fbpx

Jesteś niezależnym_ną artystą_tką lub działaczem_ką społecznym_ną? Chodzi Ci po głowie organizacja wydarzenia lub warsztatu, by podzielić się swoją pasją lub misją z innymi, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Zgłoś swój pomysł do nas!

Czym jest Inkubator?

To krok w stronę niezależnych artystów_tek i działaczy_ek społecznych, którzy_re mają dużo do przekazania, ale brakuje im doświadczenia organizacyjnego. Zadaniem inkubatora jest pomoc ludziom z ważną, pożyteczną wizją w wejściu na rynek, nawiązaniu niezbędnych znajomości oraz podjęciu pierwszego kroku w kierunku rozpoczęcia swojej działalności lub jej profesjonalizacji.

W ramach naszych działań statutowych organizujemy wydarzenia wraz z wybranymi aplikantami_tkami, którzy_re zgłoszą się do Inkubatora. Możesz to być również Ty! W ramach programu zapewnimy Ci wsparcie merytoryczne, przestrzeń do działania, niezbędne materiały oraz promocję eventu i obsługę zapisów. Tobie pozostawimy program wydarzenia i przygotowanie artystyczne / merytoryczne. W ramach inkubatora organizujemy różne formaty wydarzeń – mogą to być warsztaty i szkolenia, spektakle, dyskusje i wiele innych. Ważne dla nas jest, by przyczynić się do zróżnicowania oferty artystyczno-edukacyjnej w środowisku lokalnym – im bardziej indywidualnie podejdziesz do opisania warsztatu – tym lepiej!

W ramach projektu skupiamy się na wydarzeniach jednorazowych – jeśli planujesz formę cykliczną, możesz zgłosić do nas na przykład wydarzenie otwierające.

 

Działania Inkubatora odbywają się na bieżąco – regularnie rozpatrujemy nowe aplikacje i odzywamy się do wybranych aplikantów z ustaleniami organizacyjnymi. Inkubator odbywa się w 8 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Gdańsku i Szczecinie.

Co dajemy w ramach inkubatora?

Podstawy budowania marki

Pomożemy Ci stworzyć własną identyfikację i pozyskać pierwszych beneficjentow

Kontakt z odbiorcami

Będziesz miał okazję poznać ludzi, których interesuje to, co robisz i pokazać się od najlepszej strony

Promocja i organizacja

Wiemy, jak ciężko jest rozpromować i zorganizować pierwsze wydarzenia. Pomożemy.

Sala i wyposażenie

Dostarczymy Ci niezbędne materiały do przeprowadzenia wydarzenia oraz przestrzeń do działania

Czy udział w Inkubatorze jest płatny?
Nie! Środki na realizację programu czerpiemy z naszej działalności odpłatnej, nie od jego uczestników – zależy nam na dostępności dla wszystkich.
Czy mój projekt się kwalifikuje?

Żeby zgłoszenie projektu zostało przyjęte, musi on spełniać następujące wymogi:

– Jest to wydarzenie pojedyncze (np. spektakl, dyskusja, warsztat)

– Posiada autorską wartość artystyczną lub merytoryczną (nie jest w 100% odtwórczy)

– Dotyczy sztuki (np performance) lub kwestii społecznych (np. debata ekologiczna)

– Nie ma założeń komercyjnych i jest otwarty dla każdego

– Jest zgodny z przynajmniej jednym z naszych celów społecznych

– Wydarzenie odbywa się online lub w jednym z ośmiu miast: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i Szczecinie.

Czemu powinieniem zgłosić swój projekt?

Jeśli nie masz przestrzeni, która jest niezbędna do jego realizacji – zapewnimy Ci ją na wydarzenie. Podobnie z materiałami, których będziesz potrzebować. Nawet jeśli posiadasz już te rzeczy, również zachęcamy Cię do zgłoszenia – zawsze warto mieć partnera merytorycznego, który razem z Tobą zastanawia się nad kwestiami technicznymi, wspiera w dotarciu do beneficjentów i wyciąga pomocną dłoń w trudniejszych chwilach. 🙂

Zgłoś swój pomysł!

Tutaj możesz opisać swoją wizję warsztatów / spotkania / wydarzenia / performance-u. Z wybranymi osobami będziemy kontaktować się na bieżąco, by potwierdzić termin i szczegóły organizacyjne. 

  O NAS:

  Fundacja Varsztatovnia

  Jesteśmy ogólnopolską fundacją zajmującą się promocją sztuki niezależnej i inicjatyw społecznych, największym w Polsce organizatorem warsztatów wokalnych i pisania kreatywnego oraz liderem branży w innych dziedzinach sztuki. Pracujemy na rzecz edukacji i powszechności kultury, będąc częścią międzynarodowych inicjatyw, projektów publicznych oraz w ramach własnych założeń statutowych, działając w ośmiu największych miastach Polski.

  Wartości, którymi kierujemy się w działaniu, to autentyczność, wolność ekspresji, odpowiedzialność społeczna, różnorodność oraz nieskrępowana kreatywność i budowanie społeczności.

  Wierzymy, że sztuka, edukacja i działanie są ważne i leżą u podstaw zdrowego, zrównoważonego społeczeństwa. Budujemy społeczność opartą na wspólnym działaniu i innowacji, wspierając lokalne inicjatywy, niezależnych_ne artystów_tki, oraz angażując naszych beneficjentów do działania na rzecz wspólnych celów i założeń.

  Szukasz pracy jako prowadzący_a warsztaty artystyczne? Wpadnij również na stronę poświęconą rekrutacji.

  #INWESTYCJE W AMBICJE

  Więcej o nas