fbpx

Dajemy szanę na rozwój pasji w szkole

WARSZTATY DLA SZKÓŁ

Organizujemy warsztaty i zajęcia artystyczne pozalekcyjne dla szkół w formie semestralnej lub rocznej. Program, materiały oraz instruktorów_ki zapewniamy my – wystarczy, że szkoła przygotuje miejsce spotkań i zbierze chętnych_ne uczniów_uczennice!

Czym jest Varsztatovnia dla szkół?

Jesteśmy największym w Polsce organizatorem warsztatów wokalnych oraz liderem branży warsztatów teatralnych i pisarskich. Działamy w ośmiu największych miastach w Polsce (oraz online), organizując setki godzin warsztatowych miesięcznie, promując sztukę niezależną i nietypowe formy zajęciowe. Organizujemy również zajęcia pozalekcyjne w szkołach w formie semestralnej lub rocznej. 

Angażujemy się w edukację artystyczną młodzieży m.in. poprzez organizację warsztatów młodzieżowych oraz pracę nad nowymi metodykami nauczania łączącymi sztukę i nauki ścisłe. Jesteśmy częścią międzynarodowego projektu I-STEM, który opracowuje rekomendowaną przez UE podstawę programową zawierającą metodyki edukacji artystycznej w nauczaniu przedmiotów ścisłych. W ramach projektu opracowujemy e-book, warsztaty dla uczniów_uczennic ze szkół partnerskich w Holandii, Irlandii, Finladii i Polsce, wymianę uczniowską, szkolenia dla nauczycieli_lek, przygotowanie filmu animowanego, platformę wiedzy oraz międzynarodową konferencję tematyczną. Więcej o projekcie można znaleźć tutaj.

Dzięki naszym działaniom edukacyjnym wiemy, jak ważny jest rozwój artystyczny młodzieży. Na warsztatach stawiamy przede wszystkim na pobudzanie kreatywności, która jest nieodłącznym elementem każdej dziedziny nauki i przywiązujemy dużą wagę do integracji uczestników_czek warsztatów, gdyż jest to jedna z ważniejszych wartości w okresie szkolnym.

Zajęcia pozalekcyjne, które przygotowaliśmy, zapewniają budowanie długoletnich znajomości, merytoryczną wiedzę artystyczną i po prostu świetną zabawę. 

Co oferujemy?

Umiejętności merytoryczne

Artyści_stki prowadząc szkolenia w nietypowy sposób, nauczą uczestników_czki kreatywności i otwartego podejścia do zadań.

Integracja uczniów_uczennic

Wspólna praca na warsztatach buduje wsród uczniów_uczennic długoletnie znajomości. Wartościowy czas gwarantowany!

Kompleksowa organizacja

Odpowiadamy za wszystkie aspekty organizacyjne, od początku do końca. Od szkoły potrzebujemy tylko miejsca i czasu 🙂

Wyposażenie i materiały

Dostarczymy wartościowe materiały tematyczne i przekażemy je uczniom_uczennicom w formie elektronicznej lub papierowej.

OFERTA

WYBRANE WARSZTATY DLA SZKÓŁ

WARSZTATY TEATRALNE

Na warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, bo wierzymy że to właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania. W pracy warsztatowej wykorzystamy całą gamę narzędzi – wspólnie stawimy czoło tremie i popracujemy z własnymi emocjami. Popracujemy z tekstem i stworzymy cały spektakl, który będzie można zaprezentować przed szkołą.

WARSZTATY WOKALNE

To zajęcia dla wszystkich pasjonatów_ek śpiewu rodem z serialu Glee! Podczas spotkań zgłębimy podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się grupową interpretacją tekstów. W ten sposób przygotujemy wspólnie piosenki w wielogłosie, które będzie można zaprezentować podczas koncertu szkolnego.

WARSZTATY PISARSKIE

Warsztaty pisarskie to przede wszystkim przełamywanie schematów i uruchamianie wyobraźni, która sprawdzi się nie tylko w pisaniu rozprawek, ale i w twórczym działaniu. Na zajęciach poznamy podstawowe metody tworzenia historii, konstruowania bohaterów, tworzenia napięć i konfliktów oraz techniki zaplatania opowieści. Napiszemy własne teksty, które będą mogły brać udział w konkursach literackich.

Oprócz warsztatów opisanych w Ofercie realizujemy również warsztaty na zlecenie szkoły z dowolnej tematyki artystycznej.

Nasze przykładowe realizacje zajęć

Warsztaty wokalne

Od prawidłowego oddychania po śpiew grupowy z podziałem na głosy. Warsztaty wokalne, czy to w wydaniu pojedynczym, czy też cyklicznym, to okazja do podniesienia umiejętności emisyjnych, wspólnej integracji oraz przełamania siedzącej w nas tremy.

Warsztaty taneczne

Taniec to apogeum intuicyjności. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co mamy przez to na myśli – zapraszamy! Nasza wielokrotnie nagradzana kadra instruktorska prowadzi zajęcia z tańca użytkowego, salsy, dancehallu i innych stylów.

Warsztaty aktorskie

Wraz z kilkoma instruktorami_kami teatralnymi oraz teatrem improwizacji prowadzimy warsztaty improwizacji, na których wciągamy uczestników_czki w świat komedii. Na scenie wszystko wolno, więc dzieciaki będą mogły zaszaleć.

Kursy kreatywnego pisania

Pisanie kreatywne to tworzenie historii oraz snucie marzeń i przelewanie ich na papier. Myślenie obrazowe przydaje się każdemu – również dzieciom, szczególnie w nauce! Zapraszamy na warsztaty pisarskie!

Warsztaty manualne

Rysunek, malarstwo, szkic węglem. A może malowanie henną? Dla naszej kadry artystycznej nie ma nic niemożliwego. Warsztaty manualne dają pole do popisu wolnej ekspresji, drzemiącej w nas kreatywności oraz uczą myślenia designerskiego, które może przydać się młodzieży w przyszłości.

Zajęcia fizyczne

Acroyoga, czyli joga akrobatyczna, warsztaty ruchowo-terapeutyczne i wiele innych. Nic tak nie otwiera, jak ruch. Na warsztatach fizycznych znajdziemy go naprawdę dużo, czy to w formie akrobacji, niestworzonych póz przy improwizacji kontaktowej, czy też improwizowanych żywych obrazów.

Zróbmy coś razem!

Tutaj możesz zgłosić nam swoje potrzeby warsztatowe – odezwiemy się mailowo, przedstawimy propozycję wyceny i założeń programowych oraz ustalimy szczegóły zajęć.

Jeśli masz dowolne pytania dotyczące programu dla szkół lub propozycję innych warsztatów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego:

+48 780 122 376
(pon – pt, 9:00-16:00)

lub mailowego: 

[email protected]  Możesz wybrać dowolne warsztaty z naszych propozycji lub zaproponować inną tematykę  Prosimy o podanie adresu szkoły

  O NAS:

  Fundacja Varsztatovnia

  Jesteśmy największym w Polsce organizatorem warsztatów wokalnych i liderem w branży warsztatów teatralnych i pisania kreatywnego. Działamy w ośmiu miastach Polski. Na sercu leży nam promocja niezależnych artystów_tek oraz niestandardowych działań z dziedziny sztuki alternatywnej.

  Wartości, którymi kierujemy się w działaniu to autentyczność, wolność ekspresji, odpowiedzialność społeczna, różnorodność oraz nieskrępowana kreatywność i budowanie społeczności.

  Wierzymy, że sztuka jest ważna i leży u podstaw zdrowego, zrównoważonego społeczeństwa. Chcemy budować społeczność opartą na wspólnym działaniu i innowacji, wspierając lokalne inicjatywy, artystów_tki freelancerów_ki oraz angażując uczestników_czki warsztatów do działania na rzecz wspólnych celów i założeń.

  #INWESTYCJE W AMBICJE

  Więcej o nas