Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Do następnej sesji zmiany cen.

Uwaga! Cena tych zajęć jest okresowo obniżona przez zniżkę early bird i może niebawem wzrosnąć.

To najlepszy moment by się zapisać! 🙂

Opis zajęć:Warsztaty pisania kreatywnego online
Od pomysłu do historii

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Dołącz do wyzwania kreatywnego pisania!

Kilka tygodni to niewiele, aby napisać własny tekst, ale… warto spróbować! Jeśli lubisz czytać, interesuje Cię storytelling, podczas dni spędzanych w domu chcesz się rozwijać, szukasz wyzwań i pragniesz choć na chwilę przenieść się do innych – być może lepszych od naszego, a być może gorszych – światów, zapraszamy na warsztaty pisarskie online! W ramach intensywnego,  trzytygodniowego kursu w przestrzeni wirtualnej czeka Cię zarówno teoria, jak i praktyka. 

Na zajęciach poznasz podstawowe metody tworzenia struktury 3-aktowej, konstruowania wielowymiarowych bohaterów, pisania dialogów. Będzie też mnóstwo ćwiczeń pobudzających twórcze myślenie, dzięki którym łatwiej jest przełamywać schematy oraz puszczać wodze pisarskiej fantazji.

  1. Kto może być pisarzem? Pisarz – artysta czy rzemieślnik? Określ swoje pisarskie DNA!
  2. Jaka jest Twoja opowieść? Temat a pomysł, pomysł a gatunek, wyznaczniki gatunkowe. Od czego zacząć? Pierwszy zapis pomysłu.
  3. Bohater opowieści. Archetypy postaci. Podróż bohatera – koncepcja Cambella. Łuk przemiany postaci. Jak zbudować postać? Co trzeba o niej wiedzieć?
  4. Fabuła – od koncepcji Arystotelesa do współczesnych rozwiązań (wykorzystywanych m.in. w scenariuszach filmowych).  Morfologia opowieści. Metoda ośmiu sekwencji. Linia akcji, linia relacji a łuk przemiany postaci. 
  5. Narrator, perspektywa narracyjna i punkty widzenia. Czas i miejsce w powieści: wybór miejsca akcji i jego konsekwencj, linia czasu, retrospekcje, komplikacje linii fabularnej.
  6. Dialog. Funkcje dialogu. Konstrukcja i zapis dialogu. Bohaterowie powieści mają głos.

Istnieje możliwość kontynuacji zajęć.

Prowadzący:


 

Marta Knopik

Pisarka, autorka powieści „Czarne Miasto”, która zdobyła tytuł Książki Roku 2020 przyznawany przez portal literacki Granice.pl oraz „Roku Zaćmienia”, stanowiącego kontynuację cyklu powieściowego pt. „Opowieści z Czarnego Miasta”. Zapowiada kontynuację serii, którą będzie powieść pt. „Burgundowe Wdowy”. Obecnie w ramach stypendium artystycznego przyznanego przez Prezydenta Miasta Bytomia pracuje nad powieścią dla młodzieży pt. „Podarunek”.
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach o specjalności krytyka literacka. Miłośniczka sztuki, literatury, teatru i filmu. Fascynatka mitów, legend, zbieraczka starych opowieści. Zapalona czytelniczka. Większość swojego czasu spędza z książkami, pisząc, czytając, rozmawiając o literaturze lub ucząc, zarówno pisania jak i krytycznego czytania tekstów. Publikuje scenariusze zajęć w duchu pedagogiki teatru na portalu Teatroteka Szkolna prowadzonym przez Instytut Teatralny w Warszawie, pisze recenzje spektakli dla wortalu Dziennik Teatralny. Współpracuje z Naszą Dobrą Szkołą w Katowicach.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa ‘Kare’

Start zajęć:
8 listopada 2021

Dni spotkań:
poniedziałki; 19:00-20:30

Miejsce spotkań:

Przestrzeń internetowa /
Google classroom

Ilość zajęć:

6

Grupa wiekowa:

Dorośli

Warsztaty są prowadzone przez Martę Knopik – obejmują 6 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych oraz aktywności międzyzajęciowych.  Każde zajecia trwają 1,5h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. W trakcie spotkań będziemy omawiać program zajęciowy i zdobywać wiedzę teoretyczną, a pomiędzy zajęciami (i również po zakończeniu) będzie czas na wysyłanie prac, dyskusje i wzajemny feedback w grupie warsztatowej. By uczestnicyć w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu.

Szczegóły grup

Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli powyższe terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o następnej grupie by otrzymać maila przy otwarciu następnej grupy 🙂

Płatności i zniżki

 

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

290,00 

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂