fbpx

Łączymy szkolenia i sztukę

WARSZTATY I SZKOLENIA DLA FIRM

Na życzenie Klientów kompleksowo organizujemy warsztaty i zajęcia artystyczne oraz szkolenia merytoryczne jednorazowo lub cyklicznie. Program, materiały, instruktorów oraz miejsce zaperwniamy my – od Ciebie i Twojej firmy potrzebujemy tylko otwartości na rozwój!

Czym jest Varsztatovnia dla firm?

Jesteśmy największym w Polsce organizatorem warsztatów wokalnych i liderem branży warsztatów teatralnych i pisarskich. Działamy w ośmiu największych miastach w Polsce (oraz online), organizując setki godzin warsztatowych miesięcznie, promując sztukę niezależną i nietypowe formy zajęciowe. Organizujemy również warsztaty integracyjne oraz eventy firmowe.

Sami najlepiej wiemy, że zgrany zespół to dobry zespół, a nie ma lepszej metody integracji niż wspólna praca nad pasją! Warsztaty, które przygotowaliśmy w ofercie dla firm, są świeżym podejściem do tematu, ponieważ zawarliśmy w nich zagadnienia ważne merytorycznie dla bardzo wielu aspektów pracy zespołowej.

Poza przygotowanymi scenariuszami szkoleń organizujemy też warsztaty integracyjne i eventowe w innych tematykach zajęciowych.

Co zapewniamy?

Umiejętności merytoryczne

Artyści_stki prowadząc szkolenia w nietypowy sposób nauczą uczestników_czki ważnych w ich pracy kompetencji zespołowych

Zintegrowany zespół

Wspólna praca nad ciekawą tematyką wciąga i buduje zgrany, zmotywowany zespół. Wartościowy czas gwarantowany!

Kompleksowa organizacja

Odpowiadamy za wszystkie aspekty organizacyjne, od początku do końca. Od Was potrzebujemy tylko miejsca i czasu 🙂 

Wyposażenie i materiały

Dostarczymy wartościowe materiały tematyczne i przekażemy je uczestnikom_czkom w formie elektronicznej lub papierowej

Nasza oferta

Uważamy, że każdy klient ma unikalne potrzeby i wierzymy w indywidualne podejście do spełnienia ich oczekiwań. Dlatego oferujemy możliwość dostosowania naszej oferty do konkretnych potrzeb każdego klienta.

Pomożemy zidentyfikować kluczowe potrzeby i zaproponować optymalnie dopasowane aktywności, aby spełnić te oczekiwania. Dzięki temu, nasza oferta będzie w pełni dostosowana do indywidualnych preferencji i celów każdej grupy.

Sprawdź przykładowe warsztaty, które możemy dla Ciebie zrealizować i napisz do nas, jeżeli chcesz poznać szerszy zakres naszych działań.

Oprócz warsztatów opisanych w Ofercie realizujemy również warsztaty na zlecenie Klienta z dowolnej tematyki projektowo-artystycznej

Zachęcamy do zapoznania się z obszerniejszym opisem stałej oferty w formacie PDF:

WARSZTATY INTEGRACYJNE

Wiemy jak zgrany zespół w pracy jest ważny. To podstawa każdej dobrze działającej organizacji. Dlatego w naszych integracyjnych warsztatach łączymy teambuilding ze sztuką! Nasze nietuzinkowe artystyczne zajęcia sprawią, że członkowie zespołu wspólnie zaczną się motywować, poznają sztukę z zupełnie innej storny, a dodatkowo świetnie spędzą razem czas.

INTEGRACJA - IMPROWIZACJA

Improwizacja to komediowa technika sceniczna, która pozwala aktorom_kom wyjść na scenę bez scenariusza, idąc za własną spontanicznością i sugestiami z otoczenia.

W trakcie warsztatów skupimy się przede wszystkim na integracji uczestników_czek i pobudzeniu ich wyobraźni. Pracownicy_e będą musieli_ały współpracować, aby doprowadzić do końca poszczególne gry impro.

KREATYWNE DIY

Warsztaty manualne – lasy w słoiku, koszulki DIY, czy tworzenie małych upominków to świetna opcja dla osób pracujących w ciągłym stresie i biegu. Podczas zajęć każdy_a uczestnik_czka dostanie własny zestaw narzędzi i merytoryczne wsparcie do tworzenia kreatywnego rzemiosła, co pomoże mu w ochłonięciu po codziennych obowiązkach i integracji ze współpracownikami_czkami.

WARSZTATY WOKALNE

W trakcie warsztatów skupimy się przede wszystkim na integracji uczestników_czek, poprawie ich dykcji oraz treningu emisji głosu. Z grupą wybierzemy znane każdemu_każdej piosenki, które spróbujemy zaśpiewać w wielogłosie. Uczestnicy_czki z pomocą prowadzącego_ej podzielą się między sobą na poszczególne głosy i razem stworzymy niesamowity chór.

MARKETINGOWE WYZWANIE

Na tych warsztatach nie dość, że się zintegrujemy, to jeszcze pobudzimy kreatywność. Pracownicy_e połączeni_one w drużyny będą mieć za zadanie wybrać losowy obiekt znajdujący się w biurze i przygotować dla niego plan marketingowy, aby go sprzedać. Drużyny muszą wymyślić cały branding przedmiotu, a następnie przedstawić to tak, aby ich produkt stał się hitem wśród mas. Wszystko to pod presją czasu!

(NIE) TYPOWE ZDJĘCIA

Świetne warsztaty na zachęcenie do pracy zespołowej i podziału zadań, które łączą w ten sposób rozrywkę i naukę! Pracownicy_e dzielą się na mniejsze zespoły, a następnie ich zadaniem jest zrobienie artystycznego zdjęcia uwzględniającego różne rzeczy/osoby/sytuacje z otrzymanej wcześniej listy. Kreatywność uczestników_czek może tu wiele zdziałać.

FIRMOWE 1 Z 10

Kto nie zna tego teleturnieju? W naszym wydaniu oprócz pytań z zakresu znajomości firmy i ogólnej wiedzy pojawią się nietypowe zadania do wykonywania w trakcie quizu! Nic tak nie zbliża zespołu jak zdrowa gry-walizacja.

I WIELE WIĘCEJ!

Napisz do nas, aby poznać pełną ofertę lub stworzyć razem z nami spersonalizowane zajęcia.

WARSZTATY MERYTORYCZNE

Zajęcia, które poprzez sztukę uczą kompetencji miękkich i twardych pracowników firmy. W kompleksowy sposób przeprowadzamy szkolenia, które nie są jedynie suchą teorią. Na warsztatach nabytą wiedzę ćwiczymy w praktyce, aby pracownicy wiedzieli, jak ją wykorzystać w codziennych wyzwaniach stawianych w pracy.

EMISJA GŁOSU POD WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Wiemy dobrze, z czym wiążą się wystąpienia publiczne. Nieważne czy chodzi o pozyskanie inwestora, przedstawienie projektu zarządowi czy wystąpienie motywacyjne – nie jest łatwo. Dlatego na zajęciach postawimy na ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i emisyjne, aby nauczyć się wpływać na odbiorców i porywać tłumy własnym głosem.

MINDFULNESS

Na warsztatach Mindfulness skupimy się na nauce uważności oraz słuchaniu sygnałów wysyłanych przez nasze ciało.  Program warsztatów został stworzony w taki sposób, aby pomóc w rozwijaniu umiejętności uważności, co pozwoli zwiększyć twoją zdolność do radzenia sobie ze stresem, poprawić koncentrację i jakość swojego życia.

ARTFULNESS

Warsztaty Artfulness dla firm to unikalna propozycja, łącząca naukę pobudzania własnej kreatywności z przełamywaniem barier, które ją hamują. Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności i narzędzia, które pozwolą im zwiększyć swoją kreatywność i produktywność w pracy. Warsztaty Artfulness to idealna opcja dla firm, które chcą inwestować w rozwój swoich pracowników i pobudzić ich do wyjścia z szablonowego myślenia.

KREATYWNE ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

Zarządzanie zespołem, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, to nie lada wyzwanie. Nasze warsztaty pokażą kreatywną pracę z zespołem pod presją na przykładzie pracy kierownika_czki planu filmowego. Na warsztatach omówmy typowe sytuacje kryzysowe na planie filmowym oraz ich kreatywne rozwiązania, po czym przełożymy je na typowe sytuacje kryzysowe, z którymi uczestnicy_czki mierzą się podczas pracy w swoim zespole i zastanowimy się jak poradziłby_łaby sobie z nimi kierownik_czka planu.

PRACA W STRESIE

Na szkoleniu poznamy metody pracy pod presją, rozładowania emocji, oraz poćwiczymy nowo nabyte umiejętności odgrywając krótkie scenariusze. Popracujemy również na dostarczonych przez uczestników_czki realnych sytuacjach z ich dnia codziennego, które postaramy się przepracować w postaci scenek.
Na warsztatach znajdzie się również czas na odrobinę medytacji i mindfulness.

KREATYWNE ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

Zarządzanie zespołem, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, to nie lada wyzwanie. Nasze warsztaty pokażą kreatywną pracę z zespołem pod presją na przykładzie pracy kierownika_czki planu filmowego. Na warsztatach omówmy typowe sytuacje kryzysowe na planie filmowym oraz ich kreatywne rozwiązania, po czym przełożymy je na typowe sytuacje kryzysowe, z którymi uczestnicy_czki mierzą się podczas pracy w swoim zespole i zastanowimy się jak poradziłby_łaby sobie z nimi kierownik_czka planu.

I WIELE WIĘCEJ!

Napisz do nas, aby poznać pełną ofertę lub stworzyć razem z nami spersonalizowane zajęcia.

Jesteś zainteresowany organizacją świątecznych warsztatów dla firm? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą specjalnie przygotowaną na Święta 2023 roku.

Przykłady naszych realizacji

We współpracy z agencją marketingową Krewcy Krawcy opracowaliśmy dla jednego z klientów agencji warsztaty pracy w stresie. Zajęcia jednorazowe uwzględniały m.in. techniki mindfulness, część dyskusyjną, w której zastanawialiśmy się nad źródłami stresu w pracy i reakacjami na nie oraz techniki improwizatorskie umożliwiające poradzenie sobie z trudnymi sytuacjami i zbliżenie do siebie zespołu.

W ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa razem ze Stowarzyszeniem Tęcza zorganizowaliśmy warsztaty wokalne dla osób z zespołem Downa. Uczestnicy_czki mieli_miały okazję porozmawiać o tym, jak brzmią i wyglądają różne instrumenty, nauczyli_ły się podstaw rytmiki i emisji głosu.

Mieliśmy okazję organizować warsztaty DIY dla Białołęckiego Ośrodka Kultury. Motywem przewodnim były świąteczne lasy w słoiku oraz stroiki na wigilijny stół. Nasza fundacja zajęła się organizacją wydarzenia od A do Z – zamówienie i transport materiałów, przygotowanie merytoryczne oraz koordynacja grup na bieżąco. Dzięki wspólnej rzemieślniczej pracy i przemiłej atmosferze udało się nam stworzyć ponad 16 lasów w słoiku i ponad 15 stroików świątecznych. A wszystkie dekoracje zachowane zostały w kompozycjach z naturalnych materiałów takich jak świeże gałązki choinki i młody bluszcz. 

We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowaliśmy cykliczne warsztaty pt. „Akademia Literacka” dla seniorów_rek. Zajęcia trwały miesiąc, a na nich wspólnie pisaliśmy teksty, które następnie wydaliśmy w książkach dla każdego_ej uczestnika_czki. Niesamowita energia i atmosfera sprawiły, że słowa same płynęły na papier.

Nietypowa współpraca z firmą Valkea przy wydarzeniu z okazji Dnia Matki w Centrum Handlowym Korona. Podczas warsztatów każdy_a z klientów_tek Centrum miał_a okazję przy ozdobionych kwiatami stanowiskach wykonać razem z naszymi prowadzącymi wianek lub portret swojej mamy. Wydarzenie było otwarte.

W ramach współpracy z Fujitsu Technology Solutions, podczas wydarzenia Mental Health Awarness Week zorganizowaliśmy zajęcia z zarządzania stresem w pracy w wersji online i po angielsku. Podczas warsztatów skupiliśmy się na metodach uspokajania oddechu, poznania własnego ciała podczas stresu oraz na naucę nawyków, jakie możemy wprowadzać w życie codzienne, aby przestać się zamartwiać w pracy i prywatnie. 

Opinie naszych klientów

Szkolenie z Public Speaking oceniam jako bardzo wartościowe i potrzebne w mojej pracy. Prowadząca Samanta zastosowała odpowiednie metody i techniki, które zaangażowały całą grupę do pracy nad tym, czego im było trzeba i jakie zgłosili potrzeby na początku szkolenia.

Marek

„Bardzo fajne szkolenie. Skupiliśmy się na ćwiczeniach praktycznych, można od razu sprawdzić, czy coś nam sie podoba i czy faktycznie działa. Zajęcia prowadzone z humorem, co sprzyja zaangażowaniu. Prowadząca miała dobry kontakt z grupą – wszyscy włączali się w zadania. Dużo wyciągnąłem z tego spotkania.”

Kamil

Co mi się podobało? Super energia prowadzącej, podążanie za grupą i jej potrzebami, reagowanie na bieżąco na zgłaszane trudności i pytania, elastyczne dopasowywanie się. Dużo śmiechu.

Wiktoria

Bardzo fajne i potrzebne szkolenie. Prowadząca komfortowo prowadziła zajęcia, kompetentna i dostoswująca się do potrzeb grupy, otwarta. Informacje jasne i klarowne, dzięki pomieszaniu aktywności z mini wykładami nie było poczucie znudzenia. Forma była bardzo przystępna i komfotrowa.

Jerzy

Zróbmy coś razem!

Tutaj możesz zgłosić nam swoje potrzeby warsztatowe – odezwiemy się mailowo, przedstawimy propozycję wyceny i założeń programowych oraz ustalimy termin zajęć.

Jeśli masz dowolne pytania dotyczące programu dla firm lub propozycję innych warsztatów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego:

+48 780 122 376
(pon – pt, 9:00-16:00)

lub mailowego: 

[email protected]  Możesz wybrać dowolne warsztaty z naszych propozycji lub zaproponować inną tematykę

  Jeśli projekt ma się odbywać u klienta prosimy o adres - jeśli mamy zorganizować miejsce - nazwa miejscowości / rejonu

  Dołącz do newslettera dla firm i zgarnij bezpłatny e-book!

  Interesują Cię publikacje branżowe dotyczące dobrostanu pracowników_c, narzędzi kreatywnych oraz integracji zespołowej? Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie?

  Dołącz do naszego newslettera, gdzie dzielimy się tipami i dobrymi praktykami! Po dołączeniu otrzymasz mailowo e-book „Jak zwalczyć stres w pracy poprzez sztukę?”, w którym znajdziesz narzędzia kreatywne przydatne w walce ze stresem i wypaleniem w miejscu pracy.

   O nas

   Fundacja Varsztatovnia

   Jesteśmy największym w Polsce organizatorem warsztatów wokalnych i liderem w branży warsztatów teatralnych i pisania kreatywnego. Działamy w ośmiu miastach Polski. Na sercu leży nam promocja niezależnych artystów_tek oraz niestandardowych działań z dziedziny sztuki alternatywnej.

   Wartości, którymi kierujemy się w działaniu to autentyczność, wolność ekspresji, odpowiedzialność społeczna, różnorodność oraz nieskrępowana kreatywność i budowanie społeczności.

   Wierzymy, że sztuka jest ważna i leży u podstaw zdrowego, zrównoważonego społeczeństwa. Chcemy budować społeczność opartą na wspólnym działaniu i innowacji, wspierając lokalne inicjatywy, artystów_tki freelancerów_rki, oraz angażując uczestników_czki warsztatów do działania na rzecz wspólnych celów i założeń.

   #INWESTYCJE W AMBICJE

   Więcej o nas