fbpx

Konferencja

EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI

Zapraszamy na jedyną taką praktyczną i interaktywną konferencję o edukacji przyszłości. Będą Państwo mogli doświadczyć innowacyjnego nauczania z perspektywy ucznia, a także podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami z innymi osobami ze świata edukacji.

Dla nauczycieli będzie to świetna okazja do poszerzenia swoich kompetencji zawodowych, potwierdzonego certyfikatem.

Wstęp wolny.

Edukacja Przyszłości

KONFERENCJA NA RZECZ INNOWACYJNYCH METOD NAUCZANIA

 

Konferencja „Edukacja Przyszłości” to unikalna okazja do zderzenia wielu perspektyw: polskiej i europejskiej, artystycznej i naukowej, nauczycielskiej i dyrektorskiej… Dzięki temu będziemy mogli spojrzeć holistycznie na problemy dzisiejszej edukacji, poszukać wspólnie pomysłów na ich rozwiązanie, a może nawet nawiązać współprace na rzecz promowania nauczania wspierającego kreatywność, komunikację i współpracę w klasie.

Zaczniemy od wykładu Urszuli Koss – naukowczyni, nauczycielki i popularyzatorki nauki. Potem nastąpi krótkie wprowadzenie w założenia europejskiego projektu I-STEM, dzięki któremu opracowaliśmy innowacyjne metody nauczania przedmiotów ścisłych technikami artystycznymi. Następnie przejdziemy do części interaktywnej o międzynarodowym charakterze, ponieważ trenerzy to nasi partnerzy z projektu. Poprowadzą oni dla Państwa demonstrację na żywo przykładowych ćwiczeń z czynnym udziałem publiczności. Popołudniowe warsztaty w mniejszych grupach będą kolejną okazją do wcielania się w uczniów i doświadczania nowych metod, a także do adaptowania ich do własnych celów pod okiem naszych trenerów. Na rozluźnienie zaproponujemy stand-up w temacie edukacji, a zwieńczeniem całej konferencji będzie panel dyskusyjny o tym, co nam wszystkim leży na sercu, czyli o przyszłości edukacji.

Co więcej, konferencja będzie miała swoją kontynuację w formie interaktywnej platformy wymiany wiedzy online stworzonej w ramach projektu, skąd nauczyciele i edukatorzy będą mogli czerpać inspiracje i gotowe ćwiczenia, bo wprowadzać innowacje do swojej klasy.

Wierzymy mocno, że to wydarzenie przyczyni się do otworzenia w Polsce dyskusji o nauczaniu bardziej angażującym, inkluzywnym, wspierającym komunikację i współpracę uczniów.

 

Dla nauczycieli będzie możliwość uzyskania certyfikatu uczestnictwa w konferencji!

Konferencja jest zwieńczeniem naszego trzyletniego projektu erasmusowego I-STEM:

Kto skorzysta na udziale w konferencji?

Niezależnie od tego, czy zajmują się Państwo szkolnictwem tradycyjnym czy alternatywnym, czy pracują Państwo bezpośrednio z uczniami czy prowadzą badania na temat edukacji – ta konferencja jest dla Państwa!

Interaktywne wykłady i praktyczne warsztaty pomogą Państwu poznać nowe metody nauczania z perspektywy ucznia, panel dyskusyjny rzuci więcej światła na obecny stan polskiej szkoły, a cała konferencja będzie okazją do wymiany myśli i podjęcia wspólnych działań przez osoby działające na różnych polach tej samej dziedziny, jaką jest edukacja.

Edukatorzy i osoby związane z sektorem edukacji

Zyskają Państwo uniwersalne narzędzia do nauczania różnego rodzaju treści, poparte badaniami przeprowadzonymi w ramach naszego projektu. Dowiedzą się Państwo jakie zalety prezentują te metody i jak dokonywać ich własnej adaptacji.

Nauczyciele i pedagodzy

Praktyczne warsztaty w ramach konferencji pozwolą Państwu na podniesienie kompetencji zawodowych, co potwierdzi certyfikat, a także będą inspiracją do pracy z uczniami w niecodzienny sposób.

Dyrektorzy szkół i osoby decyzyjne

Konferencja bedzie dla Państwa okazją do poznania nowych metod nauczania i stojących za nimi korzyści dla uczniów. Z kolei podczas panelu dyskusyjnego będą Państwo mogli wymienić opinie i przedyskutować możliwości realnego wprowadzania innowacji w dzisiejszych szkołach.

Badacze uniwersyteccy z dziedziny edukacji

Będą Państwo mieli okazję w praktyczny i angażujący sposób zapoznać się z osiągnięciami i wnioskami naszego projektu, dzięki czemu zyskają Państwo nowy materiał do badań i nowy punkt naukowego odniesienia.

Udział w konferencji to świetna okazja by:

Doświadczyć innowacyjnych metod nauczania z perspektywy ucznia

Dzięki interaktywnym wykładom i praktycznym warsztatom w małych grupach, każdy z Państwa będzie mieć szansę wziąć udział w przykładowych ćwiczeniach.

Rozwinąć kompetencje zawodowe nauczyciela

Podczas konferencji zaprezentujemy metody nauczania, które są uniwersalne i gotowe do zastosowania w klasie bez dodatkowych pomocy szkolnych.

Będziemy też wystawiać certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

Wymienić się opiniami z innymi osobami ze środowiska edukacyjnego

Konferencja zakłada stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, opinii i doświadczeń związanych z edukacją tradycyjną i alternatywną, a także do dyskusji na temat przyszłości edukacji w Polsce i na świecie.

Nawiązać nowe kontakty w sektorze edukacji

Konferencja będzie także przestrzenią networkingową do nawiązania znajomości i podjęcia wspólnych działań przez osoby pracujące na różnych polach tej samej dziedziny, jaką jest edukacja.

Zainspirować się do działania na rzecz edukacji bardziej przyjaznej i nowoczesnej

Liczymy na to, że zaprezentowane przez nas innowacje oraz wspólna dyskusja zmotywują Państwa do rozwoju w nowym kierunku i do wprowadzania nieszablonowych rozwiązań, które wniosą w edukację świeżą energię i twórczą radość.

Zyskać uniwersalne narzędzia do nauczania różnych treści

Prezentowane podczas konferencji metody mają szerokie zastosowanie. Dowiedzą się Państwo, jaki jest ich potencjał i jak dokonywać ich własnej adaptacji.

PROGRAM KONFERENCJI:

09.30-10.00 | Rejestracja uczestników

10.00-10.15 | Otwarcie konferencji

10.15-11.00 | „Rola komunikacji i współpracy w klasie” – gościnny wykład pani Urszuli Koss

11.00-11.30 | O projekcie I-STEM [ENG]

11.30-11.45 | „Here we are” – krótki film animowany stworzony przez uczniów

11.45-12.00 | Wprowadzenie i rozgrzewka [ENG]

12.00-13.00 | Innowacyjne metody nauczania w praktyce [ENG] / Lunch (grupa 1)

13.00-14.00 | Innowacyjne metody nauczania w praktyce [ENG] / Lunch (grupa 2)

14.00-15.00 | Warsztaty z innowacyjnych technik nauczania

15.00-15.30 | Stand-up

15.30-16.10 | Panel dyskusyjny

16.10-16.20 | Zamknięcie konferencji + Networking

Edukacja zmienia się na naszych oczach, a jej przyszłość jest w naszych rękach.

„Edukacja przyszłości będzie się koncentrować na rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia, kreatywności i zdolności do rozwiązywania problemów, które są kluczowe dla sukcesu w dynamicznym i zmiennym świecie.”

Sir Ken Robinson