fbpx

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Do następnej sesji zmiany cen

Cena tych warsztatów została obniżona w promocji early bird i może wkrótce wzrosnąć.

Nie czekaj i zapisz się teraz w niższej cenie!

Opis zajęć:Warsztaty pisania kreatywnego online
Od pomysłu do historii

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Zapraszamy na warsztaty pisania kreatywnego – 6 spotkań online – podczas których przełamiesz swoje blokady twórcze, zerkniesz łaskawym okiem do swojej szuflady, żeby dokończyć rozpoczęte pisarskie projekty lub zaczniesz tworzyć coś zupełnie nowego. 

 

Czym są warsztaty pisania kreatywnego?

Na warsztatach wspólnie przyjrzymy się procesowi powstawanie dzieła literackiego, pracując na krótkiej formie, jaką jest opowiadanie. Dowiesz się przede wszystkim: 

  • Skąd wziąć pomysł na utwór literacki?
  • Czego potrzebujesz, a co Ci przeszkadza w pisaniu?
  • Jakie są sposoby na utkanie intrygującej opowieści?
  • Jaka wygląda budowa fabuły?
  • Jak ożywić bohaterów, żeby nie byli nudni i płascy?
  • Jak pisać dialogi, czyli jakim językiem mają mówić Twoi bohaterowie?
  • Jak redagować i poprawiać swoje dzieło (metoda „zero żalu”).

 

Dla kogo jest warsztat?

Warsztat jest dla wszystkich osób, które chciałyby odkryć i/lub rozwijać swój pisarski talent. Jeśli piszesz do szuflady i chcesz zacząć publikować – ten warsztat jest dla Ciebie. Jeśli niczego nigdy nie napisałaś/eś, ale od dawno o tym marzysz – to znaczy, że to jest właśnie ten moment, żeby zacząć. Nie odkładaj rozwoju swojej pasji na lepsze czasy / urlop / emeryturę. Już dziś zacznij swoją pisarską przygodę. 

 

Jak przygotować się do zajęć?

Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać sprawny mikrofon, dobry dostęp do internetu oraz kamerkę, chociaż nie jest ona wymagana. Na zajęcia przygotuj coś do notowania (może być kartka i długopis lub zeszyt i ołówek, a jeśli Ci wygodniej, możesz notować na komputerze lub na telefonie) oraz otwarty umysł.

Co możesz wynieść z zajęć?

Dzięki warsztatom pisania kreatywnego uciszysz swojego wewnętrznego krytyka, pokonasz swoje blokady twórcze i pisarski świat stanie wreszcie przed Tobą otworem. Poznasz życzliwych ludzi, z którymi połączą Cię wspólna pasja i chęć tworzenia. Skonstruujesz własną fabułę, napiszesz opowiadanie, czyli stworzysz nowy świat z jego oryginalną poetyką i jego wyjątkowymi bohaterami. Nabierzesz wiatru w swoje pisarskie skrzydła.

Co możesz wynieść z zajęć?

Dzięki warsztatom pisania kreatywnego uciszysz swojego wewnętrznego krytyka, pokonasz swoje blokady twórcze i pisarski świat stanie wreszcie przed Tobą otworem. Poznasz życzliwych ludzi, z którymi połączą Cię wspólna pasja i chęć tworzenia. Skonstruujesz własną fabułę, napiszesz opowiadanie, czyli stworzysz nowy świat z jego oryginalną poetyką i jego wyjątkowymi bohaterami. Nabierzesz wiatru w swoje pisarskie skrzydła.

Prowadzący:


 

Anna Oliynyk

Z wykształcenia literaturoznawca (posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa), z zamiłowania autorka opowiadań, wierszy, piosenek oraz bajek dla dzieci, a także przekładów poetyckich z języka angielskiego i niemieckiego.  Publikowała w Autografie, Opcjach, Pamiętniku Literackim, Literacjach a także na łamach czasopisma internetowego Muzykalia w tomach Judaica. Tam  ukazały się jej przekłady poezji Else Lasker Schuler. Umiejętności dydaktyczne doskonaliła w pracy ze studentami UW (między innymi współpracując ze Szkołą Mistrzów) oraz Instytutem Badań Literackich. Wiele lat prowadziła warsztaty kreatywności dla dzieci oraz warsztaty twórczego pisania dla dorosłych w ośrodku artystycznym Sztukarnia , od niedawna także  w warszawskiej szkole „Pasja Pisania” . W 2018 roku ukazał się jej drugi tom poetycki „Choć odpowiedzi nie ma”.

Maja Jaszewska

 Dziennikarka, pisarka, poetka. Autorka wielu artykułów i wywiadów publikowanych w prasie i czasopismach ( „Tygodnik Powszechny”, „W drodze”, „Więź”, „Zwierciadło”, „Sens”, „Twój Styl”, „Elle”, „Wysokie Obcasy”, „Polityka”, „Kraina Bugu”.). Autorka rozmów z wybitnymi postaciami kultury na portalu Styl.pl.

Autorka książek: W co wierzę? (Homini, 2007), Nie i tak. Rozmowa z Adamem Ferencym (Editio, 2018), Gwiazdeczka (Editio 2018 )Słoiczki (Wydawnictwo Szelest, 2022), Astrachańska serenada (eSPe w druku)

Współautorka książek Psychologia mitów greckich. Rozmowy z Zenonem Waldemarem Dudkiem (Eneteia, 2013) i Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche (Eneteia, 2019). Autorka trzech tomików poetyckich: Talitha kumBardoDziewięć lodowych pierścieni.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

Plan tematyczny zajęć:

1. Podstawy pisania kreatywnego. Skąd brać pomysły na opowieści? Czy tematy leżą na ulicy? Czy nas obdarowała ulubiona lektura? Schematy trzech rodzajów powieści. Pierwsze ćwiczenia pisarskie.
2. Wiarygodny bohater literacki. Drugorzędne postaci. Struktura psychiczna według koncepcji doktora Zenona Waldemara Dudka. Dialogi jako narzędzie do charakteryzacji postaci. Kim jest mój bohater i dlaczego chcę wam go przedstawić?
3. Konstrukcja fabuły. Podstawowe błędy w budowaniu akcji opowiadania. Tworzenie konfliktu. Kreowanie świata opowieści. Siła realizmu.
4. Narracja i perspektywa. Rodzaje narratorów. Wpływ rodzaju perspektywy narracyjnej na opowieść.
5. Znaczenie stylu w pisaniu kreatywnym. Środki stylistyczne , metafory i symbole. Podstawowe błędy stylistyczne, gramatyczne i składniowe.
6. Sztuka pisania dialogów. Czego cennego możemy się nauczyć z komunikatorów społecznościowych? Proces redagowania i poprawiania tekstu.

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Overdal’

Start zajęć:
19 marca 2024

Dni spotkań:
Wtorki; 19:15-20:45

Miejsce spotkań:

Przestrzeń internetowa /
Google classroom

Ilość zajęć:

6

Grupa wiekowa:

Dorośli

Warsztaty są prowadzone przez Annę Oliynyk- obejmują 6 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych oraz aktywności międzyzajęciowych. Każde zajecia trwają 2h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. W trakcie spotkań będziemy omawiać program zajęciowy i zdobywać wiedzę teoretyczną, a pomiędzy zajęciami (i również po zakończeniu) będzie czas na wysyłanie prac, dyskusje i wzajemny feedback w grupie warsztatowej. Do uczestnictwa w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu.

Szczegóły grup

Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

450,00 

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz uzyskać zwrot pełnej wpłaconej kwoty, jeśli zgłosisz reklamację do 2 dni od pierwszych zajęć.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂