fbpx

Wspieramy niezależnych artystów

Inkubator Varsztatovni

Jesteś niezależnym artystą lub działaczem społecznym? Chodzi Ci po głowie organizacja warsztatu, by podzielić się swoją pasją z innymi, lub wydarzenia służacego celom społecznym ale nie wiesz jak się za to zabrać? Zgłoś swój pomysł do nas!

Czym jest Inkubator?

To krok w stronę niezależnych artystów i działaczy, którzy mają dużo do przekazania, ale brakuje im doświadczenia organizacyjnego. Jego zadaniem jest pomoc ludziom z ważną, pożyteczną wizją w wejściu na rynek, nawiązaniu niezbędnych znajomości, oraz podjęciem pierwszego kroku w kierunku profesjonalizacji swojej działalności.

Co dwa tygodnie zorganizujemy wydarzenie wraz z wybranymi aplikantami, którzy zgłoszą się do Inkubatora. W ramach programu zapewnimy Ci wsparcie merytoryczne, zapewnimy przestrzeń do działania, niezbędne materiały, oraz promocję Twojego eventu. Tobie pozostawimy program wydarzenia i przygotowanie artystyczne / merytoryczne. W ramach inkubatora planujemy organizować różne formaty wydarzeń – mogą to być warsztaty, spektakle, dyskusje czy inne otwarte wydarzenia. Ważne dla nas jest, by przyczynić się do różnorodności artystycznej w środowisku lokalnym – im bardziej indywidualnie podejdziesz do opisania warsztatu – tym lepiej!

W ramach projektu skupiamy się na wydarzeniach jednorazowych – jeśli planujesz formę cykliczną, możesz zgłosić do nas na przykład wydarzenie otwierające.

Inkubator Varsztatovni działać będzie od stycznia 2020, na początku na terenie Warszawy – zgłoszenia są otwarte!

Zgłoszenia w pierwszej turze przyjmujemy do 15 stycznia 2020

Co dajemy w ramach inkubatora?

Podstawy budowania marki

Pomożemy Ci stworzyć własną identyfikację i pozyskać pierwszych beneficjentow

Kontakt z grupą

Będziesz miał okazję poznać ludzi, których interesuje to co robisz i pokazać się od najlepszej strony

Promocja i organizacja

Wiemy jak ciężko jest rozpromować i zorganizować pierwsze wydarzenia. Pomożemy.

Sala i wyposażenie

Dostarczymy Ci niezbędne materiały do przeprowadzenia wydarzenia, oraz przestrzeń do działania

Czy udział w Inkubatorze jest płatny?

Nie! Środki na realizację programu czerpiemy z naszej działalności odpłatnej, nie od jego uczestników – zależy nam na dostępności dla wszystkich.

Czy mój projekt się kwalifikuje?

Żeby zgłoszenie projektu zostało przyjęte, musi on spełniać cztery następujące wymogi:

– Jest to wydarzenie pojedyncze (np. spektakl, dyskusja, warsztat)

– Posiada autorską wartość artystyczną, lub merytoryczną (nie jest w 100% odtwórczy)

– Dotyczy sztuki (np performance) lub kwestii społecznych (np. debata ekologiczna)

– Nie ma założeń komercyjnych i jest otwarty dla każdego

Czemu powinieniem zgłosić swój projekt?

Jeśli nie masz przestrzeni, która jest niezbędna do jego realizacji – zapewnimy Ci ją na wydarzenie. Podobnie z materiałami, których będziesz potrzebować. Nawet jeśli posiadasz już te rzeczy, również zachęcamy Cię do zgłoszenia – zawsze warto mieć partnera merytorycznego, który razem z Tobą zastanawia się nad kwestiami technicznymi i wyciąga pomocną dłoń w trudniejszych chwilach. 🙂

Zgłoś swój pomysł!

Tutaj możesz opisać swoją wizję warsztatów / spotkania / wydarzenia / performance-u. Z wybranymi osobami będziemy kontaktować się na bieżąco, by potwierdzić termin i szczegóły organizacyjne.

Wydarzenia w ramach inkubatora odbywają się co dwa tygodnie – jeśli zgłoszeń będzie dużo, możliwe że odezwiemy się dopiero po czasie. Na pewno jednak będziemy o Tobie pamiętać na przyszłość!

Pamiętaj, że pierwsza edycja inkubatora Varsztatovni działa tylko w Warszawie.O NAS:

Fundacja Varsztatovnia

 

Jesteśmy największym w Polsce organizatorem warsztatów wokalnych i liderem w branży warsztatów teatralnych i pisania kreatywnego. Działamy w ośmiu miastach Polski. Na sercu leży nam promocja niezależnych artystów oraz niestandardowych działań z dziedziny sztuki alternatywnej.

Wartości, którymi kierujemy się w działaniu to autentyczność, wolność ekspresji, odpowiedzialność społeczna, różnorodność oraz nieskrępowana kreatywność i budowanie społeczności.

Wierzymy, że sztuka jest ważna i leży u podstaw zdrowego, zrównoważonego społeczeństwa. Chcemy budować społeczność opartą na wspólnym działaniu i innowacji, wspierając lokalne inicjatywy, artystów freelancerów, oraz angażując uczestników warsztatów do działania na rzecz wspólnych celów i założeń.

#INWESTYCJE W AMBICJE

Więcej o nas