Opis zajęć:

Świadomość ciała w ruchu

Znajdż kontakt z samym sobą!

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Są dostępne wolne miejsca

Zapraszamy na Świadomość ciała w ruchu! Dzięki tym zajęciom możesz liczyć na pogłębienie kontaktu z samym sobą, polepszenia samopoczucia, obniżenia poziomu stresu, rozpoznaje blokad w ciele na różnych poziomach funkcjonowania oraz rozwijanie umiejętności świadomego doświadczania siebie i ciała. Warsztaty zostały opracowane przez „Pilates terapeutyczny Studio”.

Czym jest warsztat Świadomość ciała w ruchu

Na zajęciach pracujemy nad kilkoma obszarami odczuwania naszego ciała. Pierwszym z nich jest wymiar fizyczny. Będziemy starać się lepiej wykształcić zmysł propriocepcji, równowagi i kinestetyki. Docierając do różnych części naszego ciała, przenikając je wewnętrznym okiem, odbierając i rozumiejąc informacje, które komunikuje nam nasz organizm zwiększymy stopień panowania nad naszym ciałem. Drugim obszarem do pracy są emocje ukryte w ciele. Czasem, aby rozsądnie współżyć z innymi ludźmi, musimy je tłumić, wstrzymywać, czy lekceważyć. Na zajęciach chcemy rozwinąć świadomość naszego ciała poprzez obserwowanie emocji ukrytych w ciele. Będziemy szukać miejsc, w których kumulują się stłumione emocje, aby je stamtąd uwolnić. Trzecim obszarem łączącym ciało i emocje, łączącym ciało i umysł jest oddech. Poznamy różne rodzaje oddechu, poczujemy co zmienia się w naszym ciele w zależności od tego, jak oddychamy, rozluźnimy oddechem napięte miejsca lub tkanki, z którymi trudno nam jest się skomunikować przez system nerwowy.

Co będziemy robić na warsztatach?

 • obserwować własny naturalny ruch, 
 • odkrywać stopień swobody swoich ruchów oraz ewentualnych nieprawidłowości,
 • odkrywać siebie w relacji z przestrzenią, jakości orientowania się w niej,
 • poznawać swoje ograniczenia i blokady w kontakcie swojego ciała z przestrzenią lub spojrzeniami innych
 • odkrywać stopień swobody w kontakcie z drugą osobą,
 • analizować emocje w ciele i badać swobodę wyrażania swoich emocji i potrzeb poprzez ruch
 • odkrywać stopień czujności swoich zmysłów
 • badać mechanikę ruchu – rytm stawowy i proporcje pracy mięśni
 • poprawiać koordynację ruchową
 • odkrywać ruch z rekwizytem jako punktem odniesienia dla koncentracji lub kreatywności
 • zajmować się improwizacją ruchowa
 • izolować różne partie ciała
 • dodawać elementy sztuki tanecznej, małych form scenicznych i wyrazu scenicznego
 • wprowadzać elementy stretchingu
 • ćwiczyć treningi oddechowe

 

 

Jak przygotować się na zajęcia? 

Uczestnicy powinni być w wygodnym stroju typu legginsy, spodnie dresowe lub spodenki oraz koszulka. Będziemy ćwiczyć w skarpetkach / na boso, bez butów. Warto wziąć gumkę do włosów i własną matę  na polecenie prowadzącej (brak maty nie dyskwalifikuje Cię z zajęć)  

Dla kogo jest warsztat?

Dla każdego, kto chce odciąć się na chwilę od bombardujących nas bodźców i całkowicie skupić się na tym, co odczuwamy wewnątrz. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was naturalny i piękny proces samopoznania 🙂 

teatr wakacyjny.

Jak przygotować się na zajęcia? 

Uczestnicy powinni być w wygodnym stroju typu legginsy, spodnie dresowe lub spodenki oraz koszulka. Będziemy ćwiczyć w skarpetkach / na boso, bez butów. Warto wziąć gumkę do włosów i własną matę  na polecenie prowadzącej (brak maty nie dyskwalifikuje Cię z zajęć)  

Dla kogo jest warsztat?

Dla każdego, kto chce odciąć się na chwilę od bombardujących nas bodźców i całkowicie skupić się na tym, co odczuwamy wewnątrz. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was naturalny i piękny proces samopoznania 🙂 

Magdalena Sobieska

Certyfikowana instruktorka Pilatesu oraz Stretchingu, tancerka, aktorka teatru tańca Test, tancerka, psycholog i choreoterapeuta w edukacji

Ruch i taniec towarzyszy jej od dziecka. To właśnie na lekcji tańca poznała metodę Pilates, której jest teraz certyfikowanym instruktorem. Podczas wielu lat praktyki różnych form tańca, stretchingu i jogi zdobywała wiedzę i doświadczenie w obszarze pracy z ciałem. Do różnych metod zajęć, które prowadzi lubi dodawać elementy tańca, improwizacji ruchowej, czy relaksacji.

Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest też absolwentką “Choreoterapii w edukacji” w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, tancerką oraz aktorką Teatru Tańca Test.

 

 Zdjęcia warsztatowe:

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Silene’

Start zajęć:
8 lipca 2023              9 lipca 2023

Dni spotkań:
Sobota;              11:00 – 14:00        16:00 – 19:00

Niedziela;              11:00 – 14:00        16:00 – 19:00

Grupa wiekowa:
Dorośli

Miejsce spotkań:
Varsztatovnia 

Ul. Dzielna 5 

Poziom:
Początkujący

Intensywne warsztaty weekendowe obejmują 12 godzin zajęć. Warsztaty składają się z 2 bloków zajęciowych po 3 godziny (6 godzin dziennie). Grupę prowadzi Magdalena Sobieska z „Pilates Terapeutyczny Studio”.

Szczegóły grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

 

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

480,00 

lub płatność w 3 ratach

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Są dostępne wolne miejsca

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂