Opis zajęć:

Warsztaty teatralne i inne szaleństwa
Grupa teatralna

Kraków (zobacz też inne warsztaty)

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Zapraszamy na cykliczne warsztaty teatralne w Varsztatovni!
Z wielką niecierpliwością wyczekujemy, by zobaczyć co tym razem uda nam się stworzyć, jakie znajomości zawrzeć, oraz co znajdziemy w meandrach własnego jestestwa. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z teatrem – te warsztaty są dla Ciebie!

 

Czym są warsztaty teatralne?

Na warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, bo wierzymy że to właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji. Razem na zajęciach poznamy podstawowe techniki aktorskie pozwalające przekazać publiczności emocje, nauyczmy się współnie improwizować, będziemy działać na wybranych tekstach i przełamiemy tremę!

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Zapraszamy każdego, kto myśli o rozpoczęciu swojej przygody z aktorstwem oraz osoby, które chciałyby szlifować nabyty wcześniej warsztat. Na warsztatach nie oceniamy się, a staramy nawzajem ulepszać. Lubimy iść za impulsem, oraz szukać własnej autentyczności.

 

Jak przygotować się do zajęć?

Załóż wygodną odzież, która nie będzie krępować Twoich ruchów oraz zabierz ze sobą butelkę wody.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

We wspólnej pracy warsztatowej wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy tworzyć z improwizacją, oraz skupimy się na pracy z partnerem scenicznym. Wspólnie stawimy czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę. Warsztaty to idealne miejsce na rozwój umiejętności aktorskich, ale też osobowości!

teatr wakacyjny.
p

Sprawdź też kurs online „Aktorski Start od Deski do Deski” na którym dowiesz się, jak postawić pierwsze kroki w branży aktorskiej i teatralnej, jak zdobyć role oraz poznasz tajniki pracy aktora.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

We wspólnej pracy warsztatowej wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy tworzyć z improwizacją, oraz skupimy się na pracy z partnerem scenicznym. Wspólnie stawimy czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę. Warsztaty to idealne miejsce na rozwój umiejętności aktorskich, ale też osobowości!

 Zdjęcia warsztatowe:

Mateusz Przyłęcki

absolwent Wydziału Aktorskiego (2001) i Wydziału Reżyserii Dramatu (2009) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnychim. S. Wyspiańskiego). Studiował również w Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach (2001-2003). Wyreżyserował spektakle: „Życie / instrukcja obsługi”, Teatr Współczesny w Szczecinie (premiera listopad 2008), „Lailonia” wg L. Kołakowskiego, Teatr Kana w Szczecinie (premiera przesień 2009), „Stefcia Ćwiek w szponach życia” wg D. Ugresic, Teatr Ludowy, Kraków (premiera listopad 2009), „Tango” S. Mrożka, Teatr Współczesny w Szczecinie (premiera październik 2010), „Czarnoksiężnik Oz” wg F. L. Baum’a, Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi (premiera marzec 2011), „Mglisty Billy” wg G. Bianco, Teatr Figur Kraków (premiera czerwiec 2013), „Projekt: MATKA”, Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2014), „Ławeczka” A. Gelmana, Teatr Dramatyczny w Białymstoku (premiera luty 2015), „Projekt: OJCIEC”, Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2016), „Trik Patryka” K. Sagora, Teatr Ludowy w Krakowie, (premiera wrzesień 2017), “Tu nawet muchy są bezpieczne” wg G. Dahle, Teatr Szkolny Akademii Teatralnej w Warszawie, “Trójka na głowie” C. Brandau, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (premiera listopad 2018), „Klara” I. Kuny, Teatr Totutotam Kraków (premiera czerwiec 2019), „Pamięć wody” S. Stephenson, Teatr Totutotam Kraków (premiera maj 2021). Jako instruktor teatralny prowadzi autorskie warsztaty od 2001 roku. Prowadził zajęcia m. in. w Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Studium Terapii przez Sztukę w Teatrze Ludowym, Lart Studio, Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie. Współpracuje z firmą Pathways Polska (szkolenia artystyczne dla biznesu).

Przykładowy plan tematyczny zajęć:

1. Ćwiczenia aparatu mowy: praca nad dykcją, artykulacją, fonacją, ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony

2. Trening fizyczny: praca nad świadomością i wyrazistością ciała, plastyka ruchu scenicznego

3. Pracę z głosem: nauka swobodnego operowania głosem, praca z dźwiękiem

4. Interpretację tekstu: praca oparta o utwory literackie

5. Elementarne zadania aktorskie: bez słów oraz na tekstach literackich, a także improwizacje aktorskie

6. Praca z emocjami: wyrażanie podstawowych emocji dźwiękiem, w ruchu oraz w obrębie tekstu scenicznego

7. Praca nad skupieniem: bycie „tu i teraz”, dialog na scenie, aktywne słuchanie

8. Praca nad pokazem końcowym: kreowanie rzeczywistości scenicznej.

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Peele’

Start zajęć:
24 czerwca 2023        25 czerwca 2023

Dni spotkań:
Sobota;              11:00 – 14:00        16:00 – 19:00

Niedziela;              11:00 – 14:00        16:00 – 19:00

Grupa wiekowa:
Dorośli
Miejsce spotkań:
Teatr Variété

Grzegórzecka 71
Kraków

Poziom:
Początkujący

Intensywne warsztaty weekendowe obejmują 12 godzin zajęć. Warsztaty składają się z 2 blów zajęciowych po 3 godziny (6 godzin dziennie). Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy.  Warsztaty są dedykowane osobom początkującym. Zajęcia prowadzi Mateusz Przyłęcki.

Jeśli powyższe terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o następnej grupie.

Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych (w tym studentów).

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

 

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

480,00 

lub płatność w 3 ratach

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂