fbpx
Opis zajęć:

Warsztaty z Voice Flow

Poznaj swój prawdziwy głos!

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

r

Obecnie zapisy na te warsztaty są zamknięte. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić otwarcia zapisów lub sprawdzenie trwających zapisów.  

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Zapraszamy na Voice Flow! Poznaj swój głos na nowo dzięki ćwiczeniom reklaksacyjnym i treningowi uważności. Warsztat dedykowany dla wszystkich, którzy pracują głosem na co dzień.

 

Czym jest Voice Flow?

Jest to autorski projekt prowadzącej – Karoliny Borodziuk, który zrodził się z zauważenia potrzeby śpiewania, emocjonalnego i artystycznego wyrażania się osób także niezwiązanych zawodowo z muzyką. Warsztat ma na celu pogłębienie kontaktu z własnym głosem, eksplorację go, relaksację ciała i trening uważności na napięcia wywołane codziennym stresem, a przenoszące się również na głos. Jest nastawiony nie tyle na pracę głosem pod kątem śpiewu i kreowania muzyki, co na zgłębienie tematu samej fonacji, jej jakości, a co za tym idzie jakości głosu podczas każdej wypowiedzi – słownej jak i muzycznej. 

Co będziemy robić na warsztatach?

Program zajęć obejmuje m. in.: ćwiczenia relaksacyjne, oparcie oddechowe głosu, ćwiczenia fonacyjne na samogłoskach, ćwiczenia dykcyjne (rozluźniające żuchwę, mięśnie twarzy, szyi, krtani itd.), elementy pilatesu, praca z całym ciałem, śpiewanie prostych melodii ludowych, kanonów, eksperymentowanie z barwą głosu, ćwiczenia aktorskie na modulację głosem..

   

   

  Jak przygotować się na zajęcia? 

  Podczas każdych zajęć będę przeplatać teorię z dynamicznymi ćwiczeniami. Na każdych zajęciach uczestnikom będą potrzebne maty do jogi/fitnessu. Dobrze być ubranym w wygodny strój, który nie krępuje ruchów. 

  Dla kogo jest warsztat?

  Dla osób pracujących głosem, dla osób zabieganych, spiętych, zestresowanych, otwartych na poszukiwania coraz lepszej jakości przebywania w swoim ciele, a także profesjonalnych wokalistów, muzyków, którzy chcą spojrzeć na swój głos pod nowym kątem.

  teatr wakacyjny.

  Jak przygotować się na zajęcia? 

  Podczas każdych zajęć będę przeplatać teorię z dynamicznymi ćwiczeniami. Na każdych zajęciach uczestnikom będą potrzebne maty do jogi/fitnessu. Dobrze być ubranym w wygodny strój, który nie krępuje ruchów. 

  Dla kogo jest warsztat?

  Dla osób pracujących głosem, dla osób zabieganych, spiętych, zestresowanych, otwartych na poszukiwania coraz lepszej jakości przebywania w swoim ciele, a także profesjonalnych wokalistów, muzyków, którzy chcą spojrzeć na swój głos pod nowym kątem.

  Karolina Borodziuk

  Jej recepta na dobre warsztaty to czerpanie inspiracji ze spotkania, otwartość na propozycje i talent samych uczestników, humor i dobra energia. W swoim podejściu do nauczania skupia się na komfortowej emisji głosu oraz pracy z ciałem, korzystając przy tym m. in. z elementów techniki Aleksandra, a także włoskiego bel canta. Swoją wiedzę i umiejętności czerpie z doświadczenia zdobytego podczas studiów na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego dr hab. prof. AM Agaty Kobierskiej, licznych kursów muzycznych oraz przede wszystkim działalności koncertowej. Solistka, trener wokalny, autorka tekstów, a także członkini Preziosa Ensemble, Cantica Sacra Ensemble oraz zespołu Cracow Singers, ponadto klarnecistka. Laureatka m.in. I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Rudolfa Petraka w Żylinie oraz laureatka III nagrody w konkursie wokalnym Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrablach, Słowacja (2018). Brała udział w licznych kursach wokalnych pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. Thomasa Heyer’a, Heleny Łazarskiej, Marka Rzepki, Ewy Wolak, Stefanii Donzelli, Anny Stolarczyk, Martiny Jankovej i innych. W swoim repertuarze mieści partie operowe, muzykę sakralną, a także pieśni – od epoki późnego renesansu, aż po utwory współczesne.

   Zdjęcia warsztatowe:

  Plan tematyczny zajęć:

  1. Anatomia i fizjologia głosu. (omówienie, ćwiczenia na matach: obserwacja i relaksacja ciała)
  2. Głos opiera się na emocjach – poszukiwanie komfortu w głosie bazując na odruchach fizjologicznych.
  3. Ćwiczenia na zachowanie komfortu w ciele podczas stresu (elementy techniki Alexandra)
  4. Uwolnienie i obserwacja oddechu – ćwiczenia na matach (elementy pilatesu
  5. Pogłębienie rezonansu, eksperymentowanie z barwą głosu – ćwiczenia na samogłoskach.
  6. Intonacja, czyli śpiewne mówienie. (ćwiczenia)
  7. Spółgłoski – jak nie przeszkadzać głosowi tekstem. (omówienie pracy języka, żuchwy, ust, itd, ćwiczenia dykcyjne)
  8. Improwizowanie głosem. Mini etiudy aktorskie. Podsumowanie.

  Zapisy zamknięte!

  Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
  Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)   Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


   Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

   PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
   Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

   Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

   Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

   Do zobaczenia na zajęciach! 🙂