fbpx
Opis zajęć:

Warsztaty z Voice Flow

Poznaj swój prawdziwy głos!

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Są dostępne wolne miejsca

Zapraszamy na Voice Flow! Poznaj swój głos na nowo dzięki ćwiczeniom reklaksacyjnym i treningowi uważności. Warsztat dedykowany dla wszystkich, którzy pracują głosem na co dzień.

 

Czym jest Voice Flow?

Jest to autorski projekt prowadzącej – Karoliny Borodziuk, który zrodził się z zauważenia potrzeby śpiewania, emocjonalnego i artystycznego wyrażania się osób także niezwiązanych zawodowo z muzyką. Warsztat ma na celu pogłębienie kontaktu z własnym głosem, eksplorację go, relaksację ciała i trening uważności na napięcia wywołane codziennym stresem, a przenoszące się również na głos. Jest nastawiony nie tyle na pracę głosem pod kątem śpiewu i kreowania muzyki, co na zgłębienie tematu samej fonacji, jej jakości, a co za tym idzie jakości głosu podczas każdej wypowiedzi – słownej jak i muzycznej. 

Co będziemy robić na warsztatach?

Program zajęć obejmuje m. in.: ćwiczenia relaksacyjne, oparcie oddechowe głosu, ćwiczenia fonacyjne na samogłoskach, ćwiczenia dykcyjne (rozluźniające żuchwę, mięśnie twarzy, szyi, krtani itd.), elementy pilatesu, praca z całym ciałem, śpiewanie prostych melodii ludowych, kanonów, eksperymentowanie z barwą głosu, ćwiczenia aktorskie na modulację głosem..

   

   

  Jak przygotować się na zajęcia? 

  Podczas każdych zajęć będę przeplatać teorię z dynamicznymi ćwiczeniami. Na każdych zajęciach uczestnikom będą potrzebne maty do jogi/fitnessu. Dobrze być ubranym w wygodny strój, który nie krępuje ruchów. 

  Dla kogo jest warsztat?

  Dla osób pracujących głosem, dla osób zabieganych, spiętych, zestresowanych, otwartych na poszukiwania coraz lepszej jakości przebywania w swoim ciele, a także profesjonalnych wokalistów, muzyków, którzy chcą spojrzeć na swój głos pod nowym kątem.

  p

  Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

  teatr wakacyjny.

  Jak przygotować się na zajęcia? 

  Podczas każdych zajęć będę przeplatać teorię z dynamicznymi ćwiczeniami. Na każdych zajęciach uczestnikom będą potrzebne maty do jogi/fitnessu. Dobrze być ubranym w wygodny strój, który nie krępuje ruchów. 

  Dla kogo jest warsztat?

  Dla osób pracujących głosem, dla osób zabieganych, spiętych, zestresowanych, otwartych na poszukiwania coraz lepszej jakości przebywania w swoim ciele, a także profesjonalnych wokalistów, muzyków, którzy chcą spojrzeć na swój głos pod nowym kątem.

  Karolina Borodziuk

  Jej recepta na dobre warsztaty to czerpanie inspiracji ze spotkania, otwartość na propozycje i talent samych uczestników, humor i dobra energia. W swoim podejściu do nauczania skupia się na komfortowej emisji głosu oraz pracy z ciałem, korzystając przy tym m. in. z elementów techniki Aleksandra, a także włoskiego bel canta. Swoją wiedzę i umiejętności czerpie z doświadczenia zdobytego podczas studiów na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego dr hab. prof. AM Agaty Kobierskiej, licznych kursów muzycznych oraz przede wszystkim działalności koncertowej. Solistka, trener wokalny, autorka tekstów, a także członkini Preziosa Ensemble, Cantica Sacra Ensemble oraz zespołu Cracow Singers, ponadto klarnecistka. Laureatka m.in. I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Rudolfa Petraka w Żylinie oraz laureatka III nagrody w konkursie wokalnym Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrablach, Słowacja (2018). Brała udział w licznych kursach wokalnych pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. Thomasa Heyer’a, Heleny Łazarskiej, Marka Rzepki, Ewy Wolak, Stefanii Donzelli, Anny Stolarczyk, Martiny Jankovej i innych. W swoim repertuarze mieści partie operowe, muzykę sakralną, a także pieśni – od epoki późnego renesansu, aż po utwory współczesne.

   Zdjęcia warsztatowe:

  Plan tematyczny zajęć:

  1. Anatomia i fizjologia głosu. (omówienie, ćwiczenia na matach: obserwacja i relaksacja ciała)
  2. Głos opiera się na emocjach – poszukiwanie komfortu w głosie bazując na odruchach fizjologicznych.
  3. Ćwiczenia na zachowanie komfortu w ciele podczas stresu (elementy techniki Alexandra)
  4. Uwolnienie i obserwacja oddechu – ćwiczenia na matach (elementy pilatesu
  5. Pogłębienie rezonansu, eksperymentowanie z barwą głosu – ćwiczenia na samogłoskach.
  6. Intonacja, czyli śpiewne mówienie. (ćwiczenia)
  7. Spółgłoski – jak nie przeszkadzać głosowi tekstem. (omówienie pracy języka, żuchwy, ust, itd, ćwiczenia dykcyjne)
  8. Improwizowanie głosem. Mini etiudy aktorskie. Podsumowanie.

  TRWAJĄCE ZAPISY:

  Grupa 'Barton’

  Start zajęć:              7 września 2023

  Dni spotkań:      Czwartki;              17:30-19:30

  Grupa wiekowa:
  Dorośli
  Miejsce spotkań:            Teatr Variété

  Grzegórzecka 71
  Kraków

  Cykl obejmuje 8 zajęć. Spotkania nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Każde zajęcia trwają 2 godziny. Grupę prowadzi Karolina Borodziuk.

  Szczegóły grup

  Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

  Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

  Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

  Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

  Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

  Płatności i zniżki

  Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

   

  OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

  650,00 

  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 620 zł

  lub płatność w 3 ratach

  Cena niedługo wzrośnie!  

  *Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

  Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

   

  Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

  Zapisy

  Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

   

  Zapisz się na warsztaty!

  Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

  Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

  Są dostępne wolne miejsca

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂