NASI ARTYŚCI

Na tej stronie znajdziesz wybranych artystów z którymi współpracujemy przy tworzeniu warsztatów w Varsztatovni

Zapisy na ich zajęcia znajdują się na stronach warsztatów:

Robert Janowski

Wokal – Warszawa

Polski piosenkarz, kompozytor, aktor, prezenter telewizyjny i radiowy. Debiutował na deskach teatrów oraz jako lider zespołów rockowych. Na koncie ma nie tylko solowe płyty – stale współpracuje z młodymi muzykami.

 Jego piosenka „Mury Jerycha” przez 8 miesięcy utrzymywała się na 1 miejscu plebiscytu Muzycznej Jedynki. Rok później, w 1995 roku, nastąpił kolejny sukces jego utworu „W Nas i Wokół Nas”, który przez 9 miesięcy wygrywał w tym samym plebiscycie.

Przez 21 lat Robert Janowski prowadził teleturniej muzyczny „Jaka To Melodia?”, który bił rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Jest zdobywcą 5 nagród Wiktora za osobowość telewizyjną i laureatem 4 Telekamer, w tym złotej Telekamery plebiscytu Tele Tygodnia.

Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki.

 

Rober Janowski - Varsztatovnia

Karolina Nawrocka

Wokal – Warszawa

wokalistka, instruktor wokalny, absolwentka wokalistyki estradowej na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów Łodzi. Ma na swoim koncie wiele koncertów m.in Występy na deskach Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach koncert „Dwanaście godzin z życia kobiety”, Filharmonii Koszalińskiej podczas gali Koszalińskiej Kultury, dwukrotny udział w koncercie „Lato z Zet i Dwójką”, koncert dla Pani Ireny Santor z okazji nadania jej tytułu Doktora Honoris Causa w łódzkiej Akademii Muzycznej, ”Wszystko o miłości” spektakl muzyczny podczas AŻ Festiwal ,koncerty z akademickim chórem gospel.

W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na pozbywanie się napięć z organizmu, naturalną technikę wokalną, dykcję i interpretację piosenki.
Rober Janowski - Varsztatovnia

Basia Bujakowska

Taniec – Kraków

Tancerka, choreografka i pedagożka. Taniec studiowała na Anton Bruckner Privatuniversität w Linz w Austrii oraz w Salzburg Experimental Academy of Dance.Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Art Stations Foundation. Laureatka l Nagrody w konkursie TVP2 “Dolina Kreatywna”. Występowała w wielu projektach artystycznych w kraju i za granicą. Obecnie poza pracą pedagogiczną tworzy własne spektakle z pogranicza tańca, teatru oraz performancu.

 

Rober Janowski - Varsztatovnia

Natalia Zalewska

Wokal – Warszawa

Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku wokalistyka estradowa. Od 2013 r. wokalistka Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie, który reprezentuje na konkursach, festiwalach oraz uroczystościach państwowych.

Organizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Muzyka Otwiera Duszę”, dla młodzieży i dorosłych, którego pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i co roku, cyklicznie się powtarza. Organizatorka Ogólnopolskich Obozów Artystycznych „ECHO”, warsztatów dla wokalistów, koncertów, przedstawień, oraz spotkań kulturalnych. Od 2019 roku, współpracuje z wytwórnią muzyczną Dalphy Racords, która jest inkubatorem artystycznym dla wokalistów z całej Polski. Laureatka Ogólnopolskich oraz międzynarodowych Konkursów i Festiwali. Wokalistka sesyjna.

W Warszawie pracuje jako instruktor wokalny dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadząc zajęcia grupowe oraz indywidualne.

Kasia Adamczyk Kuźmicz

Teatr – Poznań

Aktorka dramatyczna, kulturoznawca, pedagog, animator kultury. Pochodzi z Olsztyna. Obecnie mieszka w Gnieźnie, gdzie na co dzień pracuje jako instruktor terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy “Dom Anki”. Współpracuje z grupą artystyczną Illuminati, Teatrem za Miastem, Teatrem na Peryferiach i Moim Teatrem z Poznania.

Aktorka w Teatrze imienia Alelsamda Fredry w Gnieźnie, prowadząca warsztatów w Instytucie Kultury Europejskiej. Laureatka nagrody głównej Wielkopolskich Spotkań Artystycznych za spektakl “Upiór w Kuchni”. Z wykształcenia aktor dramatyczny w Szkole Teatralnej przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie

 

Joanna Słowińska

Wokal – Poznań

Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w specjalności muzyka estradowa wokalna oraz studentka śpiewu solowego na Wydziale Wokalno- Aktorskim Akademii Muzycznej
im. I.J. Paderewskiego. Prowadzi aktywną działalność edukacyjną jako nauczyciel śpiewu, instruktor zajęć
muzyczno-ruchowych, jest organizatorem wydarzeń kulturalnych. Rozwija swoją działalność artystyczną, występowała m.in. z Filharmonią Kaliską, orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży a także wielu innych miejscach w Polsce.

Według niej praca wokalisty ma sens wtedy, gdy pamięta się, że drobne niedoskonałości techniczne można wybaczyć wykonawcy, ale śpiewu bez zaangażowania i emocji nigdy.

 

Zuzanna Pander

Wokal – Wrocław

Aktorka Scen Muzycznych, absolwentka Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno- Baletowego w Gliwicach,Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu na kierunku wokalnym oraz w Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu na kierunku Animator działań teatralnych.

Obecnie rozwija i doskonali zdobytą wiedzę w DSW na kierunku „Design now- sztuki nowoczesne” – Performatyka i film. W swoim artystycznym dorobku ma m.in. współpracę z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Muzycznym Castello, Teatrem Wit-Wit oraz udział w licznych warsztatach i szkoleniach m.in. kulisy organizacji koncertów czy III międzynarodowym seminarium naukowym „Mix singing – współczesne bel canto” Założycielka i instruktor wokalny dziecięco-młodzieżowego zespołu wokalnego „Anielska Brygada” . Wokalistka w zespole „RiO Gospel”. Instruktor warsztatów improwizacji „Twórcy Dzieła” dla dzieci i młodzieży oraz warsztatów teatru fizycznego.

Posiada szeroki wachlarz zainteresowań m.in. malarstwo, taniec, fotografia. Nieustannie ulepsza swój warsztat wykorzystując każdą chwilę na zdobywanie kolejnych doświadczeń.

 

Jadwiga Kirschanek

Wokal – Kraków

Jadwiga Kirschanek urodziła się w Krakowie. Muzyka była obecna w jej życiu już od najmłodszych lat. Edukację muzyczną rozpoczęła od gry na skrzypcach. Akademię Muzyczną w Krakowie ukończyła w klasie śpiewu i wciąż doskonali swoje umiejętności na licznych kursach muzycznych m.in. pod kierunkiem Olgi Pasichnyk, Leny Lootens, Seo Hee Jung.

Jest finalistką międzynarodowych konkursów wokalnych w Belgii i we Włoszech. Jej krąg zainteresowań muzycznych jest bardzo rozległy – od muzyki dawnej, poprzez klasycyzm, muzykę współczesną i awangardową. Obejmuje również udział w projektach obejmujących tworzenie muzyki filmowej i eksperymentalnej oraz jej wykonawstwo.

Jadwiga debiutowała na scenie jako Barbarina w „Le nozze di Figaro” W. A. Mozarta na krakowskim Barbakan Festival z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Koncertowała w wielu miastach Polski, Litwy, Czech, Niemiec, Belgii i Egiptu. Brała udział w licznych festiwalach, m.in.: muzyki operowej (Belgia), muzyki dawnej (Kraków, Przemyśl, Poznań, Szczawnica), muzyki filmowej (Kraków, Wrocław i Karlowe Wary), a także muzyki alternatywnej (Open’er Festiwal w Gdyni). Dokonała wielu nagrań studyjnych, w tym dla Teatru Polskiego Radia.

Zajmuje się również pedagogiką wokalną. Prócz zajęć indywidualnych prowadziła zajęcia umuzykalniające dla dzieci i młodzieży w Krakowie. W 2013r. poprowadziła warsztaty dla studentów Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, wprowadzając ich w tajniki polskiej muzyki współczesnej. W swojej pracy pedagogicznej korzysta z autorskich metod edukacyjnych kładąc nacisk na pozbycie się szkodliwych napięć w ciele. Wieloletnie doświadczenie w pracy na scenie oraz w studiach nagrań jako wokalistka, konsultant wokalny oraz muzyk sesyjny pozwala jej na kompleksowe przygotowanie młodych adeptów sztuki wokalnej.

Tadeusz Michrowski

Pisarskie – Warszawa

Pisarz i dziennikarz. Autor książek Gra w Yoté i www.afgan.com.pl, a także opowiadań m.in. dla Nowej Fantastyki, Akcentu oraz OkoLicy Strachu. Laureat konkursów prozatorskich, dramatycznych i scenariuszowych, stypendysta MKiDN na treatment filmu fabularnego o historii Polski. Publikował w Tygodniku Powszechnym, Rzeczpospolitej, Polska The Times, Holistic News, Focusie, CKM, Wiedzy i życiu i innych. Realizował projekty literackie m.in. dla Centrum Nauki Kopernik, Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego czy Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. W 2017 roku pracował jako reporter dla organizacji pozarządowej Abalimi Bezekhaya – w nieformalnych osiedlach pod Kapsztadem.

Beata Suchecka

Pisarskie -Wrocław

Poszukiwaczka neologizmów i lotnych form kreatywności językowej. Autorka Niewyrazków i Prozoletów, copywriterka z bujnym doświadczeniem w agencjach reklamowych, trenerka biznesu, inspiratorka, założycielka Kreatolota.

Uczy kreatywnego myślenia, pokonywania blokad twórczych, wyzwalania FLOW i przełamywania schematów. Prowadziła m.in. Wyrażalnię – kreatywną szkołę twórczego pisania z Fundacją Koliber oraz kursy creative writing z Fundacją Kuźnia ART. W 2013 r. ukazał się podręcznik jej autorstwa: „Zajęcia artystyczne – zajęcia copywritingu”.

Krzysztof Usakiewicz

Pisarskie – Warszawa

Absolwent Kolegium MISH UW, na co dzień nauczyciel języka polskiego w warszawskiej Bednarskiej Szkole Realnej. Szczególnie interesuje go literatura non-fiction. W 2015 roku za reportaż o rozgrywkach Etnoligi otrzymał II nagrodę w międzynarodowym konkursie Who gets carried away by Europe?, rok później został laureatem IV edycji Stypendium im. Leopolda Ungera, ostatnio finalista konkursu „Warszawa w 100 słowach”.

Swoje teksty publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Przegląd” oraz na portalu balkanistyka.org. Niegdyś zapalony scrabblista i esperantysta, obecnie wszelkie wolne chwile poświęca podróżom rowerowym, najchętniej na wschód lub południe Europy. Można z nim porozmawiać również po nowogrecku i bułgarsku.

Dawid Lipiński

Teatr – Warszawa

aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, performer, asystent reżyserów, pomysłodawca i pracownik sztuki.
Absolwent wydziału aktorskiego AST we Wrocławiu oraz policealnej szkoły aktorskiej “Art-Play” Doroty Pomykały.
W latach 2015-2018 etatowy aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Dużo grał i asystentował w teatrze. Pracował z wieloma laureatami Paszportów Polityki m.in z Moniką Strzępką & Pawłem Demirskim, Anną Smolar, Michałem Borczuchem, Weroniką Szczawińską, Martą Górnicką oraz współtworzył i występował w performensach Grzegorza Laszuka z Komuny Warszawa. Współtworzył i wykonywał akcje w przestrzeni scenicznej projektu “na minutę przed_” w Stowarzyszeniu Sztuka Nowa. Wraz z Martą Górnicką i Chórem Kobiet występował na scenach m.in. Maillon Théâtre w Sztrasburgu, La Rose Des Vents Scènenationale Lille w Villeneuve d’Ascq, Theatre of Nations w Moskwie, Venue Central Schauspielhaus w Düsseldorfie. Obecnie coraz częściej pojawia się w Teatrze Telewizji i filmie. 

Klaudia Lewandowska

Teatr – Wrocław

Aktorka, absolwentka PWST we Wrocławiu. Od 2009 roku realizuje zadania aktorskie na scenie, przed kamerą i przed mikrofonem. Do tej pory występowała na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, wrocławskiego Teatru Polskiego, Teatru Imka w Warszawie i innych.

Za oficjalny debiut teatralny, rolę w spektaklu dyplomowym reżyserii Bogusława Kierca, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w kategorii Najlepszy Debiut Roku, a swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach prowadzonych przez m.in. Kazimierza Brauna, Leszka Mądzika, Adama Ferencego, Krzysztofa Majchrzaka, Katarzynę Groniec, Sonię Lachowolską, Olgę Szwajgier, czy Maas Theater En Dans. Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Podyplomowe Studia Pedagogiczne. Swoje działania aktorskie łączy z umiejętnościami muzycznymi i grą na instrumentach.

Julita Zielińska

Wokal – Gdańsk

Wokalistka, kompozytorka, pedagog. Członkini zespołu Lepi.my, Zielińska oraz Ziewa. Od pięciu lat, wykładowca w Akademii Muzyki Rozrywkowej, od trzech – trener w złotych szeregach ekipy warsztatów Just Cover It w Warszawie i nie tylko, wykładowca na corocznych Kreatywnych Warsztatach Wojtka Pilichowskiego.

Współpracowała między innymi z Krzysztofem Ścierańskim, Dick4Dick, Grażyną Łobaszewską, Sotei. Laureatka prestiżowych konkursów takich jak np. Jarocińskie Rytmy Młodych, Spotkania zamkowe w Olsztynie, Frazy w Poznaniu, Maraton Piosenki Osobistej i wiele innych.

Uczyła się u artystów takich jak Paulina Przybysz, Wojtek Pilichowski, Natalia Kwiatkowska czy Grażyna Łobaszewska.

Annika Mikołajko

Wokal – Kraków

Sopran koloraturowy, muzyk, multiinstrumentalistka, pedagog, żeglarka, magister sztuk muzycznych, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Edukacji Artystycznej i Rytmiki oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kształci się na roku dyplomowym na wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie na studiach magisterskich.

Swój warsztat wokalny doskonaliła na licznych kursach w kraju i za granicą. Jako solistka debiutowała na scenie Filharmonii Krakowskiej w operze „Peleas i Melizanda” pod batutą Gabriela Chmury. Współpracuje także jako solistka między innymi z Chórem Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej, Chórem Mieszanym „Educatus” Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Miejskim Nauczycielskim Chórem „Gorce”. Zaśpiewała partię solową w oprawie muzycznej Jana Pilcha do filmu animowanego „Xo Xo – Pocałunki i uściski” Wioletty Sowy oraz na koncercie premierowym utworów Eugeniusza Popławskiego i Silvera Coopera.

Monika Zarzycka

Malowanie Henną – Warszawa

Z wykształcenia jest pedagogiem, animatorką kultury, trenerką efektywnej nauki. Doświadczenie w pracy trenerskiej poszerza od 6 lat, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ostatnie trzy lata jest związana z firmami Vinci – Szkoła Twórczej Nauki, MindCloud oraz Centrum Nauki Kopernik., gdzie działa warsztatowo

Malowanie henną to jej pasja, która powoli staje się również jej drogą zawodową.

Anna Miotk

Pisanie kreatywne – Warszawa

Od 2014 jest dyrektorem ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu. Równocześnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Instytucie Dziennikarstwa i Edukacji Medialnej UKSW. Jej doświadczenia zawodowe obejmują też kierowanie rozwojem systemu monitoringu mediów oraz konsulting PR. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wcześniej ukończyła studia magisterskie z socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Trenerka biznesu, prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i PR. Autorka książek “Badania w public relations”, “Skuteczne social media”, „Nowy PR”, licznych publikacji w mediach branżowych oraz bloga www.annamiotk.pl.

Wojciech Elszyn

Pisanie kreatywne – Warszawa

Magister filologii polskiej ze specjalizacją filmoznawczą i przygotowaniem pedagogicznym. Do jego głównych form działania należy teoria literatury, szczególnie zagadnienia z obszaru ontologii dzieła literackiego.

Uczenie, przekazywanie wiedzy, prowadzenie warsztatów to dla niego połączenie pasji i pracy zawodowej. Zajmuje się tym już ponad 10 lat, realizując się we własnym biznesie. Pisze autorskie opowiadania i artykuły popularno-naukowe, poświęcone teorii literatury.

Właściciel Akademii Rozwoju MasterMind w ramach której prowadzi liczne szkolenia kreatywnego myślenia, oraz pisania kreatywnego.

Hołduje idei swobody twórczej, jednak jest zdania, że – by łamać zasady – każdy twórca literatury powinien je najpierw znać. Dlatego też w swojej pracy warsztatowej łączy teoretyczny kanon wiedzy z praktycznymi technikami i alternatywami.

Sonia Jachymiak

Teatr – Warszawa

Aktorka ale także absolwentka Kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu, Studium Terapii przez sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, South Baltic Academy Of Independent Theatre ( projekt pomiędzy Polską, Litwą i Szwecją)  oraz kursu dramaterapii w Szpitalu w Tworkach.

Przez ostatnie lata związana z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, obecnie aktorka Teatru Małego Widza w Warszawie. Zagrała m.in. u takich reżyserów jak J.Kijowski, M.Kotański, J.Grabowiecka, B.Zaczykiewicz, J.Jasielski, P.Kruszczyński czy Z.Jaskuła.Ma na swoim koncie także role serialowe oraz reklamy telewizyjne. Uwielbia pracę z ludźmi i podróże (zwłaszcza kulinarne).

Kasia Okuszko

Taniec – Warszawa

Dwukrotna zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Bachata Social Competition z 2016 i 2017 roku oraz nagrody publiczności.Występowała w teatrze (“My fair lady”), telewizji (Eurowizja, “Jaka to melodia”), na koncertach (“Festiwal muzyki lat90′”, “Kabareton”), oraz w wielu reklamach, teledyskach i przy innych eventach. Tańczy od 18 lat.

Przez 16 lat zajmowała się tańcem towarzyskim, gdzie zdobyła klasę S w obu stylach.

Magda Przyborowska

Pisanie kreatywne – Warszawa

– doktor nauk humanistycznych – specjalizacja: literatura, teatr i kino
– autorka książki „Bogumił Kobiela. Sztuka aktorska”
– scenarzystka, pisarka, improwizatorka
– pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako nauczyciel oraz w prowadzeniu warsztatów teatralnych – praca z dziećmi i młodzieżą na wszystkich etapach edukacyjnych’
– twórczyni autorskiego programu warsztatów teatralnych i kreatywnego pisania z wykorzystaniem improwizacji teatralnej.
– współpracuje z aktorami, reżyserami i pisarzami.

Klaudia Duda

Wokal – Warszawa

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach .W 2014 roku uzyskała dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim.

W 2014 r podczas XX Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju otrzymała nagrodę im. Konstantego Miodowicza za “Najlepszy Debiut Festiwalu”.

Studia magisterskie ukończyła w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr. hab. Katarzyny Oleś-Blacha.

Działalność artystyczną prowadzi również jako aktor biorąc udział w reklamowych i filmowych produkcjach. Zajmuje się również dubbingiem oraz prowadzeniem warsztatów jak i zajęć indywidualnych – wokalnych, aktorskich dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Anna Wysocka i Szymon Adamczyk

Acroyoga – Warszawa

Ania i Szymon to para, którą połączyła miłość do Acroyogi. Swoje umiejętności nieustannie rozwijają uczestnicząc w wielu międzynarodowych warsztatach w tym Dutch Acrobatic Convention, corocznym festiwalu Move Copenhagen, na którym można poznać i spróbować różnych form ruchu, a także licznych warsztatach z najlepszymi nauczycielami Acroyogi z całego świata m. in. Daniel Scott, Elad Sadeh, Jeppe Skovgaard oraz Jason and Chelsey Magness z grupy YogaSlackers. W swojej praktyce największy nacisk kładą na akrobatyczną stronę Acroyogi. Miłośnicy wysokich lotów i dobrej zabawy, którzy lubią zarażać swoją pasją innych.

Anna Kupruyjaniuk

Strefa wykładowa – Warszawa

Anna Kinga Kupryjaniuk – pracownik w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Klinika Neurochirurgii oraz członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Układem Nerwowym. Prelegentka licznych wykładów (związanych z synestezją, umysłem seryjnego mordercy), autorka prac między innymi takich jak: – „Hemisferektomia funkcjonalna w leczeniu lekoopornej epilepsji” „Bijesz mnie, bo na to zasługuje – toksyczne związki i syndrom Sztokholsmki” , „Terapia elektrowstrząsowa versus lobotomia przedczołowa w leczeniu lekoopornej schizofrenii katatonicznej”, „Schizofrenia paranoidalna”.

Prowadząca wykładów na uniwersytecie SWPS, autorka badań związanych z obniżeniem funkcji wykonawczych u osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Prywatnie pasjonatka dziedziny jaką jest neuronauka, zakochana po uszy w kulturze i języku chińskim, studentka Neuropsychologii Klinicznej i Psychologii Ekonomicznej na Uniwersytecie Warszawskim.

Marcin Starosta

Teatr – Warszawa

student reżyserii w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pochodzi z Poznania gdzie skończył teatralną szkołę “Łejery”, stawiając w niej pierwsze sceniczne kroki. W latach 2011-2013 działał offowo w Studiu Teatralnym Próby, w CK Zamek, w którym wyreżyserował spektakle “Poza Fantazmatem Normalności” oraz “Angst.”. Studiował Wiedzę o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Asystent Jana Klaty przy “Wielkim Fryderyku” (Teatr Polski w Poznaniu, 2018) oraz „Trojankach” (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, 2018) oraz Kuby Skrzywanka przy “Kordianie” i “27 grudnia” (Teatr Polski w Poznaniu, 2018). Reżyser spektaklu “Hamlet: Mała Premiera” (Teatr Polski w Poznaniu, 2019), prezentowanego m.in. w ramach nurtu OFF 23. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, gdzie zdobył II nagrodę Jury oraz nagrodę Shakespeare Daily. Współtwórca odpowiedzialny za reżyserię rejsu po Warcie w ramach wydarzenia performatywnego “Ach, jak przyjemnie…” (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, 2019).

Kasia Wieczorek

Digital Painting – Warszawa

Artystka, która wplata w swe prace surrealizm w czystej postaci. Jej grafiki emanujące magią, dają możliwość podróży w innym wymiarze, a także zmuszają do abstrakcyjnego myślenia.
Od lat tworzy cyfrowe grafiki artystyczne, które wystawia w galeriach internetowych i na festiwalach sztuki, ostatnio została stypendystką miasta Siedlce i zrealizowała wystawę ‘Surrealne Alter Ego’. Artystkę inspiruje Zdzisław Beksiński, którego mroczne wizje są kamieniem milowym w postrzeganiu surrealizmu drążącego nieznane ciemne strony ludzkiej duszy, a także wrażliwość wizualna i surrealistyczne światy filmowe Romana Polańskiego i Davida Lyncha.

Maria Feduniewicz

Wokal – Katowice

Swoje pierwsze kroki stawiała na deskach teatralnych szkoląc się i kształcąc w kierunku wokalnym i aktorskim występując w spektaklach oraz festiwalach muzycznych. Ukończyła pierwszy stopień Wokalistyki Jazzowej Uniwersytetu Rzeszowskiego w klasie wokalu dr Olgi Boczar. Obecnie studentka Wokalistyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wokalu mgr Mieczysława Szcześniaka. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Pasjonatka pracy z ludźmi zarówno indywidualnej jak i grupowej. Swój głos kształciła pod okiem takich pedagogów jak Mieczysław Szcześniak, Danuta Sandecka, Anna Ruttar, Olga Boczar, Dorota Kopka, Patrycja Zarychta. Pobierała także lekcje u takich pedagogów jak Anna Stępniewska-Gadt, Beata Przybytek, Sonia Lachowolska i Anna Serafińska. Na koncie ma wiele koncertów w kraju i za granicą, m.in u boku takich artystów jak Mieczysław Szcześniak, Beata Przybytek, Anna Gadt, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Grażyna Łobaszewska, Janusz Szrom, Ewa Uryga, Gabriela Gąsior, Brian Fentress. W sztuce wokalnej bardzo ceni sobie naturalność oraz komfort podczas wydobywaniu głosu.

Weronika Ogonowska

Wokal – Wrocław

Wokalistka od wielu lat związana z wrocławską sceną muzyczną. Na co dzień zajmująca się muzyką klasyczną (Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego).


Często współpracuje z chórem Narodowego Forum Muzyki w formie chórzysty. Jednak muzyka rozrywkowa jest bliska jej sercu.
Od roku 2020 aktorka w Teatrze muzycznym Forte. Jednym z najbardziej istotnym elementem w śpiewie jest dla niej słowo i jego wymowa. Odnajduje się dobrze zarówno w polskiej jak i w zagranicznej muzyce rozrywkowej.

Klaudia Kostrzewska

Taniec – Warszawa

Certyfikowany instruktor hip-hop, tancerka, choreograf. Tańczyła w wielu grupach tanecznych: Ride Da Riddim, z której się wywodzi, Anwil Dance Team, Polfarmex Dance Team, Angry Chicks oraz Twerkout Crew. Uczyła się wielu stylów (dancehall, hip-hop, sexydance, twerk, azonto, reggaeton czy soca, ponieważ bardzo ceni sobie różnorodność tematyczną i eksperymentowanie z formą. Można ją zobaczyć w niejednym klipie tanecznym i na występach podczas wydarzeń kulturalnych. Jej wiodącą tematyką warsztatową jest taniec w stylu sexy dance. Na swoich zajęciach zawsze bardzo zwraca uwagę na autentyczność i samopoczucie grupy.

Prywatnie zapalona podróżniczk oraz poszukiwaczka przygód.

 

Daria Kubisiak

Teatr – Kraków

jest absolwentką reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Jako  dramatopisarka debiutowała tekstem Reduplikacja w reżyserii Aśki Grochulskiej w Łaźni Nowej w Krakowie w ramach Festiwalu Uczuć Urażonych. Współautorka i reżyserka instalacji teatralnej Kartoteka rozrzucona 2.016 (Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, 2016). Reżyserka wydarzenia scenicznego Chór Performatyków, które otrzymało wyróżnienie na Forum Młodej Reżyserii w 2016 roku (Cricoteka, 2016; Teatr Nowy w Krakowie; 2017). Tworzy projekty z pogranicza teatru, wideo artu, tańca i sztuk performatywnych. Reżyserka spektaklu Hamlet, czyli Ofelia (AST w Krakowie, 2017) prezentowanego na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku w nurcie OFF w 2018. Performerka, autorka tekstu i koncepcji w spektaklu Jestem miłością I i Jestem miłością II. Jako dramaturżka współpracowała m.in. z Klaudią Hartung-Wójciak, Jakubem Skrzywankiem, Cezarym Tomaszewskim, Rudolfem Zioło i Pawłem Miśkiewiczem. W Bibliotece Mieczysława Porębskiego przy MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie stworzyła grę performatywną Gra z Porębskim jako projekt samodzielnego dryfowania po Bibliotece. Reżyserka i współautorka scenariusza filmu Kraków Miastem Jazzu.

 

Izabela Skrypuch

Wokal, Teatr – Kraków

Aktorka, trener emisji głosu i estetyki mówienia, coach. Od ponad piętnastu lat występuje na scenach w całej Polsce w produkcjach teatralnych oraz musicalowych. Swoje doświadczenie i umiejętności szlifowane pod okiem min. Olgi Szwajgier i po latach praktyki przekuła ją z powodzeniem we własną działalność  szkoleniową.

Od 2012 popularyzuje wiedzę z zakresu emisji głosu prowadząc warsztaty oraz sesje indywidualne autorską metodą opartą na prawidłowym ustawieniu samogłosek. Jest autorką książki “Emisja głosu w pigułce”

 

 

Ada Kiepura

Wokal – Warszawa

Wokalistka, kompozytorka, chórzystka, trener wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa. Aktualnie studiuje Muzykę w mediach w Collegium Civitas w Warszawie. Jako że jedną z jej pasji jest muzyka gospel, w Wielkiej Brytanii prowadzi chór AMEN oraz uczy emisji głosu. W Warszawie pod swoimi skrzydłami ma kilka grup w Studiu Wokalnym STAGE VOICE.

W wolnym czasie śpiewa w warszawskim chórze SouLadies. Pracuje również nad materiałem autorskim z gatunku elecronic soul. Obecnie w firmie DCODE MEDIA odpowiedzialna jest za muzykę w produkcjach reklamowych.

Marta Gabryelczyk-Paprocka

Wokal – Łódź

Śpiewaczka, trenerka wokalna, występowała w rolach operetkowych (m.in. w Teatrze Muzycznym w Lublinie), brała udział w projektach jazz z muzyką klasyczną m.in. z Michałem Kobojkiem czy Wojciechem Konikiewiczem (m.in. w Teatrze Muzycznym w Łodzi).

Pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Jej uczniowie są laureatami licznych festiwali piosenki, prowadziła zajęcia emisyjne także z chórami i zespołami dziecięcymi oraz młodzieżowymi. Jest wykładowcą emisji głosu w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, pracuje w szkołach muzycznych (Szkoła Muzyczna YAMAHA Pabianice, Music School Łódź, Szkoła Muzyczna I stopnia Towarzystwa Oświatowego Edukacja).

Jest autorką artykułów naukowych oraz omówieniowych do transmisji The Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej.

 

Magdalena Howorska

Wokal – Warszawa, Poznań

W wieku 9 lat rozpoczęła swą przygodę z muzyką w poznańskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu, zdobywając przez lata liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach krajowych i międzynarodowych. Z wiekiem stwierdziła jednak,że najpiękniejszym instrumentem jest głos ludzki,który łączy w sobie dźwięk, słowo, energię, wibrację i pokazuje naszą wrażliwość.

Ukończyła prestiżowe Policealne Studium Jazzu im.H.Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej. Miała zaszczyt kształcić się pod okiem wybitnych muzyków- legend polskiej sceny jazzowej ( Iza Zając, Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia,Wojciech Kamiński, Wojciech Zieliński i inni). Aktualnie kończy studia w warszawskiej Akademii Teatralnej, znów mając szansę pracowania z “największymi” aktorami i wykładowcami. W Akademii Teatralnej pracuje jako asystentka u boku Krzysztofa Majchrzaka. Na swoim koncie ma mnóstwo nagród zdobytych na konkursach jazzowych i festiwalach wokalnych. Koncertuje z wybitnymi muzykami jazzowymi młodego pokolenia. Stawia swoje pierwsze kroki na deskach teatralnych, występując w spektaklach i musicalach. Jest również muzykiem sesyjnym – udziela się na płytach znanych polskich artystów oraz występuje z nimi na koncertach. Stawia na rozwój i cały czas poszukuje.

Emilia Teofilia Nowak

Pisarskie – Poznań

Poznanianka. Debiutowała w 2015 roku powieścią współczesną pt. ‘Piromani’. W 2018 ukazały się jej opowiadania ‘O trzech wykastrowanych kotach’ oraz ‘Niepokonana Helena Stein’. Na początku roku 2020 ukaże się jej druga powieść. Aktualnie pracuje nad trzecią. Przez blisko trzy i pół roku pracowała w wydawnictwie podróżniczym, gdzie utworzyła imprint fabularny. Zajmowała się m.in. selekcją maszynopisów, pozyskiwaniem nowości wydawniczych, koordynowaniem procesu publikacji oraz marketingiem książki. Obecnie prowadzi własną firmę, opartą na działalności bloga fabrykadygresji.pl, na którym pisze o pisaniu. Pomaga selfpublisherom i debiutantom, konsultuje umowy wydawnicze, prowadzi indywidualne lekcje pisania, organizuje spotkania autorskie oraz patronuje inicjatywom związanym z kulturą i sztuką.

Współpracuje z dużymi wydawcami przy promocji nowych tytułów. W wolnym czasie podróżuje po świecie oraz rubieżach własnego umysłu.

Joanna Dolata

Wokal – Katowice

Certyfikowany nauczyciel techniki wokalnej MIX Międzynarodowego Stowarzyszenia IVTOM, ukończyła kursy z techniki rehabilitacji i rozwoju głosu Dr Lax Vox oraz Flow Phonation.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa o specjalności Wokalistyka jazzowa (studia I i II st.)

Współpracowała z takimi artystami, jak: Maryla Rodowicz, Katarzyna Groniec, Irena Santor, MC Silk znanym z reklamy Blika, czy zespołem Lady Punk. Nagrała debiutancką płytę z zespołem Mango Collective, a obecnie z własnym projektem pracuje nad nowym materiałem.

 

Joanna Dolata

Jagoda Pyrz

Teatr – Warszawa

Obroniła tytuł zawodowej aktorki w Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Absolwentka Laboratorium Meisnera w Warszawie, z którym teraz współpracuje. Przez pierwsze lata swojej ścieżki zawodowej była związana ze scenami na Śląsku, takimi jak Teatr im. Stanisława Wyspiańskiego i Teatr Gry i Ludzie.

Realizowała kampanie społeczne, reklamy, role w serialach, filmach, teledyskach i niezależnych projektach teatralnych. Była związana z Broadway Musical School jako instruktorka aktorstwa. W szkole Musicalowej prowadzi, także aktorskie master class. Jest pasjonatką techniki Meisnera, którą łączy ze swoimi doświadczeniami i nowatorskimi ćwiczeniami w treningu aktorskim.

Dominik Opaliński

Teatr – Warszawa

Bas-baryton, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii  Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (studia licencjackie) oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie (studia magisterskie). Na scenie zadebiutował jeszcze jako student, partią Sempronia w operze Lo Speziale J. Haydna podczas III Operowego Forum Młodych (Opera Nova, Bydgoszcz 2011). Ponadto wcielał się w role w operach takich twórców jak: G.F.Haendel, G.Paisiello, W.A.Mozart, G.Rossini, G. Puccini, R.Wagner, M.Nymann. W 2016 roku powierzono mu rolę Bourdera w operze Ubu Rex K.Pendereckiego (Opera Śląska, Bytom). Premiera została okrzyknięta najlepszą z dotychczasowych realizacji tego tytułu. Współpracuje z Filharmonią Pomorską, Filharmonią Śląską, Filharmonią Warmińsko – Mazurską, Operą Śląską, Operą Wrocławską. Brał udział w w licznych festiwalach m.in.: Bydgoski Festiwal Operowy, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Opera Rara w Krakowie, Festiwal Oper Współczesnych we Wrocławiu.

 

Kasia Grygowska

Wokal – Wrocław

Śpiewem zajmuje się od 15 lat. Swoją drogę muzyczną zaczynała w w chórze, następnie zdecydowała się na naukę śpiewu solowego. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu oraz studia licencjackie na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie w 2015 roku rozpoczęła studia magisterskie.

Swoje umiejętności wokalne szkoliła na licznych kursach, m.in.Zimowym Kursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju, Kursie Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej Wratislavia Cantans, Kursach Mistrzowskich.

Cały czas pracuje nad warsztatem wokalnym i zgłębia tajniki techniki wokalnej bel canto chętnie dzieląc się wiedzą z innymi.

Wojciech Kroczak

Wokal – Wrocław

Pianista, wokalista, kompozytor, aktor. W wieku 3 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, następnie ukończył z wyróżnieniem PSM II st. w klasie fortepianu oraz Wydział Wokalno-Aktorski na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Komponuje muzykę do tekstów poetyckich, był korepetytorem solistów w teatrach muzycznych i dramatycznych m in przygotował wokalnie aktorów w spektaklu Georg & Ira Gershwin w teatrze w Zielonej Górze oraz Łotrzyce w Teatrze w Jeleniej Górze .

Grał w Japonii, Norwegii, Szwajcarii i w Niemczech oraz na statkach wycieczkowych dla niemieckiej i amerykańskiej publiczności. Jest pianistą improwizatorem i z powodzeniem wykonuje zawód Tapera, grając do filmów niemych. Jest laureatem I Festiwalu Taperów filmowych w Karpaczu. Jako śpiewak operowy i wokalista występuje między innymi z programem Arie Barytonowe Mozarta oraz Frank Sinatra Show. Wykonuje muzykę od improwizacji fortepianowych przez jazz do rocka, a także piosenki literackie.

Bartek Gola

Teatr – Warszawa

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej we Wrocławiu, absolwent Laboratorium Meisnera w Warszawie.

Na co dzień pracuje jako aktor, reżyser i instruktor aktorstwa. Jako acting level performance nadzoruje sekcję aktorską i współtworzy spektakle w Broadway Musical School.

Zadebiutował rolą w filmie „Maraton tańca” Magdaleny Łazarkiewicz w wieku dziewiętnastu lat. Można go zobaczyć w teledyskach, reklamach, kampaniach społecznościowych, filmach i serialach, m.in.: W Rytmie Serca, Leśniczówka, Dziewczyny Wojenne, Za Marzenia, The Coldest Game, Gejsza, Stulecie Winnych, Gang, Przyjaciółki, Pierwsza Miłość, Klan, Ojciec Mateusz, Bodo. Film krótkometrażowy „Cisza” w reż. Iwony Bieleckiej, w którym zagrał główną rolę razem z Ewą Kasprzyk został wielokrotnie nagrodzony na 48 Hour Film Project Poland.

Jako reżyser tworzy autorskie projekty teatralne i realizuje koncerty. W 2018 roku, wraz z premierą sztuki “Don Juan”, powołał do życia grupę Teatr Południe.

Daniel Siedlecki

Teatr – Warszawa

Lider grupy Pan Wigwam.

Pan Wigwam to grupa osób tworzących improwizowane przedstawienia. Grają sztuki, których scenariusz rodzi się dopiero na scenie, więc każde nasze przedstawienie jest skandalicznie nowe, jednorazowe i niemożliwe do odegrania kiedykolwiek później. Stawiają przede wszystkim na oryginalność.

Tworzą autorskie formaty i gatunki, szukają niecodziennych tematów i sposobów angażowania publiczności w spektakle improwizowane. Ich sztuki to eksperymenty z improwizacją fabularną i długoformatową. Są nastawieni na budowanie zaskakujących i wciągających fabuł. Eksperymentują ze sceną, postacią, fabułą, montażem, konwencją tematyczną, a także z… rekwizytami i kostiumem.

Dominika Krata

Improwizacja kontaktowa – Warszawa

Z zawodu: psycholog, trener, mediator. Jest koordynatorką w projekcie SENSytywni.pl. W ramach tego projektu m.in. od grudnia 2017 współprowadzi z Moniką Chwesiuk warsztaty z elementami psychoterapii tańcem i ruchem, uważności, dramaterapii oraz arteterapii. Uwielbia szukać w sobie i otoczeniu inspiracji do ruchu spontanicznego, tworzenia przestrzeni do jego wyrazu.

Od 6 lat poświęca swój wolny czas metodom pracy z ciałem/ruchem – praktykuje 5Rytmów® oraz ma przygotowanie w oparciu o szkołę Labana (ukończony kurs podstawowy i zaawansowany analizy ruchu – ‘Laban Bartenieff Movement System/LBMS/’). Także od 6 lat obecna jest w jej życiu uważność (ukończyła kurs Breathworks Mindfulness dla Zdrowia).

Sebastian Dudzik

Wokal – Warszawa

Wokalista, dyrygent, instruktor wokalny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalności dyrygentura chóralna i prowadzenie zespołów wokalnych. Studiuje wokalistykę estradową w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali m.in. Niemen Non Stop w Słupsku, Debiuty w Lublinie, Eurosong w Malborku, czy Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie.

Wielokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora AM w Katowicach oraz stypendium Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza za osiągnięcia i działalność artystyczną. Wraz z różnymi zespołami wokalnymi i chórami, w tym gospel, koncertował w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach), a także zdobywał laury na międzynarodowych festiwalach chóralnych m.in. I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Varsovia Cantat 2014 w Warszawie czy I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce 2015.

Almira Szachowska

Wokal – Warszawa

Almira to trenerka wokalna, wokalistka w zespole gospel, absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Śpiewa od dziecka, a swoją trenerską przygodę rozpoczęła w 2015 roku, szkoląc się pod okiem Bartka Cabonia. Pomimo młodego wieku, zyskała opinie bardzo kompetentnej i skutecznej nauczycielki z pasją.

Prowadzi zajęcia indywidualne, warsztaty, wykłady z zakresu emisji głosu. W wolnych chwilach tworzy autorski materiał. W ramach Spontanicznych Warsztatów Artystyczno – Praktycznych prowadzi serię warsztatów z emisji głosu.

Michał Łyszkowski

Teatr – Warszawa

Aktor improwizacji komediowej i telewizji serialowej. Obsadza role w licznych produkcjach filmowych polskiej telewizji i filmach niezależnych. W ramach Varsztatovni prowadzi warsztaty z improwizacji, w tym naszą grupę teatralną. Był również prowadzącym podczas szkoleń z pracy grupowej i terapii teatralnej. Kierownik sceniczny jednej ze scen na SLOT Art Festiwal w województwie dolnośląskim, gdzie ma przyjemność pracować ze znanymi polskimi artystami, jak zespoły Lilly Hates Roses czy The Dumplings.

Pasjonuje się kulturą i sztuką i działa społecznie przy jej promocji, w tym podczas udzielania się w zespole Varsztatovni. Poza warsztatami pisze bloga, tworzy scenariusze i interesuje się fotografią analogową.

Olga Pęsiek

Malarstwo – Warszawa

Olga to artystka – malarka, gustująca we wczesnym impresjonizmie francuskim i ekspresjonizmie. Prace wykonuje farbą akrylową i olejną lub węglem ołówkowym. Oprócz przelewania swoich umiejętności na płótno zajmuje się również ceramiką i witrażem a jej prace wystawiane były w kilku miejscach w Warszawie. Prowadziła warsztaty  z podstaw malarstwa sylwetowego i szkicu węglem. Personalnie pasjonuje się poezją.

Mariusz Gniadek

Strefa wykładowa – Warszawa

Speaker naukowy i pasjonat neurobiologii. W latach 2016-2017 prowadził badania w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN dot. molekularnego podłoża i znoszenia czasu spoczynkowego nasion. Opracował obecnie najskuteczniejszą, najszybszą i najtańszą drogę redukcji spoczynku. Dzięki jego odkryciu udało mu się uzyskać II miejsce w polskiej edycji konkursu European Union Contest for Young Scientists (EUCYS). Oprócz biologii molekularnej zajmuje się również neurobiologią. To właśnie z tej dziedziny nauki prowadzi wykłady w organizacji SWAP. Szczególnie skupia się na neuroteologii, zjawiskach okołośmiertnych i działalności substancji psychodelicznych w ludzkim mózgu. Poza biologią pasjonuje się muzyką i trenuje sporty walki.