fbpx
Opis wydarzenia:Warsztaty „W Kręgu uważności”

Udział bezpłatny (zaliczka zwrotna) | Obowiązują zapisy

  Warszawa

 

Są dostępne wolne miejsca

r
Warsztat odbywa się w formie cyklicznej, zapraszamy do zapisu osoby zdecydowane na udzał we wszystkich spotkaniach.

Udział jest bezpłatny, jednak przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki zwrotnej, która zostanie zwrócona po zakończeniu warsztatów, pod warunkiem obecności na wszystkich spotkaniach.

Czym są warsztaty „W Kręgu Uważności”?

Warsztaty „W kręgu uważności” mają na celu stworzenie ustrukturyzowanej przestrzeni, w której uczestnicy mogą dzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Spotkania odbywają się w formie kręgu, co umożliwia każdemu uczestnikowi opowiedzenie swojej historii oraz odniesienie się do doświadczeń innych. Dzięki temu uczestnicy pogłębiają zrozumienie dla siebie i innych. 

Warsztaty są uzupełnione o ćwiczenia z uważności (mindfulness) oraz zadania w parach lub podgrupach, czerpiące z podejścia authentic relating, dramy oraz prostych ćwiczeń ruchowych.

Cele warsztatu:

  1. Stworzenie przestrzeni do wymiany przeżyć i doświadczeń – Umożliwienie uczestnikom opowiedzenia swoich historii i wysłuchania innych, co sprzyja wzajemnemu zrozumieniu i empatii.
  2. Budowanie empatycznego podejścia do innych osób oraz samego siebie – Kształtowanie umiejętności wczuwania się w emocje i doświadczenia innych, a także rozwijanie samoakceptacji.
  3. Wspieranie uczestników w ekspresji siebie – Zachęcanie do otwartego dzielenia się swoimi przemyśleniami i przeżyciami, co pomaga w lepszym zrozumieniu samego siebie.
  4. Rozwijanie uważności – Ćwiczenia z mindfulness mają na celu zwiększenie świadomości własnych emocji, myśli oraz reakcji na otaczający świat.
  5. Poznanie nowych osób – Tworzenie warunków do nawiązywania nowych znajomości i budowania więzi.

Struktura warsztatów:

  1. Wprowadzenie i omówienie zasad – Każde spotkanie rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem i przypomnieniem wspólnie ustalonych zasad.
  2. Krąg doświadczeń – Uczestnicy, siedząc w kręgu, mają możliwość podzielenia się swoimi przeżyciami, słuchania innych i reagowania na to, co usłyszą.
  3. Ćwiczenia z uważności – Po wymianie doświadczeń, uczestnicy biorą udział w ćwiczeniach mindfulness, które pomagają w centrowaniu uwagi na teraźniejszości.
  4. Ćwiczenia w parach/podgrupach – Interaktywne zadania mające na celu rozwijanie umiejętności interpersonalnych, empatii oraz budowanie relacji.
  5. Krąg podsumowujący – Każde spotkanie kończy się krótkim podsumowaniem i refleksją na temat przeżytych doświadczeń oraz emocji. Uczestnicy dzielą się spostrzeżeniami z ćwiczeń oraz kręgu doświadczeń. 
Prowadzi:

Piotr Kaliński

Od półtora roku prowadzi w Varsztatovni spotkania z mindfulness. Jest współzałożycielem i moderatorem Kręgów Młodych Dorosłych. Medytację w różnych jej formach praktykuje od ponad 5 lat. W 2022 roku ukończył kurs medytacji Vipassana w tradycji Sayagyi U Ba Khina, uzyskując status starszego ucznia. Przeszedł półroczne seminarium z zakresu komunikacji bez przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga oraz szereg szkoleń dotyczących skutecznych technik nauczania, rozwiązywania konfliktów i efektywnej komunikacji.

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim z psychologią społeczną oraz teorią organizacji jako głównymi obszarami badawczymi. Na co dzień pracuje jako certyfikowany kierownik projektów i Scrum Master w branży IT, dbając między innymi o skuteczną komunikację w zespołach deweloperskich. Posiada również doświadczenie jako public speaker oraz mentor projektów społecznych. Podczas zajęć łączy techniki medytacyjne z elementami świadomego ruchu oraz pracy nad uważnością w kontakcie z innymi osobami, dbając o bezpieczną i inspirującą do rozwoju atmosferę.

p
Udział w warsztatach jest bezpłatny, pod warunkiem obecności na wszystkich spotkaniach. Celem utrzymania frekwencji przy zapisie obowiązuje zaliczka 40zł, zwracana w całości po ostatnich odbytych zajęciach. W przypadku opuszczenia części zajęć zaliczka przepada, można jednak uczestniczyć w kolejnych spotkaniach
Jeśli po zapisie będziesz musiał_a odwołać swoje uczestnictwo – prosimy o maila na [email protected] z informacją z możliwie jak największym wyprzedzeniem. Dzięki! <3

Trwające zapisy:

Terminy spotkań:

Nazwa grupy: Kalendae

Grupa składa się z 5 spotkań:
13.07 | 27.07 | 10.08 | 24.08 | 7.09
11:00-14:00 (dla wszystkich terminów)

Miejsce spotkania:

Fundacja Varsztatovnia
Dzielna 5; lokal użytkowy
Warszawa

Są dostępne wolne miejsca

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia! 🙂