fbpx

Z kodem: PASJA25

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Do następnej sesji zmiany cen

Zapisz się z wyprzedzeniem i zgarnij zniżkę!
Promocja obowiązuje na wszystkie grupy z oferty ruszające do września włącznie, przy zapisie w okresie wakacyjnym. Wartość zniżki będzie zmniejszać się z upływem czasu - to najlepszy moment na zapis!

Indywidualne ceny zajęć mogą zmieniać się niezależnie od promocji. Zniżka naliczy się po wpisaniu kodu.

Warsztaty kolidują Ci z wyjazdami?

Bez obaw! Możesz uzyskać zwrot za nieobecności lub odrobić je w dogodnym terminie 🙂

Nieobecności możesz zgłosić w formularzu zapisowym lub później, przed datą rozpoczęcia warsztatów.

Opis zajęć:Warsztaty poetyckie online
Od słowa do słowa

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Są dostępne wolne miejsca

Jeśli lubisz czytać, interesuje Cię poezja, podczas dni spędzanych w domu chcesz się rozwijać, szukasz wyzwań i poetyckich doznań to zapraszamy na warsztaty pisania poezji online! W ramach intensywnego kursu w przestrzeni wirtualnej czeka Cię zarówno teoria, jak i praktyka.

 

Czym są warsztaty poetyckie?

Zajęcia z poezji to przede wszystkim praktyczne ćwiczenia uaktywniające kreatywność. Na zajęciach dowiemy się w jaki sposób wzbudzać emocje w czytelniku, jak tworzyć metafory i bawić się słowem, jak przelewać nasze przemyślenia i odczucia na papier oraz w jaki sposób tworzyć symbole w tekście.

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z poezją, jak i dla osób, które piszą już jakiś czas. Pierwsza grupa pozna podstawy tworzenia wierszy, zaś druga będzie miała okazję szlifować swój warsztat pod okiem profesjonalisty. Warsztaty pomogą również każdemu zwalczyć tremę towarzyszącą tworzeniu i przedstawianiu własnych prac światu.

Jak przygotować się do warsztatów?

Wystarczy, abyś posiadał_a dobre łącze internetowe, sprawnie działający mikrofon i kamerkę internetową, choć ta nie jest wymagana. Najlepiej przygotować sobie również coś do pisania, aby móc wygodniej wykonywać ćwiczenia warsztatowe.

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Na zajęciach poznasz role jakie może spełniać poezja, nauczysz się w jaki sposób wykorzystywać zabiegi stylistyczne i zastonowimy się wspólnie nad rolą poety w dzisiejszym społeczeństwie. Będzie też mnóstwo ćwiczeń pobudzających twórcze myślenie, dzięki którym łatwiej jest przełamywać schematy oraz puszczać wodze pisarskiej fantazji.

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Na zajęciach poznasz role jakie może spełniać poezja, nauczysz się w jaki sposób wykorzystywać zabiegi stylistyczne i zastonowimy się wspólnie nad rolą poety w dzisiejszym społeczeństwie. Będzie też mnóstwo ćwiczeń pobudzających twórcze myślenie, dzięki którym łatwiej jest przełamywać schematy oraz puszczać wodze pisarskiej fantazji.

Prowadzący:


 

Anna Oliynyk

Z wykształcenia literaturoznawca (posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa), z zamiłowania autorka opowiadań, wierszy, piosenek oraz bajek dla dzieci, a także przekładów poetyckich z języka angielskiego i niemieckiego.  Publikowała w Autografie, Opcjach, Pamiętniku Literackim, Literacjach a także na łamach czasopisma internetowego Muzykalia w tomach Judaica. Tam  ukazały się jej przekłady poezji Else Lasker Schuler. Umiejętności dydaktyczne doskonaliła w pracy ze studentami UW (między innymi współpracując ze Szkołą Mistrzów) oraz Instytutem Badań Literackich. Wiele lat prowadziła warsztaty kreatywności dla dzieci oraz warsztaty twórczego pisania dla dorosłych w ośrodku artystycznym Sztukarnia , od niedawna także  w warszawskiej szkole „Pasja Pisania” . W 2018 roku ukazał się jej drugi tom poetycki „Choć odpowiedzi nie ma”.

 Zdjęcia z zajęć stacjonarnych:

Plan tematyczny zajęć:

1. Język figuratywny w poezji i artystyczne przetworzenie czyli o emocjach wyrażonych nie wprost

2. Symbolizm w poezji jako zestawienie konkretu i uduchowionej głębi

3. Poezja jako zaczarowanie codzienności

4. Aleatoryzm czyli o przypadkowości w poezji

5. Poezja jako lingwistyczna gra i zabawa językiem

6. Poezja jako maska poetyckiego „ja” – pisanie subiektywne w przebraniu niedosłowności

7. Poezja jako wyostrzenie zmysłów

8. Poezja jako zatrzymanie chwili – przeciwstawienie się przemijaniu

Grupa 'Ogata’ 

Start zajęć:
3 września 2024

Dni spotkań:
wtorki; 19:15 – 20:45

Miejsce spotkań:

Przestrzeń internetowa /
Google classroom

Ilość zajęć:

8

Grupa wiekowa:

Dorośli

Warsztaty są prowadzone przez Annę Oliynyk – obejmują 8 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych oraz aktywności międzyzajęciowych. Każde zajecia trwają 1,5h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. W trakcie spotkań będziemy omawiać program zajęciowy i zdobywać wiedzę teoretyczną, a pomiędzy zajęciami (i również po zakończeniu) będzie czas na wysyłanie prac, dyskusje i wzajemny feedback w grupie warsztatowej. By uczestniczyć w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu, kamerka i mikrofon.

Szczegóły grup

Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS :

650,00 

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz uzyskać zwrot pełnej wpłaconej kwoty, jeśli zgłosisz reklamację do 2 dni od pierwszych zajęć.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Są dostępne wolne miejsca

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂