fbpx

Warsztaty w Gdańsku

Na tej stronie zobaczysz trwające zapisy w Gdańsku.
By zobaczyć, co dzieje się w innych miastach oraz online – kliknij poniżej:

z kodem PASJA15

Zapisy na nowy sezon otwarte!

Nie czekaj, zapisz się z wyprzedzeniem i zgarnij zniżkę.

Promocja obowiązuje na wszystkie grupy z oferty ruszające do września włącznie, przy zapisie w okresie wakacyjnym. Wartość zniżki będzie zmniejszać się z upływem czasu - to najlepszy moment na zapis!

Trwające zapisy:

WAKACJE - WRZESIEŃ 2024

Grafika - warsztaty wokalne

Warsztaty wokalne

Zajęcia dedykowane są wszystkim miłośnikom_czkom śpiewania na każdym poziomie umiejętności. Podczas zajęć poznamy niezbędne podstawy dotyczące budowy aparatu głosowego i rezonatorów oraz odpowiedniej techniki oddechu. Będziemy mieć także możliwość rozwijać słuch harmoniczny pod okiem doświadczonych artystów_tek.

Grafika - warsztaty teatralne

 

Warsztaty teatralne

Jeżeli jesteś osobą otwartą na odkrywanie swojego potencjału, spontaniczne działania i poszukiwanie własnej ścieżki artystycznej czy nieznanych dotąd form ekspresji, już dziś zapisz się na zajęcia teatralne. Na warsztatach razem pokonamy tremę, okiełznamy emocje i nauczymy się nad nimi władać, by działały na naszą korzyść.

Nie widzisz tu interesującej Cię grupy? 

Bez obaw! Niektóre warsztaty odbywają się tylko w wybranych okresach w roku. Włącz powiadomienia o nowych grupach w Twoim mieście poniżej, by nie ominęło Cię otwarcie zapisów! 

Sprawdź też trwające zapisy na warsztaty i kursy online – dostępne w całej Polsce!

Niektóre tematyki są dostępne tylko online.

Zostań z nami na dłużej!

Poniżej możesz zostawić nam swojego maila by być na bieżąco z naszymi działaniami. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić ciekawych warsztatów!   Treść newsletterów dopasowujemy do miast 🙂


  Chcę być informowany_a o nowo otwartych grupach wybranych warsztatów w moim mieście

  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Z newslettera możesz w każdej chwili wypisać się klikając link w mailu.

  POPRZEDNIE WARSZTATY

  Zobacz, co zrealizowaliśmy w przeszłości!

  Warsztaty performance-owe

  Czy mam przyzwolenie na bycie widocznym? Jak chce być widziany? Ile daje sobie przestrzeni? To spotkanie z sobą, z partnerem, z przestrzenią, z widzem. To zabawa i gra z nieskończonymi możliwościami. Poznanie siebie w twórczej, kreatywnej odsłonie, bez ocen, w prawdzie momentu, w wyczuleniu na wsłuchanie się w siebie, uczucia, intuicje i partnera. Spotykając twórcę w sobie, wyjdziemy poza schematy, granice komfortu, budząc kreatywność, wyobraźnię i swobodę. To możliwość dotknięcia radości płynącej z własnej spontaniczności w wyrażaniu siebie, z ciekawością i uwagą przyglądając się temu co i jak kreujemy.

  Rober Janowski 2 - Varsztatovnia

  Warsztaty z interpretacji piosenki

  Podczas „Interpretacji” czeka nas wiele wyzwań! Ale bez obaw – posiadanie niewielkiego doświadczenia wokalnego to także idealny moment, żeby zapisać się na warsztaty u Roberta Janowskiego. Prowadzący wzmocni nasze słabe strony i nauczy pokonywać bariery.

  Nie musisz wiele umieć – wystarczy, że dołączysz do nas! Będziemy bawić się utworem i zwrócimy uwagę na jego plastyczną formę. Od naszej wrażliwości, świadomości sceny, tekstu, naszego języka ciała i wreszcie od muzyki zależy, co stanie się w trakcie utworu!

  Rober Janowski 2 - Varsztatovnia

  Digital Painting

  Warsztaty miały na celu wprowadzić uczestników w temat grafiki komputerowej. Uczyliśmy  się wykonywania prostych operacji przy użyciu Photoshopa,  który  działa na większości systemów operacyjnych. Program można z powodzeniem wykorzystać zarówno do obróbki zdjęć jak i do tworzenia grafik artystycznych lub na potrzeby internetu oraz przeznaczonych do druku.
  1. Photoshop – podstawy, maski, warstwy, pędzle, narzędzia. Trochę teorii i narzędzi na dobry początek.
  2. Kreowanie świata wyobraźni. Foto manipulacja na podstawie wizji prowadzącej.
  3. Kreowanie świata wyobraźni. Foto manipulacja na podstawie Waszych pomysłów.
  4. Szlifowanie narzędzi photoshopowych, za pomocą których stwarzamy iluzję.
  5. Kolory, czemu są tak ważne przy budowaniu klimatu? Kolorowanie elementów baśniowych.
  6. Retusz – jak poprawnie go używać.

  Warsztaty malowania henną

  Podczas cyklicznych warsztatów malowania henną postaraliśmy się zgłębić jak najdokładniej trudną sztukę, jaką jest malunek henną.

  Na kursie:
  – Poznaliśmy historię tradycji mehendi (sztuki ozdabiania ciała henną)
  – Uświadomiliśmy sobie różnice między naturalną henną a farbami do ciała
  dostępnymi na rynku
  – Nauczyliśmy się przygotowywać samodzielnie pastę z henny oraz narzędzia
  do malowania
  – Poznaliśmy wszystkie tajniki pielęgnacji wzoru z henny
  – Poznaliśmy tradycyjne oraz współczesne style mehendi
  – Poznaliśmy zasady kompozycji mehendi
  – Poznaliśmy kilkanaście podstawowych motywów, z których samodzielnie
  komponowaliśmy wzory
  – Trenowaliśmy precyzję i cierpliwość
  W części zaawansowanej dodatkowo:

  A przede wszystkim zdobyliśmy nowe hobby i nawiązaliśmy nowe znajomości!

  Jamy taneczne dla każdego!

  Jamy to cotygodniowe szaleństwo taneczne dla każdego, kto chce się poczuć dobrze w swojej skórze, nauczyć się wyrażać emocje poprzez ruch oraz świetnie się bawić. Zapraszamy osoby początkujące oraz średniozaawansowane.
  Na zajęciach wykonujemy rutynowe ćwiczenia, które będą miały na celu kontrolę ciała, wzmacnianie mięśni oraz poprawę koordynacji ruchowej. Pojawią się również ćwiczenia improwizacyjne dostosowane do poziomu grupy. Na każdych warsztatach odkrywamy i uczymy się wyrażać nowe emocje oraz staramy się odgrywać różne postacie. Na koniec każdego treningu uczymy się choreografii współgrającej z daną tematyką zajęć.

  Niezwykła Grupa Teatralna

  Warsztaty teatralne dedykowane były dla młodzieży od 16 roku życia, którzy pragną rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z teatrem. Podczas 13 spotkań postaraliśmy się stworzyć etiudę dotyczącą tematów bliskim uczestnikom.

  To oni zdecydowali o czym chcą mówić, prowadząca podpowiedziała natomiast jak to zrobić by było to “sceniczne”. W trakcie spotkań powalczyliśmy z tremą, nauczyliśmy się pracy w grupie i daliśmy upust wyobraźni. Postaraliśmy się NIE być mili, NIE być grzeczni i poprzez Teatr powiedzieć światu o tym co się nam nie podoba!

  Warsztaty wokalne z Sebastianem Dudzikiem

  Warsztaty wokalne były dedykowane dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas 12 spotkań zgłębiliśmy podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajęliśmy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach.

  Grupowe zajęcia wokalne dały możliwość nauki pracy w zespole. Zajęcia obejmowały pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem. Korzystaliśmy z szeregu technik wokalnych, np: mix, curbing, twang, belcanto

  Acroyoga od podstaw

  Acroyoga, czyli joga akrobatyczna trenowana w parach, łączy w sobie trzy dyscypliny: jogę, akrobatykę i terapeutykę. Pozwala ona rozbudować naszą ogólną koordynację, równowagę, siłę i rozciągnięcie. Jednocześnie sprawiając niezwykle wiele frajdy, ucząc nas zaufania do innych ludzi oraz wyrażania swoich potrzeb i słuchania potrzeb innych.

  W trakcie 14 zajęć poznaliśmy jej podstawy, dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie trenować, dostaliśmy dawkę inspiracji i wskazówek do dalszego rozwoju oraz odkryliśmy w sobie nieskończone pokłady pozytywnej energii.

  Warsztat był przeznaczony dla osób, które nie miały styczności z Acroyogą lub ich doświadczenie jest niewielkie. Podczas warsztatów nauczyliśmy się jak prawidłowo przygotować i rozgrzać swoje ciało, poznaliśmy podstawowe pozycje acroyogowe, a następnie przejścia między nimi oraz całe sekwencje ruchów (tzw. wasching maschine). Zajęcia zakończyły się sesją wzmacniającą oraz rozciągającą.

  Otwarte warsztaty szkicu węglem

  Odbyły się kolejne już warsztaty szkicu węglem, tym razem prowadzone przez nową artystkę – Agatę Kwiatkowską (https://www.facebook.com/alaszukaolowka/)
   
  Na warsztatach złapaliśmy węgielki w dłoń i nauczyliśmy się skutecznego szkicowania martwej natury w postaci owoców, dostępnych potem w celach konsumpcyjnych. Warsztaty były kierowane dla początkujących i średniozaawansowanych szkicowników.

  „Motywatornia” – warsztat coachingowy

  „Motywatornia” to sztuka odnalezienia swojego celu, poprzez pasję i zamiłowanie do tego co się chce robić w życiu. Podejście do człowieka jako jednostki, nie jak ogółu społeczeństwa, nauka robienia rzeczy innych, odważnych, wychodzenie spoza swojej strefy komfortu, poza którą dzieją się rzeczy niezwykłe, gdzie człowiek się rozwija i poznaje samego siebie.
  Kluczem do szczęścia i osiągania sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym jest poznanie siebie, nauka życia ze sobą samym, poznanie swoich mocnych i słabych stron, ciągły rozwój oraz odporność na krytykę.
  Nie można się bać próbować i robić rzeczy innych, tylko dzięki temu możemy rozwijać siebie jako ludzkość ale i udoskonalać nasz świat.
  Na warsztatach powiedzieliśmy sobie o tym jak odnaleźć w życiu to coś dzięki czemu budzimy się i dzięki czemu spać nie możemy, czyli jak odnaleźć swój cel i do niego dążyć. Jak zweryfikować, że cel jest prawdziwy i płynie prosto z serca, a to co robimy nie jest na pokaz.

  Spotkanie w formie kameralnych warsztatów poprowadziła Alina Korytkowska – instruktorka fitness, wioślarka i motywatorka.

  Otwarte warsztaty pracy w grupie

  Mieliśmy przyjemność zaprosić Was na już drugie otwarte kameralne warsztaty, na których omówiliśmy tematykę działalności społecznej, rozpoczynania działalności i pracy grupowej nad projektem.. Zaprosiliśmy szczególnie młodych i kreatywnych, których rozpiera chęć do działania i szukają miejsca, gdzie uda im się rozwinąć skrzydła.
  Spotkanie poprowadzili Michał Łyszkowski i Karolina Płocka z organizacji społecznej SWAP i było ono podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną.

  Terapia Teatralna

  Pierwsze zajęcia teatralne z serii Terapia Teatralna nie były warsztatami typowo aktorskimi, jak pozostałe nasze wydarzenia. Terapia Teatralna miała za zadanie wyciszyć, ukoić i poukładać zestresowane samopoczucia jej uczestników. Było więc spokojnie, otwarcie ale i ambitnie.

  Tematyką otwierającego spotkania był Las, poprowadzili je zaś aktor improwizacji Michał Łyszkowski przy asyście utalentowanej studentki Szkoły Aktorskiej Machulskich – Moniki Mrowińskiej. 

  Warsztaty Impro dance

  Impro dance to program taneczny połączony z improwizacją teatralną. Jest to wysyłanie sygnałów z ciała, reagowanie na impulsy i ruszanie się do muzyki dobieranej spontanicznie. To powrót do własnych instynktów i wyłączanie analizy, standardów i wstydu. Impro Dance łączy w sobie gry i zabawy integracyjne, zumbę, aerobik, organic dance oraz taniec grupowy. To nie tylko świetna zabawa, ale i wysiłek fizyczny, który zadba o dobrą formę, poprawę samopoczucia i kondycji.
  Zapraszamy do wspólnej podróży, gdzie ciało ma pierwszeństwo nad rozumem.
  Impro Dance to autorski program Nel Gwiazdowskiej – magister socjologii, instruktorki zumby, animatorki czasu wolnego w turystyce, improwizatorki.
  Na zajęciach uczestnicy poznali podstawowe metody tworzenia historii, (trzy akty, sekwencje itp.), konstruowania bohaterów, tworzenia napięć i konfliktów oraz techniki zaplatania opowieści. Poznali także podstawy improwizacji i dowiedzą się, jak ją wykorzystywać do tworzenia historii.

  Warsztaty pisania kreatywnego

  Czym jest kreatywne pisanie? To takie może trochę „hipsterskie” określenie na umiejętność tworzenia ciekawych opowieści. To przede wszystkim przełamywanie schematów, uruchamianie tkwiącego w każdym z nas potencjału i uruchamianie wyobraźni, ale również nowa ścieżka wyrażania siebie, swojej wewnętrznej pasji i – dla niektórych – sposób na życie.
  Na zajęciach uczestnicy poznali podstawowe metody tworzenia historii, (trzy akty, sekwencje itp.), konstruowania bohaterów, tworzenia napięć i konfliktów oraz techniki zaplatania opowieści. Poznali także podstawy improwizacji i dowiedzą się, jak ją wykorzystywać do tworzenia historii.

  Mózg na przestrzeni dziejów – wykład popularnonaukowy

  Wiedza o ludzkim ciele zmieniała się na przestrzeni dziejów. Na wykładzie opowiedzieliśmy o tych pacjentach i badaczach, którzy brali udział w kształtowaniu wiedzy, którą posiadamy dziś. Opowieść dotyczyła w dużej mierze historii nauki, więc zrozumie ją każdy, niezależnie od poziomu wiedzy biologicznej. Odpowiedzieliśmy sobie na pytania:
  Co z neurobiologią mają wspólnego żabie serca czy turniej rycerski Henryka II?
  Ile prawdy jest w słowie „półgłówek”?
  Czy to co spotkało bohaterkę filmu „50 pierwszych randek” może spotkać Ciebie?
  I wiele innych…

  Zajęcia umuzykalniające dla dzieci

  Jako że zazwyczaj organizujemy warsztaty i spotkania dla uczniów i studentów – postanowiliśmy przełamać tą passę. Mieliśmy okazję zaprosić maluchy w wieku 4 – 6 lat (z rodzicami) na zajęcia umuzykalniające z towarszystwem fortepianu, odbywające się w sali koncertowej Domu Kultury „Praga”. Zajęcia poprowadzi Sara Nowakowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Żyrardowie, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i akompaniantka Chóru Żyrardowskiego, która swoje muzyczne doświadczenie przekazuje dzieciom podczas warsztatów, które prowadzi w przedszkolach. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na muzykę, wzmocnienie koordynacji muzyczno-ruchowej oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie. Przy okazji maluchy zyskają okazję do dobrej zabawy z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni, do wytańczenia się i nauczenia gry na prostych instrumentach.

  Popołudnie Inspiracji

  Inicjatywa SWAP- Spontaniczne Warsztaty Artystyczno-Praktyczne miała przyjemność zaprosić na Popołudnie Inspiracji, podczas którego przedstawiciele 4 inicjatyw społecznych m.in. zdradzili tajniki tworzenia projektów, opowiedzieli o genezie swoich idei i przedstawili co działalność społeczna zmieniła w ich życiu.

  Był też czas na pytania od publiczności, a my, członkowie SWAP-u przeprowadziliśmy krótkie wywiady z młodymi działaczami.

  W Centrum Kreatywności na ul. Targowej zagościli reprezentanci organizacji:

  Konferencja Młodych Liderów

  Bezcenne Listy

  Stereo/Typy

  Olimpiada Sportów Drużynowych Domów Dziecka

  O ludziach, którzy słyszą kolory

  Czy wiedziałeś o tym, że są ludzie którzy słyszą kolory? Percepcja wielomodalna polega na odbieraniu wrażeń pochodzących z kilku jednocześnie stymulowanych zmysłów. W trakcie warsztatu zostały omówione niektóre koncepcje dotyczące tego niezwykłego zjawiska. Czy synestezja to dar czy przekleństwo? Dokąd zaprowadzi nas substytucja sensoryczna? Jak bardzo rozwinie się technologia pod tym kątem? Już teraz możemy słyszeć kolory i korzystać z całej gamy kombinacji modalności. Czy dzięki temu człowiek wejdzie w szerszą mentalność?
   
  Wykład pod tytułem „O ludziach którzy słyszą kolory. Synestezja – perspektywa neuropsychologiczna i neurobiologiczna” poprowadziła Anna Kupryjaniuk.

  Malarstwo sylwetowe i szkic węglem

  Malarstwo sylwetowe to nic innego jak sztuka przedstawiania konturów i cieni malowanych przedmiotów za pomocą wyłącznie dwóch kolorów – czerni i bieli. Ze względu na przyjazność tego tematu dla początkujących jest idealnym rejonem do rozpoczęcia przygody z malarswem jako takim, ale opanowanie go w pełni to wciąż trudna sztuka.
   
  W temat wprowadziła nas nasza prowadząca: artystka – malarka Olga Pęsiek, której wybrane prace można było zobaczyć podczas warsztatów.

  Tajniki naurobiologii

  Ludzi od zawsze pasjonował i wciąż pasjonuje ludzki umysł. Jego mechanizmy działania nie są do tej pory do końca poznane, a większość uznawanych teorii krąży wokół sfery domysłów. Podczas serii spotkań wykładowych prowadzonych przez promotora nauki – Mariusza Gniadka poruszaliśmy pytania dotyczące funkcjonowania umysłu i naszej świadomości. Dodatkowo przytoczona została problematyka zaburzeń neurobiologicznych takich jak zespół Capgrasa czy synestezja. Na następnych spotkaniach można było posłuchać również o neuroteologii, czyli stosunku nauki i biologii do religii i rządzących nią przekonań.

  Neuronauka ma wiele pól odkrywczych, nie tylko ze strony biologii, więc spotkania nie są przeznaczone tylko dla osób powiązanych z naukami przyrodniczymi. 

  Podstawy emisji głosu

  Śpiew, krzyk, dźwięk, głos – od najdawniejszych czasów służyły naszemu gatunkowi do komunikacji i wyrażania siebie. Zarówno w formie artystycznej jak i czysto prozaicznej.
  Na tych Spontanicznch Warsztatach Artystyczno – Praktycznych nauczymliśmy się podstaw jego emisji. Początkujący mieli okazję zobaczyć jak operować czystą barwą głosu, ale i co bardziej doświadczeni znaleźli coś dla siebie. Wszystko pod różdżką naszej prowadzącej, trenerki wokalnej Almiry Evy. Zapoznać się z nią możecie na stronie: http://www.almiraeva.com/

  Otwarte warsztaty improwizacji

  Seria warsztatów poświęconych tematyce ekspresji na scenie, improwizacji wolnej i budowania scenicznego uniwersum w współpracy z innymi aktorami. Prowadzone były przez aktora improwizacji i członka grupy teatralnej Teatr Jednej Chwili – Michała Łyszkowskiego. Na warsztatach poruszaliśmy problem tremy i walki z nią w kreatywny sposób, odrzucaliśmy fizyczne spięcie i budowaliśmy improwizatorską praktykę, która po czasie pozwala płynnie i bez zastanowienia budować spektakle „z niczego”.

  O iluzji dla wtajemniczonych

  Czy nasze oko jest narzędziem idealnym i czy to co widzimy faktycznie pokrywa się z rzeczywistością? A może nasz wzrok jest niedoskonały, a nasz mózg myli się tworząc błędne projekcje, które nazywamy iluzją? Czy złudzenie zależy od budowy siatkówki? A może ma podstawy w wyższych ośrodkach kojarzeniowych mózgu? W jaki sposób dajemy się oszukać i czym dla nas jest iluzja, bądź złudzenie optyczne? Jak nie dać się oszukać?
   
  Na wykładzie postaraliśmy się odpowiedzieć na powyższe pytania, analizując procesy prowadzące do powstawania iluzji, skupiając się na zmyśle wzroku i drodze od siatkówki do samego mózgu. Mieliśmy  również okazję zobaczyć na własne oczy czym jest iluzja i przekonać się czy stawiając pieniądze w „grę w trzy karty” mamy szansę wygrać choćby złotówkę. Zobaczyliśmy również karciane sztuczki, wprost z „wielkiego ekranu” i przekonaliśmy się jak iluzjonista może kontrolować talię, nawet nie trzymając jej w rękach, wykład i pokaz iluzji poprowadzili Marcin Żebrowski i iluzjonista Saшa.