fbpx

Warsztaty w Katowicach

Lato / Jesień 2019

Na tej stronie zobaczysz trwające zapisy w Katowicach. By zobaczyć, co dzieje się w innych miastach – kliknij poniżej:

Warsztaty wokalne

KATOWICE

Kolejna tura warsztatów wokalnych jest dedykowana dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas zajęć zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach.

Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem.

Zostań z nami na dłużej!

Jeśli chcesz być od czasu do czasu informowany o naszych warsztatach, otwartych wydarzeniach i być na bieżąco z naszymi rekrutacjami, zachęcamy do wpisania się do newslettera 🙂Treść newsletterów dopasowujemy do miast 🙂

Z newslettera możesz w każdej chwili wypisać się klikając link w mailu.

POPRZEDNIE WARSZTATY

Zobacz, co zrealizowaliśmy w przeszłości!

Warsztaty performance-owe

Czy mam przyzwolenie na bycie widocznym? Jak chce być widziany? Ile daje sobie przestrzeni? To spotkanie z sobą, z partnerem, z przestrzenią, z widzem. To zabawa i gra z nieskończonymi możliwościami. Poznanie siebie w twórczej, kreatywnej odsłonie, bez ocen, w prawdzie momentu, w wyczuleniu na wsłuchanie się w siebie, uczucia, intuicje i partnera. Spotykając twórcę w sobie, wyjdziemy poza schematy, granice komfortu, budząc kreatywność, wyobraźnię i swobodę. To możliwość dotknięcia radości płynącej z własnej spontaniczności w wyrażaniu siebie, z ciekawością i uwagą przyglądając się temu co i jak kreujemy.

Warsztaty malowania henną

Podczas cyklicznych warsztatów malowania henną postaraliśmy się zgłębić jak najdokładniej trudną sztukę, jaką jest malunek henną.

Na kursie:
– Poznaliśmy historię tradycji mehendi (sztuki ozdabiania ciała henną)
– Uświadomiliśmy sobie różnice między naturalną henną a farbami do ciała
dostępnymi na rynku
– Nauczyliśmy się przygotowywać samodzielnie pastę z henny oraz narzędzia
do malowania
– Poznaliśmy wszystkie tajniki pielęgnacji wzoru z henny
– Poznaliśmy tradycyjne oraz współczesne style mehendi
– Poznaliśmy zasady kompozycji mehendi
– Poznaliśmy kilkanaście podstawowych motywów, z których samodzielnie
komponowaliśmy wzory
– Trenowaliśmy precyzję i cierpliwość
W części zaawansowanej dodatkowo:

A przede wszystkim zdobyliśmy nowe hobby i nawiązaliśmy nowe znajomości!

Niezwykła Grupa Teatralna

Warsztaty teatralne dedykowane są dla młodzieży od 16 roku życia, którzy pragną rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z teatrem. Podczas 13 spotkań postaramy się stworzyć etiudę (a może nawet mały spektakl) dotyczący tematów bliskim uczestnikom.

To oni zdecydują o czym chcą mówić, prowadząca podpowie natomiast jak to zrobić by było to “sceniczne”. W trakcie spotkań powalczymy z tremą, nauczymy się pracy w grupie i damy upust wyobraźni. Postaramy się NIE być mili, NIE być grzeczni i poprzez Teatr powiedzieć światu o tym co się nam nie podoba!

Warsztaty wokalne z Sebastianem Dudzikiem

Warsztaty wokalne są dedykowane dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas 12 spotkań zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach.

Grupowe zajęcia wokalne dają możliwość nauki pracy w zespole. Zajęcia obejmują będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem. Będziemy korzystać z szeregu technik wokalnych, np: mix, curbing, twang, belcanto

Acroyoga od podstaw

Acroyoga, czyli joga akrobatyczna trenowana w parach, łączy w sobie trzy dyscypliny: jogę, akrobatykę i terapeutykę. Pozwala ona rozbudować naszą ogólną koordynację, równowagę, siłę i rozciągnięcie. Jednocześnie sprawiając niezwykle wiele frajdy, ucząc nas zaufania do innych ludzi oraz wyrażania swoich potrzeb i słuchania potrzeb innych.

W trakcie 14 zajęć poznasz jej podstawy, dowiesz się jak bezpiecznie trenować, dostaniesz dawkę inspiracji i wskazówek do dalszego rozwoju oraz odkryjesz w sobie nieskończone pokłady pozytywnej energii.

Warsztat jest przeznaczony dla osób, które nie miały styczności z Acroyogą lub ich doświadczenie jest niewielkie. Podczas warsztatów nauczymy się jak prawidłowo przygotować i rozgrzać swoje ciało, poznamy podstawowe pozycje acroyogowe, a następnie przejścia między nimi oraz całe sekwencje ruchów (tzw. wasching maschine). Zajęcia kończą się sesją wzmacniającą oraz rozciągającą.

Otwarte warsztaty szkicu węglem

Zapraszamy na kolejne już warsztaty szkicu węglem, tym razem prowadzone przez nową artystkę w naszych szeregach – Agatę Kwiatkowską (https://www.facebook.com/alaszukaolowka/)
 
Na warsztatach złapiemy węgielki w dłoń i nauczymy się skutecznego szkicowania martwej natury w postaci owoców, dostępnych potem w celach konsumpcyjnych. Warsztaty są kierowane dla początkujących i średniozaawansowanych szkicowników więc prosimy o niewstydzenie się swojej ewentualnej niewiedzy.
 
Widzimy się 19 grudnia w DK „Praga” o 16:00 – materiały będą już na Was czekały

„Motywatornia” – warsztat coachingowy

„Motywatornia” to sztuka odnalezienia swojego celu, poprzez pasję i zamiłowanie do tego co się chce robić w życiu. Podejście do człowieka jako jednostki, nie jak ogółu społeczeństwa, nauka robienia rzeczy innych, odważnych, wychodzenie spoza swojej strefy komfortu, poza którą dzieją się rzeczy niezwykłe, gdzie człowiek się rozwija i poznaje samego siebie.
Kluczem do szczęścia i osiągania sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym jest poznanie siebie, nauka życia ze sobą samym, poznanie swoich mocnych i słabych stron, ciągły rozwój oraz odporność na krytykę.
Nie można się bać próbować i robić rzeczy innych, tylko dzięki temu możemy rozwijać siebie jako ludzkość ale i udoskonalać nasz świat.
Na warsztatach powiemy sobie jak odnaleźć w życiu to coś dzięki czemu budzimy się i dzięki czemu spać nie możemy, czyli odnaleźć swój cel i do niego dążyć. Jak zweryfikować, że cel jest prawdziwy i płynie prosto z serca, a to co robimy nie jest na pokaz.
 

Spotkanie w formie kameralnych warsztatów poprowadzi Alina Korytkowska – instruktorka fitness, wioślarka i motywatorka.

Otwarte warsztaty pracy w grupie

W tym tygodniu mamy przyjemność zaprosić Was na już drugie otwarte kameralne warsztaty, na których omówimy tematykę działalności społecznej, rozpoczynania działalności i pracy grupowej nad projektem.. Zapraszamy szczególnie młodych i kreatywnych, których rozpiera chęć do działania i szukają miejsca, gdzie uda im się rozwinąć skrzydła.
 
Spotkanie poprowadzą Michał Łyszkowski i Karolina Płocka z organizacji społecznej SWAP i będzie ono podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną.
 
Jako że wydarzenie będzie kameralne i jest przewidziane na niewielki zespół osób, prowadzimy zapisy przez krótki formularz tutaj:
http://swap-warsztaty.pl/zapisy/
 
Warsztaty są częścią akcji rekrutacyjnej inicjatywy SWAP, która w związku z przerodzeniem się w fundacje posiada nowe stanowiska do obsadzenia, więc jeśli chcielibyście związać z nami swoją przyszłość to tym bardziej jesteście mile widziani.

Terapia Teatralna

Pierwsze zajęcia teatralne z serii Terapia Teatralna nie są warsztatami typowo aktorskimi, jak pozostałe nasze wydarzenia. Terapia Teatralna ma za zadanie wyciszyć, ukoić i poukładać zestresowane samopoczucia jej uczestników. Będzie więc spokojnie, otwarcie ale i ambitnie.

Tematyką otwierającego spotkania jest Las, poprowadzą je zaś aktor improwizacji Michał Łyszkowski przy asyście utalentowanej studentki Szkoły Aktorskiej Machulskich – Moniki Mrowińskiej. Wstęp na pierwsze warsztaty jest wolny i nieodpłatny, po wypełnieniu formularza.

O iluzji dla wtajemniczonych

Czy nasze oko jest narzędziem idealnym i czy to co widzimy faktycznie pokrywa się z rzeczywistością? A może nasz wzrok jest niedoskonały, a nasz mózg myli się tworząc błędne projekcje, które nazywamy iluzją? Czy złudzenie zależy od budowy siatkówki? A może ma podstawy w wyższych ośrodkach kojarzeniowych mózgu? W jaki sposób dajemy się oszukać i czym dla nas jest iluzja, bądź złudzenie optyczne? Jak nie dać się oszukać?
 
Na wykładzie postaraliśmy się odpowiedzieć na powyższe pytania, analizując procesy prowadzące do powstawania iluzji, skupiając się na zmyśle wzroku i drodze od siatkówki do samego mózgu. Mieliśmy  również okazję zobaczyć na własne oczy czym jest iluzja i przekonać się czy stawiając pieniądze w „grę w trzy karty” mamy szansę wygrać choćby złotówkę. Zobaczyliśmy również karciane sztuczki, wprost z „wielkiego ekranu” i przekonaliśmy się jak iluzjonista może kontrolować talię, nawet nie trzymając jej w rękach, wykład i pokaz iluzji poprowadzili Marcin Żebrowski i iluzjonista Saшa.

Warsztaty pisania kreatywnego

Czym jest kreatywne pisanie? To takie może trochę "hipsterskie" określenie na umiejętność tworzenia ciekawych opowieści. To przede wszystkim przełamywanie schematów, uruchamianie tkwiącego w każdym z nas potencjału i uruchamianie wyobraźni, ale również nowa ścieżka wyrażania siebie, swojej wewnętrznej pasji i – dla niektórych – sposób na życie.
 
Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe metody tworzenia historii, (trzy akty, sekwencje itp.), konstruowania bohaterów, tworzenia napięć i konfliktów oraz techniki zaplatania opowieści. Poznają także podstawy improwizacji i dowiedzą się, jak ją wykorzystywać do tworzenia historii – wszystko pod okiem naszej prowadzącej - Magdy Przyborowskiej

Mózg na przestrzeni dziejów – wykład popularnonaukowy

Wiedza o ludzkim ciele zmieniała się na przestrzeni dziejów. Na najbliższym wykładzie opowiemy o tych pacjentach i badaczach, którzy brali udział w kształtowaniu wiedzy, którą posiadamy dziś. Opowieść dotyczy w dużej mierze historii nauki, więc zrozumie ją każdy, niezależnie od poziomu wiedzy biologicznej. Odpowiemy sobie na pytania:
Co z neurobiologią mają wspólnego żabie serca czy turniej rycerski Henryka II?
Ile prawdy jest w słowie „półgłówek”?
Czy to co spotkało bohaterkę filmu „50 pierwszych randek” może spotkać Ciebie?
I wiele innych…
.
Zapraszamy na baśń o mózgu na przestrzeni dziejów, przy której dowiesz się co nieco o neurobiologii!
– wykład poprowadzi promotorka nauki i laborantka Antonina Żmuda
.
Wstęp wolny!

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci

Jako że zazwyczaj organizujemy warsztaty i spotkania dla uczniów i studentów – postanowiliśmy przełamać tą passę. Mieliśmy okazję zaprosić maluchy w wieku 4 – 6 lat (z rodzicami) na zajęcia umuzykalniające z towarszystwem fortepianu, odbywające się w sali koncertowej Domu Kultury „Praga”. Zajęcia poprowadzi Sara Nowakowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Żyrardowie, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i akompaniantka Chóru Żyrardowskiego, która swoje muzyczne doświadczenie przekazuje dzieciom podczas warsztatów, które prowadzi w przedszkolach. Celem spotkania będzie uwrażliwienie dzieci na muzykę, wzmocnienie koordynacji muzyczno-ruchowej oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie. Przy okazji maluchy zyskają okazję do dobrej zabawy z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni, do wytańczenia się i nauczenia gry na prostych instrumentach.

Wstęp wolny! Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji zajęć w formie cotygodniowych spotkań umuzykalniających, na które zapisy będziemy prowadzić po warsztatach.

Popołudnie Inspiracji

Inicjatywa SWAP- Spontaniczne Warsztaty Artystyczno-Praktyczne ma przyjemność zaprosić Was na Popołudnie Inspiracji, podczas którego przedstawiciele 4 inicjatyw społecznych m.in. zdradzą Wam tajniki tworzenia projektów, opowiedzą o genezie swoich idei i przedstawią co działalność społeczna zmieniła w ich życiu.

Będzie też czas na pytania od publiczności, a my, członkowie SWAP-u przeprowadzimy krótkie wywiady z młodymi działaczami.

W Centrum Kreatywności na ul. Targowej zagoszczą reprezentanci organizacji:

Konferencja Młodych Liderów

Bezcenne Listy

Stereo/Typy

Olimpiada Sportów Drużynowych Domów Dziecka

Zapraszamy serdecznie! Może Wy wkrótce sami będziecie opowiadać innym o własnym projekcie

O ludziach, którzy słyszą kolory

Czy wiedziałeś o tym, że są ludzie którzy słyszą kolory? Percepcja wielomodalna polega na odbieraniu wrażeń pochodzących z kilku jednocześnie stymulowanych zmysłów. W trakcie warsztatu zostały omówione niektóre koncepcje dotyczące tego niezwykłego zjawiska. Czy synestezja to dar czy przekleństwo? Dokąd zaprowadzi nas substytucja sensoryczna? Jak bardzo rozwinie się technologia pod tym kątem? Już teraz możemy słyszeć kolory i korzystać z całej gamy kombinacji modalności. Czy dzięki temu człowiek wejdzie w szerszą mentalność?
 
Wykład pod tytułem „O ludziach którzy słyszą kolory. Synestezja – perspektywa neuropsychologiczna i neurobiologiczna” poprowadziła Anna Kupryjaniuk.

Malarstwo sylwetowe i szkic węglem

Malarstwo sylwetowe to nic innego jak sztuka przedstawiania konturów i cieni malowanych przedmiotów za pomocą wyłącznie dwóch kolorów – czerni i bieli. Ze względu na przyjazność tego tematu dla początkujących jest idealnym rejonem do rozpoczęcia przygody z malarswem jako takim, ale opanowanie go w pełni to wciąż trudna sztuka.
 
W temat wprowadziła nas nasza prowadząca: artystka – malarka Olga Pęsiek, której wybrane prace można było zobaczyć podczas warsztatów.

Tajniki naurobiologii

Ludzi od zawsze pasjonował i wciąż pasjonuje ludzki umysł. Jego mechanizmy działania nie są do tej pory do końca poznane, a większość uznawanych teorii krąży wokół sfery domysłów. Podczas serii spotkań wykładowych prowadzonych przez promotora nauki – Mariusza Gniadka poruszaliśmy pytania dotyczące funkcjonowania umysłu i naszej świadomości. Dodatkowo przytoczona została problematyka zaburzeń neurobiologicznych takich jak zespół Capgrasa czy synestezja. Na następnych spotkaniach można było posłuchać również o neuroteologii, czyli stosunku nauki i biologii do religii i rządzących nią przekonań.

Neuronauka ma wiele pól odkrywczych, nie tylko ze strony biologii, więc spotkania nie są przeznaczone tylko dla osób powiązanych z naukami przyrodniczymi. Jeżeli interesujesz się sobą samym, chcesz dowiedzieć się co tobą kieruje, co dzieje się wewnątrz głowy podczas rozpoznawania twarzy i wiele innych – gorąco zapraszamy!

Podstawy emisji głosu

Śpiew, krzyk, dźwięk, głos – od najdawniejszych czasów służyły naszemu gatunkowi do komunikacji i wyrażania siebie. Zarówno w formie artystycznej jak i czysto prozaicznej.
 
Na tych Spontanicznch Warsztatach Artystyczno – Praktycznych nauczymliśmy się podstaw jego emisji. Początkujący mieli okazję zobaczyć jak operować czystą barwą głosu, ale i co bardziej doświadczeni znaleźli coś dla siebie. Wszystko pod różdżką naszej prowadzącej, trenerki wokalnej Almiry Evy. Zapoznać się z nią możecie na stronie: http://www.almiraeva.com/
 
Na warsztaty zapraszamy młodych – szczególnie początkujących i tych, którzy ze śpiewem mają niewiele wspólnego, a chcieliby to zmienić.

Otwarte warsztaty improwizacji

Seria warsztatów poświęconych tematyce ekspresji na scenie, improwizacji wolnej i budowania scenicznego uniwersum w współpracy z innymi aktorami. Prowadzone są przez aktora improwizacji i członka grupy teatralnej Teatr Jednej Chwili – Michała Łyszkowskiego. Na warsztatach poruszamy problem tremy i walki z nią w kreatywny sposób, odrzucamy fizyczne spięcie i budujemy improwizatorską praktykę, która po czasie pozwala płynnie i bez zastanowienia budować spektakle „z niczego”. Zapraszamy zarówno doświadczonych jak i tych, którzy z aktorstwem mają niewiele wspólnego. Warsztaty są również elementem budowania stałego zespołu teatralnego, więc zapraszamy do zapisów zanim zostaną one zamknięte.