fbpx

Opis zajęć:Warsztaty teatralne i inne szaleństwa
Grupa teatralna (dorośli / młodzież)

Start semestru – wrzesień 2019
Wrocław (zobacz też inne warsztaty)

Na warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, bo wierzymy że to właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji.

 We wspólnej pracy warsztatowej wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy tworzyć z improwizacją, oraz skupimy się na pracy z partnerem scenicznym. Wspólnie stawimy czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę

 Na warsztatach nie oceniamy się, a staramy nawzajem ulepszać. Lubimy iść za impulsem, oraz szukać własnej autentyczności.

 W maju 2019 mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejną edycję warsztatów teatralnych. Z wielką niecierpliwością wyczekujemy, by zobaczyć co tym razem uda nam się stworzyć, jakie znajomości zawrzeć, oraz co znajdziemy w meandrach własnego jestestwa.

Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji.

Prowadzący:


 

Nina Grzelczak

 

Absolwentka Studium Musicalowego przy Teatrze Capitol we Wrocławiu, na scenie którego debiutowała w spektaklu dyplomowym „Mytarstwa” w reż. Tomasza Mana. Ukończyła również L’art Studio aktorskie w Krakowie, oraz Szkołę Muzyczną I st. w klasie fortepianu. Obecnie związana z Teatrem Artenes, w którym zagrała tytułowe role: Balladyny w „Balladynie” Juliusza Słowackiego, Julii w „Romeo i Julii” Wiliama Shakespeare czy Mary w „Tajemniczym Ogrodzie” Francesa Hodgsona Burnetta. W pracy zawodowej podejmuje szereg działań aktorskich, muzycznych, lektorskich, telewizyjnych, reklamowych czy warsztatowych.

Nieustannie dba o poszerzanie wiedzy i umiejętności, także ogólnokształcących, min. obroniła tytuł filozoficzny na Uniwersytecie Wrocławskim. Wierzy, że Teatr wzbogaca wielopłaszczyznowo, może być formą dążenia do samorozwoju isamodoskonalenia; uczy przełamywać własne bariery, widzieć perspektywicznie, rozwija empatię, odkrywa to co w człowieku trochę głębiej. Dotykając tej części natury ludzkiej, która czyni nas bardziej lub mniej na świat otwartymi, potrafi sprawić że świat ten wyda nam się odrobinę piękniejszy, i przekonuje, że my sami na niego piękniej wpływać możemy.

 Zdjęcia warsztatowe:

Plan tematyczny zajęć:

1. Głos: I Impostacja, emisja, II Dykcja, artykulacja

2. Ciało

3. Wyobraźnia

4. Emocje

5. Pamięć

6. Przestrzeń

7. Rekwizyt

8. Podstawowe zasady wystąpień publicznych. Zmierzenie się ze stresem, poszukiwanie odwagi oraz zwiększenie pewności siebie.

9. Czerpanie z materii teatralnej – praca nad skupieniem oraz koncentracją.

10. Praca w grupie oraz komunikacja w teatrze.

11. Koncert życzeń. Szanujemy się wzajemnie, każdy z uczestników przynosi swój bagaż doświadczeń, potrzeb, oczekiwań. Porozmawiamy, ustalimy wspólnie czy możemy, czy chcemy skupić się na jakichś dodatkowych aspektach, związanych ze sztuką.

12. Krótka forma teatralna wedle życzeń uczestników.

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Semestralne warsztaty teatralne odbywają się w następujących grupach:

Grupa I  (16-18 lat) : Próby co tydzień w soboty o 17:00 w  Szkole Tańca SALSA FEVER przy ul.Ruskiej 47/48A we Wrocławiu od 28 września 2019

Semestr obejmuje 12 zajęć, próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe.

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy ok. 16 osób i jest przeznaczona dla osób w wieku 16-18 lat.

Jeżeli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Mapa:

Salsa Fever

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na inne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i sezonowymi wydarzeniami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂