fbpx

Opis zajęć:Kurs songwritingu online

Napisz własną piosenkę w Varsztatovni!

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Zapraszamy na zajęcia z songwritingu w Varsztatovni! To cykliczny warsztat, dzięki któremu w kilka tygodni nauczysz się jak pisać piosenki w taki sposób, aby porwać jak najwięcej słuchaczy i wzbudzić w nich gamę emocji.

Czym są warsztaty songwritingu?

To zajęcia, na których pod okiem profesjonalisty zdobędziesz narzędzia niezbędne do rozpoczęcia przygody z tworzeniem własnych utworów i wreszcie zabierzesz się za ich tworzenie! Dowiesz się również czego potrzebujesz by zacząć pisać autorską muzykę, poznasz podstawowe zasady pisania utworów, wyeliminujesz dotychczasowe błędy (lub zaczniesz od początku jeśli wcześniej nie próbowałeś_aś!) oraz nauczysz się łączyć tekst z muzyką.

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, które nigdy nie miały okazji tworzyć własnych tekstów piosenek i chciałyby poznać podstawy budowania zwrotek, refrenów i bridgy, jak i dla osób średniozaawansowanych, które już piszą własne utwory, lecz ich prace wymagają szlifu tekściarskiego. Zajęcia przydadzą się również osobom piszącym do szuflady, które boją się wyjść z własną twórczością na światło dziennie – dzięki warsztatom przełamią własne blokady.

Jak przygotować się do zajęć?

Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać sprawny mikrofon, dobry dostęp do internetu oraz kamerkę, chociaż nie jest ona wymagana. Pamiętaj również o dobrym humorze 🙂

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim poznasz budowę piosenki i nauczysz się tworzyć teksty tak, aby były ona chwytliwe i uderzały w Twoją muzyczną grupę docelową. Przełamiesz również blokady związane z tzw. “pisaniem do szuflady”. Poznasz sprawdzone triki budowania napięcia w piosenkach i nauczysz się jak w ciekawy sposób bawić się słowem. Oprócz wiedzy praktycznej z budowania piosenki dowiesz się również jak stworzyć własne demo i jak dzięki niemu zaistnieć w branży muzycznej.

p

Sprawdź też kurs online „Debiut Wokalny Krok po Kroku” na którym dowiesz się jak tworzyć lepszą muzykę i teksty piosenek, poznasz tajniki techniczne nagrywek płyty oraz dowiesz się jak zbudować swoją markę i zaistnieć na rynku muzycznym!

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim poznasz budowę piosenki i nauczysz się tworzyć teksty tak, aby były ona chwytliwe i uderzały w Twoją muzyczną grupę docelową. Przełamiesz również blokady związane z tzw. “pisaniem do szuflady”. Poznasz sprawdzone triki budowania napięcia w piosenkach i nauczysz się jak w ciekawy sposób bawić się słowem. Oprócz wiedzy praktycznej z budowania piosenki dowiesz się również jak stworzyć własne demo i jak dzięki niemu zaistnieć w branży muzycznej.

 

 

Prowadzący:


 

Julita Zielińska

 

Wokalistka, kompozytorka, pedagog. Członkini zespołu Lepi.my, Zielińska oraz Ziewa. Od pięciu lat, wykładowca w Akademii Muzyki Rozrywkowej, od trzech – trener w złotych szeregach ekipy warsztatów Just Cover It w Warszawie i nie tylko, wykładowca na corocznych Kreatywnych Warsztatach Wojtka Pilichowskiego.

Współpracowała między innymi z Krzysztofem Ścierańskim, Dick4Dick, Grażyną Łobaszewską, Sotei. Laureatka prestiżowych konkursów takich jak np. Jarocińskie Rytmy Młodych, Spotkania zamkowe w Olsztynie, Frazy w Poznaniu, Maraton Piosenki Osobistej i wiele innych. Uczyła się u artystów takich jak Paulina Przybysz, Wojtek Pilichowski, Natalia Kwiatkowska czy Grażyna Łobaszewska.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

Plan tematyczny zajęć:

1. Wprowadzenie – Od czego zacząć? Jakich narzędzi potrzebujesz do pisania autorskiej muzyki? Podstawowe zasady i niezbędna nomenklatura.

2. Pisanie tekstu- Prawdy i mity. Najczęstsze błędy. Ćwiczenia i analiza tekstów polskich twórców.

3. Songwriting w praktyce – Praca na tekstach stworzonych przez uczestników podczas zajęć. Feedback i dobre praktyki.

4. Songwriting w praktyce #2 – Dalsza praca na autorskich tekstach uczestników. Doszlifowanie i redagowanie tekstów.

5. Tekst i muzyka – Jak połączyć tekst z utworem? – Praktyki dla osób z podstawowymi umiejętnościami gry na instrumencie i bez nich.

6. Jak stworzyć własne demo i co dalej – Jak amatorsko stworzyć utwór w formie demo i co dalej z nim zrobić?

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂