fbpx
Opis zajęć:

Lekcje baletu dla osób początkujących 

Zajęcia od podstaw

 

r

Obecnie zapisy na te warsztaty są zamknięte. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić otwarcia zapisów lub sprawdzenie trwających zapisów.  

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Lekcje baletu to cykl spotkań cotygodniowych, które są przeznaczonych  dla osób chcących poprawić swoją kondycję fizyczną, nauczyć wyrażania siebie poprzez ruch i poznać jeden z najbardziej eleganckich stylów tanecznych od podszewki. Tego typu warsztaty to ciągła praca nad sobą i umiejętnością panowania nad własnym ciałem. Nie można jednak zapominać, że to przede wszystkim świetna zabawa i okazja do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach!

 

Czy mogę przyjść na zajęcia, jeśli nigdy nie tańczyłem_am?

Zapraszamy osoby zarówno początkujące, jak i te, które mają do czynienia z tańcem, ale niekoniecznie z baletem. Dla tej pierwszej grupy może to być wyjątkowa i absolutnie nowa przygoda, a dla drugiej poprawienie i ulepszenie swojego warsztatu tanecznego. Podczas lekcji baletu będziemy:

 • poszerzać zakresy ruchowe 
 • wzmacniać mięsnie
 • poznawać terminologię tańca klasycznego
 • uczyć się zastosowania w innych stylach tanecznych
 • świetnie się bawić! 

Jak się przygotować do lekcji?

Radzimy na zajęcia wziąć ze sobą dużą butelkę wody, jako że balet to również ogromny wysiłek fizyczny, który bez wątpienia nie zostanie oszczędzony. Jako strój proponujemy t-shirt i legginsy, oczywiście zachęcamy ubrania stroju baletowego oraz baletek, nie są one jednak obligatoryjne. Prosimy o upięcie włosów przed zajęciami.  

Jak wygląda przebieg zajęć?

Na warsztach będziemy wykonywać rutynowe ćwiczenia, które zna każda beletnica i baletmistrz. Pojedyncze zajęcia będa wyglądały w następujący sposób:

 1. Dynamiczna rozgrzewka w rytmie muzyki
 2. Przejścia przez podstawowe pozycje baletowe rąk i nóg
 3. Ćwiczenia przy drążku / na sali
 4. Nauka choreografii 
 5. Rozciąganie mięśni 

Jak wygląda przebieg zajęć?

Na warsztach będziemy wykonywać rutynowe ćwiczenia, które zna każda beletnica i baletmistrz. Pojedyncze zajęcia będa wyglądały w następujący sposób:

 1. Dynamiczna rozgrzewka w rytmie muzyki
 2. Przejścia przez podstawowe pozycje baletowe rąk i nóg
 3. Ćwiczenia przy drążku / na sali
 4. Nauka choreografii 
 5. Rozciąganie mięśni 

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Kama Akucewicz

Po ukończeniu Szkoły Baletowej im R.Turczynowicza w Warszawie w klasie Raisy Kuzniecowej została zaangażowana do zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Warszawie gdzie otrzymała tytuł 1-pierwszej solistki. W sezonie 1978/79 przebywała na stażu artystycznym w Leningradzie w teatrze Kirowa (obecnie teatr Maryjski w St. Petersburgu) pod opieką artystyczną G. Kieszewej. Brała udział w spektaklach baletowych tego teatru. W 1982 r. Otrzymała 1-wszą nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Tańca i Choreografii w Gdańsku. W latach 1998-2000 pedagog baletu w Szkole Baletowej im R Turczynowicza w Warszawie   W latach 2000-2004 studiowała w Akademi  Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie kierunek pedagogiki baletu. W 1986 r. Otrzymała Nagrodę Artystyczną Młodych 1-swego stopnia im St. Wyspiańskiego a w roku 1996 r. Odznakę ,,Zasłużony Działacz Kultury”. Obecnie zajmuje się działalnością pedagogiczną

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂