fbpx
Opis zajęć:

Lekcje baletu dla osób początkujących 

Zajęcia od podstaw

 

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Są dostępne wolne miejsca

Lekcje baletu to cykl spotkań cotygodniowych, które są przeznaczonych  dla osób chcących poprawić swoją kondycję fizyczną, nauczyć wyrażania siebie poprzez ruch i poznać jeden z najbardziej eleganckich stylów tanecznych od podszewki. Tego typu warsztaty to ciągła praca nad sobą i umiejętnością panowania nad własnym ciałem. Nie można jednak zapominać, że to przede wszystkim świetna zabawa i okazja do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach!

 

Czy mogę przyjść na zajęcia, jeśli nigdy nie tańczyłem_am?

Zapraszamy osoby zarówno początkujące, jak i te, które mają do czynienia z tańcem, ale niekoniecznie z baletem. Dla tej pierwszej grupy może to być wyjątkowa i absolutnie nowa przygoda, a dla drugiej poprawienie i ulepszenie swojego warsztatu tanecznego. Podczas lekcji baletu będziemy:

 • poszerzać zakresy ruchowe 
 • wzmacniać mięsnie
 • poznawać terminologię tańca klasycznego
 • uczyć się zastosowania w innych stylach tanecznych
 • świetnie się bawić! 

Jak się przygotować do lekcji?

Radzimy na zajęcia wziąć ze sobą dużą butelkę wody, jako że balet to również ogromny wysiłek fizyczny, który bez wątpienia nie zostanie oszczędzony. Jako strój proponujemy t-shirt i legginsy, oczywiście zachęcamy ubrania stroju baletowego oraz baletek, nie są one jednak obligatoryjne. Prosimy o upięcie włosów przed zajęciami.  

Jak wygląda przebieg zajęć?

Na warsztach będziemy wykonywać rutynowe ćwiczenia, które zna każda beletnica i baletmistrz. Pojedyncze zajęcia będa wyglądały w następujący sposób:

 1. Dynamiczna rozgrzewka w rytmie muzyki
 2. Przejścia przez podstawowe pozycje baletowe rąk i nóg
 3. Ćwiczenia przy drążku / na sali
 4. Nauka choreografii 
 5. Rozciąganie mięśni 

Jak wygląda przebieg zajęć?

Na warsztach będziemy wykonywać rutynowe ćwiczenia, które zna każda beletnica i baletmistrz. Pojedyncze zajęcia będa wyglądały w następujący sposób:

 1. Dynamiczna rozgrzewka w rytmie muzyki
 2. Przejścia przez podstawowe pozycje baletowe rąk i nóg
 3. Ćwiczenia przy drążku / na sali
 4. Nauka choreografii 
 5. Rozciąganie mięśni 

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Kama Akucewicz

Po ukończeniu Szkoły Baletowej im R.Turczynowicza w Warszawie w klasie Raisy Kuzniecowej została zaangażowana do zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Warszawie gdzie otrzymała tytuł 1-pierwszej solistki. W sezonie 1978/79 przebywała na stażu artystycznym w Leningradzie w teatrze Kirowa (obecnie teatr Maryjski w St. Petersburgu) pod opieką artystyczną G. Kieszewej. Brała udział w spektaklach baletowych tego teatru. W 1982 r. Otrzymała 1-wszą nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Tańca i Choreografii w Gdańsku. W latach 1998-2000 pedagog baletu w Szkole Baletowej im R Turczynowicza w Warszawie   W latach 2000-2004 studiowała w Akademi  Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie kierunek pedagogiki baletu. W 1986 r. Otrzymała Nagrodę Artystyczną Młodych 1-swego stopnia im St. Wyspiańskiego a w roku 1996 r. Odznakę ,,Zasłużony Działacz Kultury”. Obecnie zajmuje się działalnością pedagogiczną

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Allen’

Start zajęć:
10 stycznia 2024

Dni spotkań:
Środy;
19:00-20:30

Grupa wiekowa:
Dorośli
Miejsce spotkań:              Zakład Kulturalny

al. Rzeczypospolitej 8

 

Poziom zaawansowania:
Początkujący

Cały cykl obejmuje 12 zajęć. Próby nie odbywają się w święta państwowe. Każde warsztaty trwają 1,5 godziny zegarowej. Grupa jest przystosowana do osób początkujących i nie wymagamy doświadczenia od uczestników. Grupa będzie miała charakter zamknięty, tj. przez okres trzech miesięcy będziemy pracować z tymy samymi osobami. Warsztaty prowadzi Kama Akucewicz.

Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

 

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

780,00 

lub płatność w 3 ratach

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Cena jest pełnym kosztem warsztatów.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Są dostępne wolne miejsca

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂