fbpx

Trening Umiejętności Społecznych

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)
Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Czym jest Trening Umejętności Społecznych?

To cykl 12 spotkań, składających się na 3 bloki tematyczne. Pierwszy z bloku zostanie poświęcony emocjom. Przede wszystkim poznamy ich szeroki wachlarz. Zaprzyjaźnimy się ze złością. Dowiemy się jak emocje wpływają na budowanie relacji oraz zaczniemy wchodzić w świat aktywnego słuchania drugiej osoby. Drugi blok będzie skoncentrowany wokół komunikacji, w szczególności doskonalenia umiejętności takich jak wyrażanie swoich potrzeb, zaznaczanie swoich granic, aktywne słuchanie oraz empatia. Trzeci blok zostanie poświęcony innym kompetencjom miękkim. Uczestnik pozna tajniki organizacji, zmieni wektor stresu na siłę napędzającą, wyznaczy swoje cele przyszłościowe i dowie się jak użyć wszystkich nabytych umiejętności w tworzenia relacji oraz drogi do zdobywania swoich
marzeń.
Zajęcia będą głównie praktyczne, z dużą ilością ćwiczeń integracyjnych oraz indywidualnych, by każdy z beneficjentów warsztatu mógł w jak najlepszy sposób wykorzystać narzędzia dostarczone przez prowadzącą.

Dla kogo jest przeznaczona?

Warsztaty przeznaczone są dla osób chcących nabyć głos w dzisiejszym świecie. Tych, którzy chcą komunikować swoje potrzeby w sposób jasny i przejrzysty, a także nauczyć się aktywnie słuchać. Poznać swoje emocje i nabyć umiejętności inteligencji emocjonalnej, w tym radzenia sobie ze złością i stresem. Nabyć umiejętności organizacji, wyznaczania swoich celów i osiągania ich.

Jak przygotować się do zajęć?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Mile widziana jest otwartość na nowe doświadczenia oraz gotowość dzielenia się swoimi obserwacjami i wrażeniami z innymi.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Po kursie uczestnik pozna swoje emocje i je zrozumie. Będzie umiał znaleźć rozwiązanie problemów swoich i innych osób. Nabędzie umiejętności aktywnego słuchania i empatii. Zaprzyjaźni się ze złością oraz stresem. Przede wszystkim także udoskonali umiejętności komunikacji w każdej sytuacji, także konfliktowej poprzez stawianie własnych granic. Dodatkowym atutem tych warsztatów będzie sfokusowanie się na własnych celach życiowych i nabycie narzędzi potrzebnych do ich osiągania.

teatr wakacyjny.
Sprawdź też ofertę naszej Poradni Zdrowia Psychicznego „Valeria„. Dla uczestników warsztatów w Varsztatovni mamy zniżkę -50% na 2 pierwsze sesje terapeutyczne.

Jak przygotować się do zajęć?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Mile widziana jest otwartość na nowe doświadczenia oraz gotowość dzielenia się swoimi obserwacjami i wrażeniami z innymi.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Po kursie uczestnik pozna swoje emocje i je zrozumie. Będzie umiał znaleźć rozwiązanie problemów swoich i innych osób. Nabędzie umiejętności aktywnego słuchania i empatii. Zaprzyjaźni się ze złością oraz stresem. Przede wszystkim także udoskonali umiejętności komunikacji w każdej sytuacji, także konfliktowej poprzez stawianie własnych granic. Dodatkowym atutem tych warsztatów będzie sfokusowanie się na własnych celach życiowych i nabycie narzędzi potrzebnych do ich osiągania.

 

Maria Szydłowska

Trenerka, nauczycielka, studentka.

Ta pasjonatka kieruje się teorią, która głosi, że poziom inteligencji emocjonalnej ma ogromny wpływ
na każdy aspekt ludzkiego życia. Z zaangażowaniem podjęła zadanie doskonalenia siebie oraz innych,
aby wspierać ich w pełnym wykorzystaniu swojego potencjały i umiejętnej komunikacji.
Jej misją jest promowanie relacji międzyludzkich opartych na dialogu, wzajemnym zaufaniu, szacunku,
współpracy i harmonijnym, holistycznym wykorzystaniu możliwości każdego beneficjenta jej
warsztatów. Pracuje głównie z sektorem edukacyjnym, ale nie ogranicza się tylko do tego- prowadzi
również działania w biznesie i pomaga osobom, które chcą rozwijać swoje kompetencje miękkie oraz
budować empatyczną komunikację we własnym życiu. Jej praca jest wyrazem uznania dla potencjału
człowieka i dążenia do tworzenia bardziej wspierającego i pełniejszego środowiska życia.

 Skąd pomysł?

Nasze warsztaty artystyczne od początku służą Wam nie tylko do nabywania nowych umiejętności i rozwijania pasji, lecz także są okazją do otworzenia się, rozprawienia ze swoimi lękami, przepracowania emocji na scenie czy na płótnie. Chcemy pójść o krok dalej i zaoferować Wam zajęcia stricte terapeutyczne, np. profesjonalne grupy wsparcia. Zwiększenie dostępu do opieki psychologicznej oraz promowanie świadomości na temat dobrostanu psychicznego jest przecież jednym z celów statutowych Fundacji Varsztatovnia i cieszymy się bardzo, że możemy go w ten sposób jeszcze pełniej realizować. Sesje terapeutyczne, zajęcia arteterapii oraz terapii grupowej w naszej Fundacji powierzamy młodym, pełnym zapału i świeżej wiedzy, terapeutom, aby w ten sposób również pomóc im w kształceniu i nabywaniu niezbędnego doświadczenia.

Wierzymy, że Społeczeństwo Przyszłości, w którym profesjonalna pomoc psychologiczna jest powszechnie dostępna, a zdrowie psychiczne stanowi ważny element dyskursu społecznego, to coraz bardziej realna wizja i chcemy dokładać do niej swoją cegiełkę.

Trwające zapisy

Grupa:

„SEITOSHA” (Można się jeszcze dopisać)

Start zajęć:

21 marca 2024

Dni spotkań:

Czwartki; 17:30-19:30

Miejsce spotkań:

Varsztatovnia
Ul. Dzielna 5  (Wejście od ulicy Dzielnej)

Cykl obejmuje 12 zajęć. Warsztaty już ruszyły, ale można się jeszcze dopisać. Cena zajęć została obniżona o koszt jednej lekcji. Warsztaty nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe. Warsztaty Maria Szydłowska.

Szczegóły Grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

  Plan tematyczny 

1. Integracja- po co nam ta komunikacja?
2. Emocje + sposoby radzenia sobie ze złością
3. Empatia/aktywne słuchanie
4. Dotyk jako element budowania relacji
5. Fakt/opinia- czemu tak łatwo się pomylić?
6. Potrzeby te małe i te duże

7. Dramy- jak komunikować się bez przemocy
8. Granice i jak je zaznaczać?
9. Organizacja moją silną stroną
10. Stres moim przyjacielem
11. Moja przyszłość
12.Zajęcia integracyjne + ćwiczenia dopełniające wiedzę uczestników

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

Opłata jednorazowa:

779,00 

Lub płatoność w 3 ratach

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz uzyskać zwrot pełnej wpłaconej kwoty, jeśli zgłosisz reklamację do 2 dni od pierwszych zajęć.

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać – daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij „zapisz się” – przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać – jeśli dostępna jest tylko jedna – przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 3

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 780 122 376

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂