fbpx

Opis zajęć: 

Warsztaty pisania kreatywnego – Wrocław

Od pomysłu do historii

Start semestru od października 2019
Wrocław (zobacz też inne warsztaty)

Czym jest kreatywne pisanie? To popularne obecnie określenie na umiejętność tworzenia ciekawych opowieści. To przede wszystkim przełamywanie schematów, uruchamianie tkwiącego w każdym z nas potencjału i uruchamianie wyobraźni, ale również nowa ścieżka wyrażania siebie, swojej wewnętrznej pasji i – dla niektórych – sposób na życie.

Nie każdy, kto uczy się kreatywnego pisania, zostanie pisarzem. Umiejętność ta przydaje się jednak w bardzo zaskakujących sytuacjach, np. podczas rozmowy o pracę. Są w życiu sytuacje, gdy musimy wystąpić publicznie i przemawiać do ludzi, a czasem po prostu chcemy kogoś porwać ciekawą wypowiedzią, zgrabnie przekształcając nasze myśli w słowa.

Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe metody tworzenia struktury 3-aktowej, konstruowania wielowymiarowych bohaterów, pisania dialogów, tworzenia napięć i konfliktów. Będzie też mnóstwo ćwiczeń pobudzających twórcze myślenie, dzięki którym łatwiej jest przełamywać schematy oraz puszczać wodze pisarskiej fantazji. 

Ostatnie spotkanie w całości zostanie poświęcone storytellingowi w codziennym życiu. Przećwiczymy umiejętność budowania ciekawych opowieści w różnych kontekstach: zawodowym, towarzyskim, rodzinnym. Poznamy różne typy narracji perswazyjnej, dzięki którym łatwiej jest wywołać w odbiorcach określone odczucia.

Warsztaty będą też miejscem, gdzie będziemy mogli porozmawiać też o własnych przemyśleniach, poszukać inspiracji oraz wymienić się doświadczeniem.

 

Umiejętności i relacje w pakiecie!

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Beata Suchecka

 

Poszukiwaczka neologizmów i lotnych form kreatywności językowej. Autorka Niewyrazków i Prozoletów, copywriterka z bujnym doświadczeniem w agencjach reklamowych, trenerka biznesu, inspiratorka, założycielka Kreatolota.

Uczy kreatywnego myślenia, pokonywania blokad twórczych, wyzwalania FLOW i przełamywania schematów. Prowadziła m.in. Wyrażalnię – kreatywną szkołę twórczego pisania z Fundacją Koliber oraz kursy creative writing z Fundacją Kuźnia ART. W 2013 r. ukazał się podręcznik jej autorstwa: „Zajęcia artystyczne – zajęcia copywritingu”.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

Warsztaty odbywają się w następujących grupach. Grupy noszą unikalne nazwy ciał niebieskich by uniknąć konsternacji numerycznej:

Grupa ‘Sargas’ – spotyka się w poniedziałki o 17:00 w sali warsztatowej w budynku Full Service Office przy
ul. Rynek 7 we Wrocławiu od 21 października.

Kurs składa się z 6 zajęć.
Pojedyncze warsztaty trwają 2 godziny.

Ile osób liczy grupa i jaki jest podział grup?

Grupa liczy do 12 osób i jest przeznaczona dla dorosłych (bez górnej granicy wieku)

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach ze starszą grupą – również zapraszamy!

Full Service Office

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Zapisy trwają u nas cały rok, więc jeśli wrócisz tu za kilka dni – możliwe że znajdziesz rekrutacje do następnej grupy 🙂

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂