fbpx
Opis zajęć:

Lekcje baletu dla osób początkujących 

Zajęcia od podstaw

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

r

Obecnie zapisy na te warsztaty są zamknięte. Zachęcamy do włączenia powiadomień o nowych grupach by nie przegapić otwarcia zapisów lub sprawdzenie trwających zapisów.  

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Zapraszamy na cykl cotygodniowych zajęć baletu, dzięki którym poznasz podstawy tego stylu tańca i poprawisz swoją kondycję. To świetna forma kształtowania postawy i sylwetki zamknięta w kilkumiesięcznych warsztatach.

 

Czym są warsztaty baletowe?

Warsztaty baletowe to świetna forma podtrzymywania kondycji fizycznej i nauczania wyrażania siebie poprzez ruch. Dzięki warsztatom poznasz podstawy jednego z najbardziej eleganckich stylów tanecznych od podszewki, nabierzesz umiejętności panowania nad własnym ciałem i będziesz się świetnie bawić!

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Zapraszamy osoby zarówno początkujące, jak i te, które mają do czynienia z tańcem, ale niekoniecznie z baletem. Dla tej pierwszej grupy może to być wyjątkowa i absolutnie nowa przygoda, a dla drugiej poprawienie i ulepszenie swojego warsztatu tanecznego.

Jak przygotować się do zajęć?

Radzimy na zajęcia zabrać ze sobą dużą butelkę wody, jako że balet to również ogromny wysiłek fizyczny, który bez wątpienia nie zostanie oszczędzony. Na lekcjach będziemy przebywać boso. Należy mieć na sobie wygodny strój sportowy nie krępujący ruchów. Na koniec całego kursu będziemy nagrywać choreografię, nad którą będziemy pracować przez cały cykl trwania zajęć.

 

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Dzięki zajęciom nauczysz się lepiej trzymać równowagę, zadbasz o postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny pozwoli Ci rozwinąć koordynację ruchową oraz nauczy Cię zręczności i wdzięku. Zajęcia wpłyną również na poprawę Twojej koncentracji i samodyscypliny.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Dzięki zajęciom nauczysz się lepiej trzymać równowagę, zadbasz o postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny pozwoli Ci rozwinąć koordynację ruchową oraz nauczy Cię zręczności i wdzięku. Zajęcia wpłyną również na poprawę Twojej koncentracji i samodyscypliny.

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Aleksandra Sowińska

Aleksandra związana jest z tańcem od dziewięciu lat, sama zaczynając taniec klasyczny w wieku dorosłym. Obecnie wciąż intensywnie rozwija się w technice klasycznej i jazzowej uczestnicząc w regularnych zajęciach i warsztatach.  Jest dyplomowanym instruktorem tańca – ukończyła dwuletni Kurs Instruktorski Tańca Jazzowego w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Podczas kursu szlifowała swoje umiejętności i zdobywała wiedzę zarówno w zakresie techniki tańca jazzowego jak i tańca klasycznego, który miała okazję poznać już nie tylko od strony praktycznej, ale również teoretycznej i metodycznej. 

Chętnie przekazuje zdobytą wiedzę dalej, udowadniając, że marzenie o tańcu klasycznym jest jak najbardziej osiągalne również w wieku dorosłym. 

Plan tematyczny zajęć:

Na warsztatach będziemy wykonywać rutynowe ćwiczenia, które zna każda baletnica i baletmistrz. Pojedyncze zajęcia będa wyglądały w następujący sposób:

1. Dynamiczna rozgrzewka w rytmie muzyki

2. Przejścia przez podstawowe pozycje baletowe rąk i nóg

3. Ćwiczenia przy drążku / na sali

4. Nauka choreografii 

5. Rozciąganie mięśni 

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂