fbpx

Witaj na stronie poświęconej rekrutacji praktykantów Varsztatovni!

Jesteśmy instytucją kultury zajmującą się realizacją warsztatów artystycznych w 8 miastach Polski, realizujemy projekty społeczne, działamy w sektorze edukacji cyfrowej i pracujemy na rzecz reformy edukacji w ramach projektów europejskich i własnych założeń statutowych.

Więcej o naszej organizacji przeczytasz tutaj.

Poszukiwany_a

Stażysta_ka/Praktykant_ka

Koordynator_ka wydarzeń / Animator_ka kultury

Chcesz działać wśród ludzi, którzy czują pasję do tego, co robią i utrzymują ze sobą dobre relacje? Cenisz sobie pracę z wizją i ideą oraz blisko Ci do celów społecznych, które wyznaje nasza Fundacja? Potrzebujesz praktyk, które nie będzie Cię ograniczać, dadzą Ci przestrzeń na kreatywność, samodzielność i elastyczność? Jeśli tak – dobrze trafiłeś_aś, bo właśnie rozglądamy się za Stażystą_ką.

Jeśli potrafisz skutecznie zarządzać własną pracą, interesujesz się szczególnie jakąś dziedziną sztuki i lubisz pracować z ludźmi – szukamy właśnie Ciebie!

W ramach stażu w Varsztatovni będziesz odpowiedzialny_a za współorganizację wydarzeń, warsztatów i różnego typu działań społecznych oraz artystycznych. To świetna okazja do rozwoju, szczególnie jeśli wiążesz swoją przyszłość z pracą w kulturze! Istnieje możliwość przedłużenia stażu w stałą współpracę. 

Wymiar godzinowy: Dostosowany do Ciebie! Z uwagi na różnorodne terminy i godziny wydarzeń grafik możemy dopasować do Twojej dostępności. Większość wydarzeń odbywa się w godzinach wieczornych (po 17:00) więc bez problemu połączysz staż z innymi zobowiązaniami. 

Lokalizacja: Warszawa – Śródmieście, Dzielna 5; oraz w terenie

Jeśli:

 • Jesteś osobą zaangażowaną i chętną do działania
 • Potrafisz zarządzać swoją pracą i wykonywać zadania samodzielnie
 • Lubisz pracować z ludźmi i dzielić się swoimi umiejętnościami
 • Interesujesz się sztuką/studiujesz kierunek związany ze sztuką i masz umiejętności w wybranej tematyce.
 • Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy w NGO, instytucji kulturalnej lub w zarządzaniu projektami
 • Utożsamiasz się z naszą misją
 • Jesteś osobą komunikatywną i zespołową
 • Jesteś elastyczny_a i gotowy_a na zmiany
 • Jesteś zorientowany_a na cele i ważne są dla Ciebie tematy społeczne i artystyczne

Zapraszamy serdecznie do aplikowania!

Co czeka Cię w Varsztatovni?

 • Praca z młodym i kreatywnym zespołem (średnia wieku naszego teamu to 24 lata)
 • Elastyczne godziny praktyk dostosowane do Ciebie
 • Ciekawe i potrzebne społecznie zadania z przestrzenią na kreatywność i inwencję twórczą
 • Dogodna lokalizacja miejsca praktyk (Metro Ratusz Arsenał)
 • Autentyczne relacje w zespole
 • Szanse na rozwój i pozyskanie nowych umiejętności 
 • Okazja do samorealizacji i współtworzenia nieszablonowych projektów
 • Społeczność tysięcy uczestników_czek i beneficjentów z całej Polski
 • Bezpłatne zajęcia i warsztaty w Varsztatovni

Formularz aplikacyjny

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu Varsztatovni, serdecznie zapraszamy do wypełnienia formularza i wysłania CV poniżej. Powodzenia!  np. Teatr, Wokalistyka, Neurografika lub Malarstwo
  PoniedziałkiWtorkiŚrodyCzwartkiPiątkiSobotyNiedziele

  Prowadzę działalność gospodarcząJestem studentem poniżej 26 roku życia

  Pracuję na etacie


  Zbieramy te informacje by dopasować grafik zajęć do Twojej dostępności

  Co czeka Cię w Varsztatovni?

  Kreatywne wyzwania

  Praca w NGO nie jest odtwarzaniem schematów – tutaj do gry wchodzą niekonwencjonalne metody, używanie wyobraźni, kreatywności oraz intuicji. Gwarantujemy, że nie będziesz się z nami nudzić, oraz że będziesz robił_a coś ważnego – oraz widział_a jak twoja praca wpływa na rozwój całegj organizacji. Takie rzeczy tylko w małych strukturach.

  Zespół

  Varsztatovnia to przede wszystkim mały, młody zespół pełen ambicji. Mamy doświadczenie, ale wciąż się uczymy. Dużo imprezujemy. Często wyjeżdżamy. Czerpiemy radość z pracy i staramy się przekazywać ją dalej.  Nie będziesz stał_a z nami w miejscu, a kontakty jakie nawiążesz przydadzą Ci w przyszłości.

  Rozwój

  Szukamy osoby z inwencją twórczą i podejściem, które sprawi, że zostanie z nami na dłużej. Mamy szerokie perspektywy rozwoju w najbliższym czasie i chcemy, byś był_a ich częścią. Startup, który się nie rozwija, nie jest startupem, dlatego do stałego i dynamicznego rozwoju przykładamy dużą wagę.   …Rozwoju zarówno Varsztatovni, ale i zespołu jako całości i pojedynczych jego członków.

  Elastyczna praca

  Zadania rozkładamy mądrze i elastycznie, dopasowując się do swoich możliwości i umiejętności. Terminy będą zawsze dopasowane do Ciebie i zależne od Twojej dostępności, nie mamy problemu ze zgłaszaniem nieobecności i wolnego na czas sesji/egzaminów.