fbpx

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Uwaga! Cena tych zajęć jest okresowo obniżona przez zniżkę early bird i niebawem wzrośnie.

To najlepszy moment by się zapisać! 🙂

Opis zajęć:Kurs pisania kreatywnego online
Od pomysłu do historii

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

p

Aktualnie trwają zapisy również na warsztaty scenariopisarstwa online – możesz kupić je w pakiecie z tymi warsztatami. Po zapisie na dowolny z tych warsztatów otrzymasz zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugi.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Dołącz do wyzwania kreatywnego pisania!

Kilka tygodni to niewiele, aby napisać własny tekst, ale… warto spróbować! Jeśli lubisz czytać, interesuje Cię storytelling, podczas dni spędzanych w domu chcesz się rozwijać, szukasz wyzwań i pragniesz choć na chwilę przenieść się do innych – być może lepszych od naszego, a być może gorszych – światów, zapraszamy na warsztaty pisarskie online! W ramach intensywnego,  trzytygodniowego kursu w przestrzeni wirtualnej czeka Cię zarówno teoria, jak i praktyka. 

Na zajęciach poznasz podstawowe metody tworzenia struktury 3-aktowej, konstruowania wielowymiarowych bohaterów, pisania dialogów. Będzie też mnóstwo ćwiczeń pobudzających twórcze myślenie, dzięki którym łatwiej jest przełamywać schematy oraz puszczać wodze pisarskiej fantazji.

1. Popis na dzień dobry. Pisarskie przedstawienie się. Skąd wziąć pomysł na utwór literacki? Budowanie własnej bazy.
2. Pisarska rozgrzewka, czyli jak dostrzec nieoczywiste w oczywistym? Ćwiczenia warsztatowe – wprawki literackie.
3. Porywająca fabuła. Konstrukcja 3-aktowa. Postępować zgodnie ze schematami czy je łamać? Co uatrakcyjni fabułę?
4. Ożywianie bohatera. Jak sprawić, by bohater był wielowymiarowy? Odwołania do archetypów i poszukiwanie głębi.
5. Magia dialogów. Jakich zasad przestrzegać, by dialogi były pełne życia, werwy i energii?
6. Redagowanie z poprawianiemCo zrobić, aby tekst „dobry” stał się „bardzo dobry”? Jak wprowadzać zmiany w utworze, którego napisanie kosztowało tyle wysiłku? Omówienie tekstów (lub ich fragmentów), które powstały podczas warsztatów. Rozmowy o dalszych planach.

Istnieje możliwość kontynuacji zajęć.

Prowadzący:


 

Anna Oliynyk

Z wykształcenia literaturoznawca (posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa), z zamiłowania autorka opowiadań, wierszy, piosenek oraz bajek dla dzieci, a także przekładów poetyckich z języka angielskiego i niemieckiego.  Publikowała w Autografie, Opcjach, Pamiętniku Literackim, Literacjach a także na łamach czasopisma internetowego Muzykalia w tomach Judaica. Tam  ukazały się jej przekłady poezji Else Lasker Schuler. Umiejętności dydaktyczne doskonaliła w pracy ze studentami UW (między innymi współpracując ze Szkołą Mistrzów) oraz Instytutem Badań Literackich. Wiele lat prowadziła warsztaty kreatywności dla dzieci oraz warsztaty twórczego pisania dla dorosłych w ośrodku artystycznym Sztukarnia , od niedawna także  w warszawskiej szkole „Pasja Pisania” . W 2018 roku ukazał się jej drugi tom poetycki „Choć odpowiedzi nie ma”.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

TRWAJĄCE ZAPISY:

 Grupa ‘Oizys’

Start zajęć:
29 kwietnia 2021

Dni spotkań:
czwartki; 18:00-19:30

Miejsce spotkań:

Przestrzeń internetowa /
Google classroom

Ilość zajęć:

12

Grupa wiekowa:

Dorośli

Warsztaty są prowadzone przez Annę Oliynyk – obejmują 12 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych oraz aktywności międzyzajęciowych.  Każde zajecia trwają 1,5h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. W trakcie spotkań będziemy omawiać program zajęciowy i zdobywać wiedzę teoretyczną, a pomiędzy zajęciami (i również po zakończeniu) będzie czas na wysyłanie prac, dyskusje i wzajemny feedback w grupie warsztatowej. By uczestnicyć w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu.

Szczegóły grup

Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli powyższe terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o następnej grupie by otrzymać maila przy otwarciu następnej grupy 🙂

Płatności i zniżki

 

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

580,00  520,00 

Cena może różnić się w zależności od grupy – rozpocznij zapis by zobaczyć dokładnę cenę zajęć.
Cena niedługo wzrośnie!  
*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂