fbpx

 Opis zajęć:Warsztaty wokalne w Warszawie

“Rozśpiewaj się na świat”

Start semestru od września / października 2019
Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Kolejna tura warsztatów wokalnych w Varsztatovni dedykowana jest dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas zajęć zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach. Odkryjemy siebie i swój głos.

Grupowe zajęcia wokalne dają możliwość nauki pracy w zespole. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, pracy nad ciałem i postawą,interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem,a co najpiękniejsze skorzystać z pracy w twórczej grupie i wspólnie poimprowizować. Prowadzący słucha grupy i w zależności od jej zainteresowań dobiera materiał.

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

Istnieje możliwość kontynuacji

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Dominik Opaliński

 

Bas-baryton, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii  Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
(studia licencjackie) oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie (studia magisterskie).
Na scenie zadebiutował jeszcze jako student, partią Sempronia w operze Lo Speziale J. Haydna podczas III Operowego Forum Młodych (Opera Nova, Bydgoszcz 2011). Ponadto wcielał się w role w operach takich twórców jak: G.F.Haendel, G.Paisiello, W.A.Mozart, G.Rossini, G. Puccini, R.Wagner, M.Nymann. W 2016 roku powierzono mu rolę Bourdera w operze Ubu Rex K.Pendereckiego (Opera Śląska, Bytom). Premiera została okrzyknięta najlepszą z dotychczasowych realizacji tego tytułu. Współpracuje z Filharmonią Pomorską, Filharmonią Śląską, Filharmonią Warmińsko – Mazurską, Operą Śląską, Operą Wrocławską. Brał udział w w licznych festiwalach m.in.: Bydgoski Festiwal Operowy, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Opera Rara w Krakowie, Festiwal Oper Współczesnych we Wrocławiu.

Ada Kiepura

 

Wokalistka, kompozytorka, chórzystka, trener wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa. Aktualnie studiuje Muzykę w mediach w Collegium Civitas w Warszawie. Jako że jedną z jej pasji jest muzyka gospel, w Wielkiej Brytanii prowadzi chór AMEN oraz uczy emisji głosu. W Warszawie pod swoimi skrzydłami ma kilka grup w Studiu Wokalnym STAGE VOICE.

W wolnym czasie śpiewa w warszawskim chórze SouLadies. Pracuje również nad materiałem autorskim z gatunku elecronic soul. Obecnie w firmie DCODE MEDIA odpowiedzialna jest za muzykę w produkcjach reklamowych.

Ile osób liczy grupa i jaki jest podział grup?

Grupy noszą unikalne nazwy ciał niebieskich by uniknąć konsternacji numerycznej:

Grupa ‘Virgo’ (16-18 lat) poziom początkujący/
średnio-zaawansowany: 
spotkania raz w tygodniu po 2h przez 13 tygodni (w sumie 13 spotkań w tym próba generalna). Zajęcia kończą się koncertem. Prowadzi Dominik Opaliński

Grupa ‘Ceres’ (19-30 lat) poziom początkujący: spotkania raz w tygodniu po 2h przez 13 tygodni (w sumie 13 spotkań w tym próba generalna). Zajęcia kończą się koncertem.  Prowadzi Ada Kiepura

Grupa ‘Europa’ (19-30 lat) poziom średnio-zaawansowany:
spotkania raz w tygodniu po 2h przez 13 tygodni
(w sumie 13 spotkań w tym próba generalna).
Zajęcia kończą się koncertem. Prowadzi Dominik Opaliński.

Grupy liczą do 16 osób. Jeśli wiesz, że odnajdziesz się w którejś z grup będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy!

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Grupa ‘Virgo’ spotyka się w środy w godzinach 17:00-19:00 w Studio Rimbi Rimbi przy ul. Grochowskiej 301/305 w Warszawie. Pierwsze zajęcia odbędą się 25 września.

Grupa ‘Ceres’ spotyka się w poniedziałki w godz 20:00-22:00 w studio Mistic przy ulicy Batorego 14 w Warszawie. Pierwsze zajęcia odbędą się 14 października.

Grupa ‘Europa’ spotyka się w środy w godzinach 19:10-21:10 w Studio Rimbi Rimbi przy ul. Grochowskiej 301/305 w Warszawie. Pierwsze zajęcia odbędą się 25 września.

 

Kurs warsztatowy obejmuje 13 zajęć w tym próba generalna. Pojedyncze warsztaty trwają 2 godziny raz w tygodniu.

Studio Mistic

Płatności i zniżki

 

Opłaty wnoszone są w formie przelewu bankowego lub płatności kartą
(tylko kartą w przypadku rat).

 

W grupie ‘Ceres’ obowiązuje czasowa zniżka z uwagi na pierwszy termin zapisu:

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS – 570,-*
(670 po 1 października)

lub

RATY – 3 x 228 ,-*
(3 x 268 po 1 października)

 

 

Pozostałe grupy:

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS – 570,-*

lub

RATY – 3 x 228 ,-*

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% od kwoty bazowej (dla każdego uczestnika w grupie).

 

W przypadku płatności pełnej kwoty za zajęcia - obowiązuje płatność przed pierwszymi zajęciami. Kwota wpisowa rezerwuje miejsce w grupie.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Ceny uwzględniają udział w koncercie finałowym i są pełną kwotą za uczestnictwo w zajęciach.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na +48 666 644 405 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są wolne miejsca w grupie! Wybierz szczegóły zapisu poniżej i kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

 

Wyczyść

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂