fbpx

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Do następnej sesji zmiany cen

Trwa oferta early bird!

Uwaga! Cena tych zajęć jest obniżona przez zniżkę early bird i może niebawem wzrosnąć.

Zajmij miejsce w grupie już teraz by załapać się na najkorzystniejszą ofertę!🙂

Opis zajęć:

Warsztaty teatralne i inne szaleństwa

Grupa teatralna

Sprawdź grupę młodzieżową tutaj.

Szczecin (zobacz też inne warsztaty)

Są dostępne wolne miejsca

Nowy program warsztatów: Te warsztaty mają nowy program zajęciowy - do udziału zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i te które uczestniczyły już w warsztatach w Varsztatovni (program jest komplementarny z poprzednim)

Chcesz zacząć swoją przygodę z teatrem, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Chcesz obudzić ukrytą kreatywność i zacząć tworzyć teatr? A może w Twoim życiu jest za dużo stresu czy nudy i chciałbyś zdjąć ten „gorset”? Jeśli tak, to zapraszamy na cykliczne warsztaty teatralne!!

 

Czym są warsztaty teatralne?

Nasze zajęcia teatralne to kompleksowy program, który rozwija wszechstronne umiejętności aktorskie, reżyserskie i sceniczne, skierowany do uczestników na różnych poziomach zaawansowania. Podczas kursu uczymy podstaw gry aktorskiej, gdzie skupiamy się na technikach aktorskich, pracy z emocjami, mowie ciała oraz improwizacji. Dzięki treningowi głosu i dykcji, uczestnicy doskonalą techniki oddychania, projekcję głosu oraz umiejętność tworzenia scenicznej atmosfery przy pomocy dźwięków. W ramach kreacji bohatera uczymy, jak tworzyć i rozwijać postaci poprzez historię, tło, rekwizyty i kostiumy. Zajęcia z relacji scenicznych pomagają w budowaniu interakcji z partnerem scenicznym, rozwijaniu chemii na scenie i pracy w grupie. Analiza tekstu i interpretacja scenariusza, a także techniki nauki i zapamiętywania tekstu, są kluczowe dla zrozumienia i ożywienia dramatycznych opowieści na scenie.

Dla uczestników zainteresowanych ruchem, proponujemy zajęcia z bio-mechaniki teatralnej oraz technik slow motion, które rozwijają precyzję ruchową, świadomość ciała. W ramach zajęć z performance’u publicznego oraz Teatru Zmiany, uczymy planowania i realizacji spektakli w przestrzeniach publicznych oraz wykorzystania teatru jako narzędzia dialogu społecznego. Dodatkowo, Teatr autobiograficzny umożliwia uczestnikom eksplorację osobistych doświadczeń i historii, przekształcając je w pełne emocji spektakle.

Nasz program to przestrzeń twórczego rozwoju, gdzie każdy ma możliwość odkrywania i doskonalenia swoich talentów, niezależnie od poziomu zaawansowania, tworząc unikalne i inspirujące doświadczenia teatralne.

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty?

Nasze warsztaty są dedykowane osobom na poziomie podstawowym, rozpoczynającym dopiero swoją sceniczną przygodę. Zapraszamy więc każdego, kto ma w sobie choć odrobinę zapału, by tworzyć teatr. Każdego, kto chce się przekonać się, czy aktorstwo to właściwy kierunek. I przede wszystkim każdego, kto za pośrednictwem teatru chce przełamać swoje własne bariery, otworzyć się na ludzi i na publikę. 

 

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru, oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie, przełamiesz swoje blokady, poznasz nowych, kreatywnych ludzi z tą samą pasją co Ty oraz zdobędziesz pewność siebie!

 

Istnieje możliwość kontynuacji.

Jak przygotować się do zajęć?

Chcemy byś czuł/a się komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń, więc zabierz ze sobą wygodną odzież, czyli to w czym czujesz się najswobodniej. Przyda się również butelka wody. Nie zapomnij również o dobrym humorze!

 

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru, oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie, przełamiesz swoje blokady, poznasz nowych, kreatywnych ludzi z tą samą pasją co Ty oraz zdobędziesz pewność siebie!

Istnieje możliwość kontynuacji.

teatr wakacyjny.
p
Sprawdź też kurs online „Aktorski Start od Deski do Deski” na którym dowiesz się, jak postawić pierwsze kroki w branży aktorskiej i teatralnej, jak zdobyć role oraz poznasz tajniki pracy aktora.

Jak przygotować się do zajęć?

Chcemy byś czuł/a się komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń, więc zabierz ze sobą wygodną odzież, czyli to w czym czujesz się najswobodniej. Przyda się również butelka wody. Nie zapomnij również o dobrym humorze!

 

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru, oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie, przełamiesz swoje blokady, poznasz nowych, kreatywnych ludzi z tą samą pasją co Ty oraz zdobędziesz pewność siebie!

Istnieje możliwość kontynuacji.

Prowadzący:


 

Jakub Gwit

Zzałożyciel i pomysłodawca Teatru Rozmaitości GWITAJCIE, aktor, wokalista, konferansjer i animator.
Od prawie 40 lat na scenie. Absolwent Studium Wok.-Akt. przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po dyplomie związał
się ze szczecińską Operą na Zamku, w której spędził 13 lat jako solista-aktor, asystent reżysera przy wielu
produkcjach oraz prowadzący kameralną „Scenę eL”, poświęconą głównie dzieciom, na której zrealizował takie
projekty jak „OPERAnek” czy „Maluch w Operze”. Ostatnie 10 lat poświęcił na prowadzenie prywatnego Teatru
GWITAJCIE, którego spektakle opierają się głównie na klasycznym repertuarze dla dzieci.

 Zdjęcia warsztatowe:

Nowy plan zajęć:

Podstawy gry aktorskiej: ćwiczenia z zakresu technik aktorskich, ekspresja emocji i mowa ciała, improwizacja

Ruch sceniczny: koordynacja ruchowa, choreografia i podstawy tańca, fizyczne przygotowanie aktora

Dźwięk i Głos: ćwiczenia na poprawę dykcji, techniki oddychania i projekcji głosu, artykulacja i modulacja głosu, umiejętność tworzenia atmosfery i nastroju za pomocą dźwięków

Kreacja bohatera: sztuka budowania postaci, tworzenie historii i tła postaci, techniki wczuwania się w rolę, użycie rekwizytów i kostiumów 

Sceniczne relacje: interakcje z partnerem scenicznym, budowanie chemii scenicznej, praca w grupie

Od strony do sceny: analiza scenariusza, interpretacja tekstu dramatycznego, nauka tekstu i jego zapamiętywanie

DRAMA: odgrywanie klasycznych scenek z zakresu komedii i dramatu, pracując jednocześnie nad ekspresją emocji 

Teatr slow: techniki slow motion i mindfulness w aktorstwie, medytacyjne podejście do gry scenicznej, eksploracja tempa i rytmu w teatrze. Ćwiczenia na redukcję stresu i napięcia; medytacja, skupienie i koncentracja przed występem

 

Performance publiczny: planowanie i realizacja spontanicznych występów w przestrzeniach publicznych, reakcje i interakcje z przypadkowymi widzami, łamanie czwartej ściany i angażowanie publiczności

Teatr Zmiany: Sztuka dialogu społecznego, techniki Augusta Boala, interaktywne spektakle angażujące publiczność w rozwiązywanie problemów społecznych, praca nad tematami opresji i sprawiedliwości społecznej

Kulisy sztuki: zrozumienie koncepcji reżyserskich, planowanie scen, rola reżysera w procesie teatralnym

Teatr autobiograficzny: praca z osobistymi historiami uczestników, tworzenie spektakli na bazie własnych doświadczeń, eksploracja intymnych i osobistych tematów na scenie

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Gopkunu’

Start zajęć:
5 listopada 2024

Dni spotkań:
Wtorki;
17:30-19:00

Grupa wiekowa:
Dorośli (19+)

Miejsce spotkań:
Nowa Dekadencja – Szczecińskie Centrum Kultury

Ul. Partyzantów 2 

Szczecin

Warsztat obejmuje 12 cotygodniowych zajęć. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Każde warsztaty trwają 1,5 godziny zegarowe. Zapraszamy osoby początkujące i średniozaawansowane. Nie wymagamy żadnego doświadczenia.

Szczegóły grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób w wieku licealnym (grupy młodzieżowe) oraz dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą płatniczą. Istnieje możliwość płatności w ratach.
-15% dla studentów poniżej 26. r. życia (zniżka czasowa z okazji rozpoczęcia roku akademickiego). Studentów prosimy o zabranie na zajęcia ważnej legitymacji.

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

820,00 

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Są dostępne wolne miejsca

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂