdobędziesz szereg narzędzi potrzebnych do aktorskiej pracy scenicznej . Pozwoli Ci poszerzyć horyzonty w kierunkach, takich jak praca z partnerem, emisja głosu i dykcja, improwizacja czy ruch sceniczny. Podczas warsztatu teatralnego narzędzia z którymi pracujemy potraktujemy jako pozycję wyjściową do odkrycia i wykorzystania własnej wrażliwości i autentyczności, oraz przekucia je w skuteczne, przekonujące aktorstwo. Zajęcia aktorskie są dedykowane dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

W pracy warsztatowej pracować będziemy zarówno nad fizycznością jak i merytoryką, by uczestnicy opuścili warsztat z „niezbędnikiem aktorskim”, do wykorzystania w dalszej pracy ze sceną. Ze wstępnej pracy nad uważnością i wrażliwością płynnie przejdziemy w improwizację, na której bazować będziemy podczas pracy spektaklowej. W części warsztatów wokalnych opracujemy również nad głosem w postaci śpiewu i dykcji, oraz czystą jego emisją – niezwykle ważnym narzędziem w pracy aktora. Nauczymy się nowych technik aktorskich, śpiewu w wielogłosie, prawidłowego oddechu, a także  pracy z tekstem i mową.

Ćwiczenia teatralne odbędą się w sali warsztatowej Teatru Syrena, zaś zajęcia wokalne będą miały miejsce w profesjonalnym studio nagraniowym (szczegóły poniżej).

Mamy zaszczyt zaprosić Was na pierwsze tego typu warsztaty w Polsce.
Z wielką niecierpliwością wyczekujemy, by zobaczyć co tym razem uda nam się stworzyć, jakie znajomości zawrzeć, oraz co znajdziemy w meandrach własnego jestestwa.

Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji.

 

Zajęcia zakończą się etiudą sceniczą wystawioną przez uczestników.

Warsztat będzie prowadzony przez trójkę prowadzących współpracujących w przygotowaniu programu zajęciowego

Harmonogram zajęć:

1. Uważność i autentyczność sceniczna

2. Podstawy improwizacji scenicznej

3. Improwizacja/Praca spektaklowa

4. Improwizacja/Praca spektaklowa + ruch sceniczny

5. Głos – emisja i oddech

6. Śpiew – rytm i czysta emisja

7. Śpiew – techniki wokalne

8. Śpiew w wielogłosie i chórze, praca z partnerem wokalnym

9. Interpretacja aranży wokalnych / piosenka aktorska

10. Praca spektaklowa – Praca z tekstem i ćwiczenia mowy

11. Praca spektaklowa – podstawy

12. Praca spektaklowa – praca ze scenariuszem

13. Praca spektaklowa – dopracowanie etiudy

14. Próba generalna

Prowadzący:


 

Bartek Gola

 

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej we Wrocławiu, absolwent Laboratorium Meisnera w Warszawie. Na co dzień pracuje jako aktor, reżyser i instruktor aktorstwa. Współpracuje z Laboratorium Meisnera.

Zadebiutował rolą w filmie „Maraton tańca” Magdaleny Łazarkiewicz w wieku dziewiętnastu lat. Można go zobaczyć w teledyskach, reklamach, kampaniach społecznościowych, filmach i serialach, m.in.: W Rytmie Serca, Leśniczówka, Dziewczyny Wojenne, Za Marzenia, The Coldest Game i wiele innych. Film krótkometrażowy „Cisza” w reż. Iwony Bieleckiej, w którym zagrał główną rolę razem z Ewą Kasprzyk został wielokrotnie nagrodzony na 48 Hour Film Project Poland.

Jako reżyser tworzy autorskie projekty teatralne i realizuje koncerty. W 2018 roku, wraz z premierą sztuki “Don Juan”, powołał do życia grupę Teatr Południe.

Jagoda Pyrz

 

Obroniła tytuł zawodowej aktorki w Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Absolwentka Laboratorium Meisnera w Warszawie, z którym teraz współpracuje. Przez pierwsze lata swojej ścieżki zawodowej była związana ze scenami na Śląsku, takimi jak Teatr im. Stanisława Wyspiańskiego i Teatr Gry i Ludzie.

Realizowała kampanie społeczne, reklamy, role w serialach, filmach, teledyskach i niezależnych projektach teatralnych. Była związana z Broadway Musical School jako instruktorka aktorstwa. W szkole Musicalowej prowadzi, także aktorskie master class. Jest pasjonatką techniki Meisnera, którą łączy ze swoimi doświadczeniami i nowatorskimi ćwiczeniami w treningu aktorskim.

Magdalena Howorska

W wieku 9 lat rozpoczęła swą przygodę z muzyką w poznańskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu, zdobywając przez lata liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach krajowych i międzynarodowych. Z wiekiem stwierdziła jednak,że najpiękniejszym instrumentem jest głos ludzki,który łączy w sobie dźwięk, słowo, energię, wibrację i pokazuje naszą wrażliwość.

Ukończyła prestiżowe Policealne Studium Jazzu im.H.Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej. Miała zaszczyt kształcić się pod okiem wybitnych muzyków- legend polskiej sceny jazzowej ( Iza Zając, Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia,Wojciech Kamiński, Wojciech Zieliński i inni). Aktualnie kończy studia w warszawskiej Akademii Teatralnej, znów mając szansę pracowania z „największymi” aktorami i wykładowcami. W Akademii Teatralnej pracuje jako asystentka u boku Krzysztofa Majchrzaka. Na swoim koncie ma mnóstwo nagród zdobytych na konkursach jazzowych i festiwalach wokalnych. Koncertuje z wybitnymi muzykami jazzowymi młodego pokolenia. Stawia swoje pierwsze kroki na deskach teatralnych, występując w spektaklach i musicalach. Jest również muzykiem sesyjnym – udziela się na płytach znanych polskich artystów oraz występuje z nimi na koncertach. Stawia na rozwój i cały czas poszukuje.

 

 

 Zdjęcia warsztatowe:

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Hedone’

Start zajęć:
15 stycznia

Dni spotkań:
Środy; 20:00-22:00

Grupa wiekowa:
Dorośli (19+)

Miejsce spotkań:
Teatr Syrena
Litewska 3
(zajęcia teatralne)

oraz

Studio Rimbi Rimbi
Grochowska 301/305
(zajęcia wokalne)

Teatr Syrena

Studio Rimbi Rimbi

Semestr obejmuje 14 zajęć. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe. Warsztaty są prowadzone wspólnie przez Bartka Golę, Jagodę Pyrz oraz Magdę Howorską. Zajęcia będą kończyć się wystawioną przez uczestników etiudą sceniczną.

Szczegóły grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i w wieku studenckim (zwyczajowy zakres wiekowy grup dorosłych to 20-30lat).

Jeżeli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)







    Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


    Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

    PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski




    Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

    Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

    Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

    Do zobaczenia na zajęciach! 🙂