fbpx
Opis zajęć:

Lekcje baletu dla osób początkujących 

Zajęcia od podstaw
Edycja Wakacyjna

Wrocław (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Są dostępne wolne miejsca

Zapraszamy na cykliczne warsztaty baletowe, dzięki którym poznasz od podstaw jeden z najbardziej majestatycznych stylów klasycznych w tańcu! 

Czym są warsztaty baletowe?

Lekcje baletu to cykl spotkań, które są przeznaczonych  dla osób chcących poprawić swoją kondycję fizyczną, nauczyć wyrażania siebie poprzez ruch i poznać jeden z najbardziej eleganckich stylów tanecznych od podszewki. Tego typu warsztaty to ciągła praca nad sobą i umiejętnością panowania nad własnym ciałem. Nie można jednak zapominać, że to przede wszystkim świetna zabawa i okazja do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach!

 

Dla kogo są warsztaty?

Zapraszamy osoby zarówno początkujące, jak i te, które mają do czynienia z tańcem, ale niekoniecznie z baletem. Dla tej pierwszej grupy może to być wyjątkowa i absolutnie nowa przygoda, a dla drugiej poprawienie i ulepszenie swojego warsztatu tanecznego.

Jak się przygotować do lekcji?

Radzimy na zajęcia zabrać ze sobą dużą butelkę wody, jako że balet to również ogromny wysiłek fizyczny, który bez wątpienia nie zostanie oszczędzony. Na lekcjach będziemy przebywać boso. Należy mieć na sobie wygodny strój sportowy nie krępujący ruchów. Na koniec całego kursu będziemy nagrywać choreografię, nad którą będziemy pracować przez cały cykl trwania zajęć.

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Podczas lekcji baletu poszerzcyh zakresy ruchowe, wzmocnisz mięśnie, poznaw terminologię tańca klasycznego
uczyć się zastosowania w innych stylach tanecznych
świetnie się bawić!

Jakie korzyści możesz wynieść z zajęć?

Podczas lekcji baletu poszerzcyh zakresy ruchowe, wzmocnisz mięśnie, poznaw terminologię tańca klasycznego
uczyć się zastosowania w innych stylach tanecznych
świetnie się bawić!

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Marta Stępień

tancerka, performerka, pedagog. Ukończyła prywatną Szkołę Baletową „Capitol” we Wrocławiu. Jako uczennica brała udział w spektaklach Opery Wrocławskiej tj. „Dziadek do Orzechów”, „Kopciuszek”. Absolwentka kierunku „Taniec współczesny”Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Swoją edukację kontynuowała w Wielkiej Brytanii w London Contemporary Dance School, na kierunku „Developing Artistic Practice”, gdzie uzyskała tytuł magistra. Od 2019 roku związana z Follow Through Collective w Londynie, z którym współtworzyła projekty na pograniczu tańca, performans oraz filmu. Artystka platformy „Inklingroom”, organizującej eventy łączące muzykę techno z tańcem współczesnym. Uczestniczka wielu warsztatów w Polsce i za granicą, gdzie zdobywała doświadczenie z zakresu: tańca współczesnego, improwizacji, tańca fizycznego, release I GAGA movement language. Współpracowała między innymi z takimi artystami jak: Paulina Wycichowska, Seke Chimutengwende, Leila McMillan, Greta Gauhe, Keity Pook, Florence Peak, Eve Stainton, Roman Baca, Tim Casson. W 2020 roku, wraz z Zuzanną Nir, założyła kolektyw ruchowy REWERS, w ramach którego organizuje cykliczne warsztaty taneczne we Wrocławiu.

Maria Salwińska

Marysia jest tancerką i choreografką, działającą intensywnie pod kątem artystycznym w kraju oraz za granicą. Ukończyła Studio Baletowe Opery Krakowskiej, później trenowała m.in. w konserwatorium Trinity Laban w Londynie (kierunek – taniec współczesny) oraz ART Dance International Dance Program w Barcelonie. W ostatnich latach współpracowała m.in. z: Kieleckim Teatrem Tańca, Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Fundacją Artystyczną PERFORM, HOTELOKO movement makers oraz z baletem Székesfehérvári Balett Színház na Węgrzech. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych warsztatach, projektach i szkoleniach. W 2020 roku, Marysia rozpoczęła studia magisterskie na kierunku Choreografia i Teoria Tańca na UMFC w Warszawie. To niezwykle obiecująca młoda artystka, której prace choreograficzne i zdolności taneczne zyskują uznanie zarówno w kraju (laureatka IV Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów 2022) jak i na arenie międzynarodowej (mistrzyni świata konkursu Dance World Cup oraz półfinalistka Brussels Dance Contest 2022 – dalsze etapy wkrótce). Od 6. lat, Marysia prowadzi zajęcia z tańca klasycznego oraz różnych technik tańca współczesnego i improwizacji dla dzieci i dorosłych, chcąc dzielić się z innym swoją pasją, energią i umiejętnościami.

Jak wygląda przebieg zajęć?

 

Na warsztach będziemy wykonywać rutynowe ćwiczenia, które zna każda beletnica i baletmistrz. Pojedyncze zajęcia będa wyglądały w następujący sposób:

 • Dynamiczna rozgrzewka w rytmie muzyki
 • Przejścia przez podstawowe pozycje baletowe rąk i nóg
 • Ćwiczenia przy drążku / na sali
 • Nauka choreografii
 • Rozciąganie mięśni 

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Slode’

Start zajęć:
16 września
Dni spotkań:
Piątki; 20:30-22:00
Grupa wiekowa:
Dorośli
Miejsce spotkań:
Szkoła Tańca Al-Mara

Ul. Powstanców Śląskich 22
Wrocław

Poziom zaawansowania:
Początkujący / Średniozaawansowany
Kurs obejmuje 12 zajęć. Zajęcia nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Jedna lekcja trwa 1,5h.   Grupa jest przystosowana do osób początkujących i nie wymagamy doświadczenia od uczestników. Grupa będzie miała charfakter zamknięty, tj. przez okres 12 tygodni będziemy pracować z tymy samymi osobami. Zajęcia prowadzi Marta Stępień.

Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂