Opis zajęć:

Lekcje baletu dla osób początkujących 

Zajęcia od podstaw

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Zapraszamy na cykl cotygodniowych zajęć baletu, dzięki którym poznasz podstawy tego stylu tańca i poprawisz swoją kondycję. To świetna forma kształtowania postawy i sylwetki zamknięta w kilkumiesięcznych warsztatach.

 

Czym są warsztaty baletowe?

Warsztaty baletowe to świetna forma podtrzymywania kondycji fizycznej i nauczania wyrażania siebie poprzez ruch. Dzięki warsztatom poznasz podstawy jednego z najbardziej eleganckich stylów tanecznych od podszewki, nabierzesz umiejętności panowania nad własnym ciałem i będziesz się świetnie bawić!

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Zapraszamy osoby zarówno początkujące, jak i te, które mają do czynienia z tańcem, ale niekoniecznie z baletem. Dla tej pierwszej grupy może to być wyjątkowa i absolutnie nowa przygoda, a dla drugiej poprawienie i ulepszenie swojego warsztatu tanecznego.

Jak przygotować się do zajęć?

Radzimy na zajęcia zabrać ze sobą dużą butelkę wody, jako że balet to również ogromny wysiłek fizyczny, który bez wątpienia nie zostanie oszczędzony. Na lekcjach będziemy przebywać boso. Należy mieć na sobie wygodny strój sportowy nie krępujący ruchów. Na koniec całego kursu będziemy nagrywać choreografię, nad którą będziemy pracować przez cały cykl trwania zajęć.

   

  Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

  Dzięki zajęciom nauczysz się lepiej trzymać równowagę, zadbasz o postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny pozwoli Ci rozwinąć koordynację ruchową oraz nauczy Cię zręczności i wdzięku. Zajęcia wpłyną również na poprawę Twojej koncentracji i samodyscypliny.

  Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

  Dzięki zajęciom nauczysz się lepiej trzymać równowagę, zadbasz o postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny pozwoli Ci rozwinąć koordynację ruchową oraz nauczy Cię zręczności i wdzięku. Zajęcia wpłyną również na poprawę Twojej koncentracji i samodyscypliny.

   Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

  Prowadzący:


   

  Maria Salwińska

  Marysia jest tancerką i choreografką, działającą intensywnie pod kątem artystycznym w kraju oraz za granicą. Ukończyła Studio Baletowe Opery Krakowskiej, później trenowała m.in. w konserwatorium Trinity Laban w Londynie (kierunek – taniec współczesny) oraz ART Dance International Dance Program w Barcelonie. W ostatnich latach współpracowała m.in. z: Kieleckim Teatrem Tańca, Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Fundacją Artystyczną PERFORM, HOTELOKO movement makers oraz z baletem Székesfehérvári Balett Színház na Węgrzech. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych warsztatach, projektach i szkoleniach. W 2020 roku, Marysia rozpoczęła studia magisterskie na kierunku Choreografia i Teoria Tańca na UMFC w Warszawie. To niezwykle obiecująca młoda artystka, której prace choreograficzne i zdolności taneczne zyskują uznanie zarówno w kraju (laureatka IV Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów 2022) jak i na arenie międzynarodowej (mistrzyni świata konkursu Dance World Cup oraz półfinalistka Brussels Dance Contest 2022 – dalsze etapy wkrótce). Od 6. lat, Marysia prowadzi zajęcia z tańca klasycznego oraz różnych technik tańca współczesnego i improwizacji dla dzieci i dorosłych, chcąc dzielić się z innym swoją pasją, energią i umiejętnościami.

   

  Plan tematyczny zajęć:

  Na warsztatach będziemy wykonywać rutynowe ćwiczenia, które zna każda baletnica i baletmistrz. Pojedyncze zajęcia będa wyglądały w następujący sposób:

  1. Dynamiczna rozgrzewka w rytmie muzyki

  2. Przejścia przez podstawowe pozycje baletowe rąk i nóg

  3. Ćwiczenia przy drążku / na sali

  4. Nauka choreografii 

  5. Rozciąganie mięśni 

  TRWAJĄCE ZAPISY:

  Grupa 'Scabiosa’

  Start zajęć:
  2 stycznia 2023

  Dni spotkań:
  Poniedziałki;
  18:30 – 20:00

  Grupa wiekowa:
  Dorośli

  Miejsce spotkań:        Akademia Tańca Tomasza Potockiego
  sala żółta B

  Wolność 2A
  Warszawa

  Poziom zaawansowania:
  Początkujący

  Cały cykl obejmuje 6 zajęć. Próby nie odbywają się w święta państwowe. Każde warsztaty trwają 1,5 godziny zegarowej. Grupę prowadzi Maria Salwińska. Grupa jest przystosowana do osób początkujących i nie wymagamy doświadczenia od uczestników. Grupa będzie miała charfakter zamknięty, tj. przez okres 6 tygodni będziemy pracować z tymi samymi osobami.

  Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

  Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

  Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

  Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

  Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

  Jeśli powyższe terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o następnej grupie by otrzymać maila przy otwarciu następnej grupy 🙂

  Płatności i zniżki

   

  Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

   

  OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

  660,00 

  lub płatność w 3 ratach

  Cena warsztatów została obniżona o wartość jednych zajęć.

  *Jeśli nie możesz uczestniczyć w niektórych terminach zajęć - daj nam znać w komentarzu do zapisu w jakich, a zwrócimy Ci ich koszt (do 1 lekcji w przypadku grup złożonych z maksymalnie 11 zajęć i do 2 lekcji w przypadku grup złożonych z 12 i wiecej zajęć)

  *Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie). Jeśli zapisujesz się w większej grupie - skontaktuj się z nami celem uzyskania większej zniżki.

  Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

  Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

  Cena jest pełnym kosztem warsztatów.

  Zapisy

  Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

  Zapisz się na warsztaty!

  Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

  Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

  Wolnych miejsc warsztatowych: 4

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂