Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Do następnej sesji zmiany cen.

Uwaga! Regularnie zmieniamy ceny zajęć by zachęcać do wcześniejszego zapisu - cena tych warsztatów może niebawem wzrosnąć.

To najlepszy moment by się zapisać! 🙂

Opis zajęć:

Warsztaty teatralne i inne szaleństwa
Grupa teatralna (dorośli)

Wrocław (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Weź udział w cyklicznych warsztatach teatralnych w Varsztatovni!  Podczas zajęć przełamiesz własne blokady, pozbędziesz się tremy i poznasz podstawowe narzędzia aktorskie używane w profesjonalnych teatrach.

 

Czym są warsztaty teatralne?

Na warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, bo wierzymy że to właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji.

We wspólnej pracy warsztatowej wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy tworzyć z improwizacją, oraz skupimy się na pracy z partnerem scenicznym. Wspólnie stawimy czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę.

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Na zajęcia zapraszamy zarówno wszystkich tych, którzy przede chcą zacząć swoją przygodę z teatrem oraz tych, którzy chcą podszkolić swój warsztat aktorski. Warsztat również sprawdzi się dla osób chcących przełamać tremę przed wystąpieniami publicznymi i po prostu spędzić dobrze czas.

 

Jak przygotować się do zajęć? 

Wystarczy, że ubierzesz się wygodnie, tak, aby odzież nie krępowała Twoich ruchów oraz zabierzesz ze sobą butelkę wody i dobry humor 🙂

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

 • Zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru
 • Oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie
 • Przełamiesz teatralne tabu dzięki ekspresji fizycznej oraz słownej
 • Zapomnisz o tremie, a niepokój spowodowany indywidualnymi występami zostanie zastąpiony przyjemnością z wyjścia na scenę
 • Zyskasz motywację, która będzie napędzać Cię do dalszego działania
 • Poznasz nowych, kreatywnych ludzi
teatr wakacyjny.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

 • Zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru
 • Oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie
 • Przełamiesz teatralne tabu dzięki ekspresji fizycznej oraz słownej
 • Zapomnisz o tremie, a niepokój spowodowany indywidualnymi występami zostanie zastąpiony przyjemnością z wyjścia na scenę
 • Zyskasz motywację, która będzie napędzać Cię do dalszego działania
 • Poznasz nowych, kreatywnych ludzi

Paulina Jagiełło

Animator kultury, instruktor teatralny. Absolwentka specjalizacji teatralnej Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu.

Z teatrem jestem związana od 5 roku życia, początkowo grałam w teatrach dziecięcych i młodzieżowych. Od kilku lat odkrywam czym jest animacja kultury i reżyseria teatralna realizując autorski projekt„Teatr Marzycieli”. W ramach dyplomu w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKiBA wyreżyserowałam spektakl „I tu mi dobrze?” (2022). Oraz przeprowadziłam cykl autorskich warsztatów z różnymi grupami wiekowymi (od 3 do 22 roku życia) w tym z grupą integracyjną. Chociaż w teatrze spędziłam większość swojego życia, wciąż staram się odkrywać i szukać nowych możliwości rozwoju. Ukończyłam Szkołę Dramy Stosowanej I stopnia Stowarzyszenia Praktyków Dramy Stop-klatka w Warszawie (2022). Uczestniczyłam w wielu warsztatach z aktorami i twórcami teatralnymi, poznając różne metody i techniki aktorskie. Posiadam między innymi certyfikaty trenera dziecięcej edukacji teatralnej i Bajkoterapii. W swojej pracy przede wszystkim stawiam na dobrą zabawę, poznawanie siebie, swoich emocji i rozwój twórczego potencjału. Wykorzystuje między innymi improwizację, prace z tekstem, z głosem, elementy dramy stosowanej oraz animacje przedmiotu czyli teatr lalek, który jest moją pierwszą teatralną miłością. Wierze w edukacje poprzez sztukę i to, że w teatrze jest miejsce dla każdego! Obecnie studiuje Pedagogikę ogólną na Uniwersytecie Wrocławskim.

Ewelina Nina Grzelczak

Aktorka, wokalistka, pedagog artystyczny. Absolwentka Studium
Musicalowego przy Teatrze Capitol we Wrocławiu, na scenie którego debiutowała w spektaklu dyplomowym „Mytarstwa” w reż. Tomasza Mana uzyskując tytuł Aktora scen muzycznych ze specjalizacją wokalno-aktorską. Ukończyła również L’art Studio aktorskie w Krakowie, oraz Szkołę Muzyczną I st. w klasie fortepianu. Przez 7 lat związana była z Teatrem Artenes, w którym zagrała tytułowe role: Balladyny w „Balladynie” Juliusza
Słowackiego, Julii w „Romeo i Julii” Wiliama Shakespeare czy Mary w „Tajemniczym Ogrodzie” Francesa Hodgsona Burnetta. Współpracowała również z Teatrami muzycznymi Frant, Forte czy Operą Wrocławską, a także z Teatrem Polskim na deskach którego wystąpiła w „Baśniach Pana Perrault” w reż. Michała Białeckiego. Obecnie częściej realizuje role ekranowe, zobaczyć ją można min. w fabule „1:11” w reż. Mirona Wojdyło czy wrocławskich produkcjach serialowych jak np. „Dzielnica Strachu” w której wciela się w rolę Majki. Od wielu lat prowadzi również artystyczną działalność pedagogiczną w postaci zajęć: teatralnych, wokalnych, musicalowych dla dzieci, młodzieży i  reżyseruje spektakle – od niedawna również w swoim studiu artystycznym ‘afisz!’. W ramach rozwoju i zainteresowań dodatkowych dyplomowała się z Filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim, a także uzyskała tytuł magistra na wydziale Pedagogiki SGK w Warszawie.

 Zdjęcia warsztatowe:

Przykładowy plan tematyczny zajęć:

1. Ćwiczenia aparatu mowy: praca nad dykcją, artykulacją, fonacją, ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony

2. Trening fizyczny: praca nad świadomością i wyrazistością ciała, plastyka ruchu scenicznego

3. Pracę z głosem: nauka swobodnego operowania głosem, praca z dźwiękiem

4. Interpretację tekstu: praca oparta o utwory literackie

5. Elementarne zadania aktorskie: bez słów oraz na tekstach literackich, a także improwizacje aktorskie

6. Praca z emocjami: wyrażanie podstawowych emocji dźwiękiem, w ruchu oraz w obrębie tekstu scenicznego

7. Praca nad skupieniem: bycie „tu i teraz”, dialog na scenie, aktywne słuchanie

8. Praca nad pokazem końcowym: kreowanie rzeczywistości scenicznej.

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Jarman’

Start zajęć:
7 lutego 2023

Dni spotkań:
Wtorki; 17:30 – 19:30

Grupa wiekowa:
Dorośli
Miejsce spotkań:
Kontury Kultury

Kazimierza Jagiellończyka 10A

Poziom:
Początkujący

Semestr obejmuje 12 zajęć. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe. Warsztaty są dedykowane osobom początkującym. Zajęcia prowadzi Paulina Jagiełło.

Jeśli powyższe terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o następnej grupie.

Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych (w tym studentów).

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Płatności i zniżki

 

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

720,00 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 720 zł

lub płatność w 3 ratach

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli nie możesz uczestniczyć w niektórych terminach zajęć - daj nam znać w komentarzu do zapisu w jakich, a zwrócimy Ci ich koszt (do 1 lekcji w przypadku grup złożonych z maksymalnie 11 zajęć i do 2 lekcji w przypadku grup złożonych z 12 i wiecej zajęć)

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie). Jeśli zapisujesz się w większej grupie - skontaktuj się z nami celem uzyskania większej zniżki.

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 4

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂